W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

WZW B- pytanie

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jasiek12
    Świętoszek
    • Apr 2009
    • 2

    WZW B- pytanie

    Cześć.
    Jakiś czas temu, przed operacja wykryli u mnie nosicielstwo wzw b.(Kiedyś z krwią musiałem dostać).
    Mam taką niewiedze. Jak to jest z całowaniem, seksem. Wiem że zarazić się można przez krew, ślinę, płyny ustrojowe, ale jak to wygląda w praktyce?.
  • Matth
    Ocieracz
    • Feb 2009
    • 178

    #2
    Hm, no jesli mozna zarazic się przez ślinę czy płyny ustrojowe to w praktyce wyglada to tak ze mozna sie zarazic.

    Chodzi Ci o to jak wysokie jest ryzyko zarazenia kogos innego?
    "Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie." - Oscar Wilde

    Skomentuj

    • Rojza Genendel

      Pani od biologii
      • May 2005
      • 7704

      #3
      Wirus występuje we krwi, płynie mózgowo-rdzeniowym, limfie, przesiękach ropnych, śluzie szyjkowym i w nasieniu.
      Wirus NIE występuje w moczu, łzach, ślinie i pocie.

      Prawidłowo zastosowana prezerwatywa zapewnia ochronę przed przeniesieniem wirusa HBV. W przypadku regularnych kontaktów warto jednak pomyśleć o szczepieniu narażonego partnera. Wówczas stosowanie prezerwatywy nie będzie potrzebne.

      Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

      Skomentuj

      • Schatten
        Erotoman
        • Feb 2009
        • 608

        #4
        Napisał jasiek12
        Cześć.
        Jakiś czas temu, przed operacja wykryli u mnie nosicielstwo wzw b.(Kiedyś z krwią musiałem dostać).
        Mam taką niewiedze. Jak to jest z całowaniem, seksem. Wiem że zarazić się można przez krew, ślinę, płyny ustrojowe, ale jak to wygląda w praktyce?.
        w cywilizowanych krajach /Polska ciągle do takich aspiruje.../ wzw typu B jest uważane za chorobę weneryczną.
        Szczepienie nie daje gwarancji - u partnera/partnerki. Warto zawsze sprawdzić poziom przeciwciał po szczepieniu. Poza tym nie należy zapominać o 'doszczepianiu' się.
        pozdr.
        ...some like it dirty/some like it clean/
        some like it tender/and some like it lean/
        some fuck for fun/some for prestige...

        Skomentuj

        • jasiek12
          Świętoszek
          • Apr 2009
          • 2

          #5
          dzieki za odpowiedzi

          Skomentuj

          Working...