Zdrowie psychiczne społeczeństwa - ważne?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gurgun
    Erotoman
    • Feb 2009
    • 707

    #16
    Napisał Sexy_man
    Czy dbanie o zdrowie psychiczne społeczeństwa jest ważnym elementem zadań państwa?
    Tak, wszak w skrajnych przypadkach może to prowadzić do czyjejś śmierci (i to nie koniecznie tej chorej psychicznie), więc to jest również rodzaj prewencji przed przestępstwami. Ludzie zdrowi psychicznie mogą lepiej i wydajniej pracować, co się przełoży na wzrost gospodarki

    Napisał Sexy_man
    Czy można je postawić na równi innych elementów opieki zdrowotnej?
    Zdecydowanie

    Napisał Sexy_man
    I w końcu, czy uważacie, że opieka zdrowia psychicznego stanowi faktycznie jeden z istotnych elementów dobrego funkcjonowania społeczeństwa?
    Tak
    Gurgun - jaki jest każdy widzi

    Skomentuj

    • upocone jajka
      Banned
      • May 2009
      • 5151

      #17
      seksimen nic nie kminisz, nie neguje poważnych chorób psychicznych, nie podważam istanienia takiego kogoś jak psycholog, wątpię po prostu w ich umiejętności.

      Skomentuj

      • DSD
        Perwers
        • Jan 2010
        • 1275

        #18
        Napisał upocone jajka
        seksimen nic nie kminisz, nie neguje poważnych chorób psychicznych, nie podważam istanienia takiego kogoś jak psycholog, wątpię po prostu w ich umiejętności.
        Czyli jak masz problem to twój problem.

        BTW, znakomita większość ludzi szukająca pociechy w religii (nie mówię o każdym ochrzczonym z automatu) też szuka tam w zasadzie POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ (celna scena w 'Jezusie z Montrealu' kiedy ksiądz przedstawia spowiedź jako psychoanalizę dla ubogich ciałem).
        'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

        Skomentuj

        • upocone jajka
          Banned
          • May 2009
          • 5151

          #19
          Napisał DSD
          Czyli jak masz problem to twój problem.

          no i niczyj inny zresztą można mieć problem i problem, ktoś powie że dla jednego śmierć najbliższej osoby to coś naturalnego, a dla drugiego szczeniacki zawód miłosny to już katastrofa, okej tylko żeby pomóc temu drugiemu (choć pewnie sam nic nie ruszył palcem) to trzeba sypać multum pln o czasie wszystkich dookoła nie wspominając

          reasumując, każdy problem ma rozwiązanie, jesli nie ma rozwiązania to i nie ma problemu

          Skomentuj

          • kraken
            Świntuszek
            • Sep 2006
            • 58

            #20
            Napisał anduk
            Czytałem kiedyś bardzo ciekawy artykuł. Na najbardziej prestiżowych uczelniach kształcących psychologów/psychoanalityków, wymóg jest by przejść własną psychoanalizę i zmierzyć się z własnymi problemami.

            Wtedy dopiero można zacząć próbować pomagać innym
            To superwizja (i nie musi być w formie psychoanalizy). Raczej nie ma związku z uczelnią. Jednak poddanie się jej jest niezbędne podczas szkolenia psychoterapeutycznego.

            Skomentuj

            • Gurgun
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 707

              #21
              Napisał upocone jajka
              no i niczyj inny zresztą można mieć problem i problem, ktoś powie że dla jednego śmierć najbliższej osoby to coś naturalnego, a dla drugiego szczeniacki zawód miłosny to już katastrofa, okej tylko żeby pomóc temu drugiemu (choć pewnie sam nic nie ruszył palcem) to trzeba sypać multum pln o czasie wszystkich dookoła nie wspominając

              reasumując, każdy problem ma rozwiązanie, jesli nie ma rozwiązania to i nie ma problemu
              Jajku, problemy psychiczne nie kończą się na depresji. Powiedz ludziom chorym na zespół Tourette'a, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, psychozę maniakalno-depresyjną, albo schizofrenikom, że ich problem bierze się z ich nieruszania palcem...
              Gurgun - jaki jest każdy widzi

              Skomentuj

              • upocone jajka
                Banned
                • May 2009
                • 5151

                #22
                kolejny któremu powtarzam że nie podważam istnienia poważnych chorób psychicznych

                Skomentuj

                • e-rotmantic
                  Perwers
                  • Jun 2005
                  • 1556

                  #23
                  Napisał Sexy_man
                  Czy dbanie o zdrowie psychiczne społeczeństwa jest ważnym elementem zadań państwa?
                  Ważne - to pojęcie względne. Może i jest ważne, ale z pewnością nie powinno leżeć na jakiejś top liście. Jest mnóstwo ważniejszych zadań i gorszych problemów.
                  Napisał Sexy_man
                  Czy można je postawić na równi innych elementów opieki zdrowotnej?
                  Nie można. Wciąż zbyt mała skuteczność, żeby inwestować w tę opiekę większe środki. Z resztą, postawienie psychologii czy psychiatrii obok np. onkologii zakrawa na kiepski żart.
                  Napisał Sexy_man
                  Czy opieka zdrowia "duszy"-psycholodzy, psychiatrzy, doradcy- powinna być lepiej traktowana jak jest teraz w Polsce?
                  W Polsce cała służba zdrowia jest w rozsypce, a tak wysublimowane pytania można by stawiać, gdyby reszta domen służby zdrowia miała u nas co najmniej standardy jednostek prywatnych.
                  Napisał Sexy_man
                  I w końcu, czy uważacie, że opieka zdrowia psychicznego stanowi faktycznie jeden z istotnych elementów dobrego funkcjonowania społeczeństwa?
                  Absolutnie nie. Większość problemów psychicznych w społeczeństwie to skutek, a nie przyczyna. Na zdrowie psychiczne społeczeństwa o wiele bardziej kojący wpływ mają chociażby wzrost PKB czy spadek bezrobocia.
                  Napisał sister_lu
                  Nie ma wg mnie chorób lepszych i ważniejszych.
                  Czyli, że rak piersi jest tak samo ważny jak łupież? No ciekawe, bardzo ciekawe.
                  Napisał upocone jajka
                  niechce mi sie już nawet gadać o tych leniwych niedowładach którzy tylko liczą że całe życie odwali za nich psychol
                  Napisał upocone jajka
                  osoby które ZNAM i które korzystały z owych usług, to śmierdzące lenie, nieudaczniki życiowe co po pierwszej porażce siadają na laurach a mieniące sie za pempek świata i że niby mają ciężko a sami kompletnie nic nie robią aby było lepiej, niszczące wszystko dookoła, ''w imie racji mam depresje i nalezy mi sie ulga
                  A co powiesz o pracocholikach, dyrektorach, managerach i całej rzeszy z sektora zarządzania, którzy w dzisiejszych czasach często po prostu nie mogą funkcjonować bez psychoterapeuty? To, że Ty się obracasz w takim, a nie innym towarzystwie, to nie znaczy, że wszyscy klienci psychologów to jakieś posrane lenie - nieudaczniki. Tak jak do lekarzy chodzą hipochondrycy, tak jak do poradni pedagogicznych trafiają zwykłe bezmóżdża z rzekomą dysleksją, tak do psychologów trafiają patentowane lenie. Ale to nie znaczy, że państwo nie powinno zapewniać opieki zdrowotnej, pedagogicznej czy psychologicznej.
                  Napisał upocone jajka
                  po pierwszej porażce siadają na laurach
                  Na laurach spoczywa się po sukcesie, a nie po porażce.
                  Napisał upocone jajka
                  aaaa i na koniec rozwin co to są te problemy emocjonalne? ciekawie to zabrzmiało
                  Nie, Maoam na pewno nie chodziło o emo. Jest coś takiego jak PRAWDZIWE problemy emocjonalne. Poczytaj o DDA, BPD, PTSD - tak na dobry początek.

                  Skomentuj

                  • gagatka
                    Banned
                    • Mar 2010
                    • 329

                    #24
                    Mam kumpla "psychola" *) - sam by potrzebował... żal....

                    Skomentuj

                    • Maoam
                      Erotoman
                      • Feb 2009
                      • 714

                      #25
                      Dajcie spokój, co z tego, że znacie kogoś, kto jest psychologiem i sam potrzebowałby pomocy? Co z tego konkretnie wynika?

                      Poza tym, Anduk dobrze napisał, zanim się zostanie psychologiem i zacznie pracować z ludźmi, należy samemu przejść psychoterapię, aby uwolnić się od własnych słabości, przepracować własne problemy z przeszłości, tak, aby jak najmniej wnosić od siebie do pracy z klientem/pacjentem.

                      Upocone jajka, generalizujesz. Może w Twoim otoczeniu są takie osoby i na ich podstawie oceniasz wszystkich potrzebujących pomocy psychiatry albo psychologa, a może po prostu źle ich oceniasz, bo jak widać, nie masz zielonego pojęcia, czym jest na przykład depresja. Zapewne sądzisz, że ktoś, kto non stop jest przygnębiony, nie ma nawet siły wyjść do pracy, na zakupy, na spotkanie z przyjaciółmi, nie radzi sobie z załatwieniem prostych nawet czynności, powinien po prostu wziąć się w garść i już? Zachowuje się tak, żeby zwracać uwagę otoczenia, bo jest leniem, któremu nie chce się pracować, nieudacznikiem etc, tak?
                      Kompletna bzdura.

                      A co konkretniej chciałbyś wiedzieć na temat problemów emocjonalnych?


                      Zdrowie psychiczne człowieka jest bardzo ważne, jak są problemy ze zdrowiem psychicznym, pojawiać się mogą też i inne.
                      Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                      Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                      I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                      Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                      Skomentuj

                      • Maoam
                        Erotoman
                        • Feb 2009
                        • 714

                        #26
                        Napisał sister_lu
                        E-rotmantic, masz rację. Cholernie nieprecyzyjnie wyraziłam swoją myśl. Chodziło mi jedynie o to, że nie należy zakładać, że choroby somatyczne są ważniejsze od psychicznych, a wielu ludzi właśnie w ten sposób generalizuje.
                        Depresja może zakończyć się śmiercią, tak jak rak piersi. Z łupieżem wielu żyje aż do śmierci z innych przyczyn.
                        To prawda. Niektórzy, jak widać i w tym temacie, uważają problemy psychiczne za znacznie mniej ważne (albo i wcale nieważne) niż choroby somatyczne.
                        A wielu chorych na depresję próbuje popełnić samobójstwo, stanowi to więc zagrożenie dla ich życia.
                        Jest też wiele innych problemów, które wymagają pomocy, nie są to co prawda choroby psychiczne, ale pewne trudności, zaburzenia, uniemożliwiające czasem człowiekowi prawidłowe funkcjonowanie.
                        Już w ostatni por skóry tak dawno mi wniknąłeś
                        Że nie wierzę, iż kiedyś jeszcze nie być tam mogłeś
                        I choć nie wierzę by mógł być ktoś bardziej otwarty
                        Dla Ciebie niż ja jestem, zrób coś, otwórz mnie, rozbierz...

                        Skomentuj

                        • Jeronimo_
                          Erotoman
                          • Feb 2010
                          • 393

                          #27
                          Z chorobami psychicznymi jest taki problem, że często ich nie widać. Człowiek który potrzebuje pomocy nie otrzyma jej bo nikt nie będzie wiedział o tym aż będzie za późno. Ośrodki pomocy są, ale w ograniczonym stopniu, ale to dobrze że w ogóle są bo mogło by być gorzej.
                          "purposelessness is my purpose"

                          Skomentuj

                          Working...