W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Relikwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paul_78
    Erotoman
    • Jul 2007
    • 470

    #16
    Dla mnie, w dzisiejszych czasach kult relikwii jest anachronizmem. Słyszałem, że wielu ludzi kościoła również nie jest entuzjastą*tego rodzaju praktyk.
    Non serviam

    Skomentuj

    • Everready
      Ocieracz
      • Nov 2011
      • 135

      #17
      Ja mam taki wrodzony szacunek dla ludzkich zwłok. Dziabanie ich na części, a zwłaszcza po to by je sprzedawać w jakimkolwiek celu jest dla mnie barbarzyństwem.

      Sorki jeśli się tym komuś naraziłam, ale tak to czuję.
      Poliż mnie, I'm Polish. Albo jeśli wolisz
      możesz mnie posolić, albo wy...miętolić.

      Skomentuj

      • Maryja_dziewica
        Perwers
        • Nov 2011
        • 902

        #18
        Przypomniałam sobie zdarzenie sprzed lat. Odwiedziła nas ciotka i poszła z nami do kościoła. Przyjechały relikwie kogoś tam i zaczęło się obcałowywanie. Ona chyba jako jedyna nie podeszła. Dowiedziałam się później, że ma uraz do relikwii po tym, jak w dzieciństwie zmuszono ją do pocałowania martwego dziadka. Ciekawe następstwo Osobiście uważam to za takie samo bałwochwalstwo co kult obrazów czy świętych. A gdym białą owieczką jeszcze była, z tego co pamiętam byłam obojętnie nastawiona do sprawy. Wystawiali, to się obśliniało.
        "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

        Skomentuj

        Working...