Apostazja

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Xenon
    Perwers
    • Feb 2009
    • 1112

    #61
    Przepraszam, pomyliłem się. To tylko wpis do akt, a nie unieważnienie.
    A może po prostu będę... lamusę!

    Skomentuj

    • kuba303
      Ocieracz
      • Mar 2009
      • 107

      #62
      Ja sie wypisuje tylko jak dostane dowodzik. Z duma odejde od tej bandy ludzi pokroju LIP-a

      bo na pewne pytania ludzkosc nigdy nie znajdzie odpowiedzi
      skad taka teoria?

      Skomentuj

      • DSD
        Perwers
        • Jan 2010
        • 1275

        #63
        Napisał Lucien
        w mylnej opinii DSD nie jest ona odstąpieniem od wiary, a tylko formalnym wystąpieniem z KK, jeśli ktoś chce dokonać konwersji np. na luteranizm to zanim zostanie przyjęty do wspólnoty ewangelickiej musi formalnie wystąpić z KK czyli dokonać aktu apostazji.
        Hm, to jest dokładnie to co ja twierdzę...
        'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

        Skomentuj

        • Lucien
          Świntuszek
          • Feb 2009
          • 86

          #64
          ech, źle spojrzałem i źle napisałem, masz racje DSD, to 'Latarnia_morska' się myli w tym punkcie, w którym pisze, że:

          Napisał latarnia morska
          Apostazja to odstępstwo od wiary chrześcijańskiej (czyli np. właśnie uwierzenie w Światowida). A herezja to zmiana wyznania w tej samej religii - odstępstwo od zasad głoszonych przez papistów i zmiana wyznania, a nie wiary..
          herezja to nie zmiana religii, konwersja to jest zmiana religii na inną, zaś herezja to nic innego jako sianie dywersji w łonie dogmatu, słowem niezgadzanie się tylko z niektórymi aspektami danego dogmatu religijnego
          Last edited by Lucien; 10-03-10, 16:00.
          quid ergo amo, cum deum meum amo?

          Skomentuj

          • GorgeousWorld
            Świętoszek
            • Mar 2010
            • 15

            #65
            Sam się nie wypisuję wyłącznie z lenistwa. Nie mam ochoty się tym interesować, w jaki sposób, gdzie itp. Jeżeli kiedyś poczuję potrzebę być formalnie czysty to z pewnością się zdecyduję.
            Nie odpowiadam na prowokacje...

            Skomentuj

            • DSD
              Perwers
              • Jan 2010
              • 1275

              #66
              Ech, rzeczywiście idziemy w akademizm i definiowanie definicji. Przyznaję że Kryterium Ostateczne czyli Kodeks Prawa Kanonicznego mówi w punkcie 751:

              'Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej ; apostazją - całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, schizmą - odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub (http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k3wst.html)
              Świadczyłoby to że przejście na luteranizm istotnie nie jest apostazją, ale ja się tutaj nie zgadzam z KK (mam w tym wprawę ) szczególnie że świecka Wikipedia nie stawia tego tak jasno:

              Współcześnie apostazja rozumiana jest jako świadome, dobrowolne i publiczne wyrzeczenie się przynależności do Kościoła.

              (http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostazja)

              Kościoła, nie chrześcijaństwa.
              Last edited by Kata; 11-03-10, 15:02. Powód: Formatowanie tekstu
              'Jeszcze nigdy w historii tak wielu nie miało do powiedzenia tak niewiele' (o Internecie znalezione w Internecie)

              Skomentuj

              • Yoshua
                Perwers
                • Mar 2007
                • 1374

                #67
                latarnia morska nie dramatyzuj tak. swiadomosc w spoleczenstwie na temat chrzescijanstwa i roznych jego odlamow jest spora.
                " - Fajny masz korek od wanny.
                - Taki tam...
                - ...Ale gra empetrójki"

                Skomentuj

                • snata
                  Erotoman
                  • Mar 2009
                  • 612

                  #68
                  no np kolega Marwin pieniąc się strasznie parę postów wyżej
                  Kocham muzykę i niech tak zostanie

                  Skomentuj

                  • upocone jajka
                    Banned
                    • May 2009
                    • 5151

                    #69
                    o czym wy tu w ogóle *******icie? jakie wypisywanie?

                    kobita jest tą no luteranką, daje sobie lewą ręke uciac ze ide do tego ich księdza i spokojnie w jeden dzien wszystko załatwie i bez zadnego wypisywania oczywiscie ja chrześcijanin zawsze płacący 1.04 % podatku na kler i dzielnie broniący katolicyzmu!

                    Skomentuj

                    • behind_blu_eyes
                      Świntuszek
                      • Feb 2010
                      • 88

                      #70
                      apostazja .. jako nie wierzysz to po co tkwić w archiwach instytucji religijnych jako wierzący? czy to daje jakieś bonusy w życiu ? .. podstawa to mieć swoje zdanie i umieć je wdrażać oraz wyrażać ..
                      :: No one knows what it's like / To be the bad man / To be the sad man / Behind blue eyes ::

                      Skomentuj

                      • upocone jajka
                        Banned
                        • May 2009
                        • 5151

                        #71
                        a czy wszystko musi dawać bonusy? ja też figuruje w archiwach policyjnych i co mam teraz ubiegac sie o rente bo miałem zawiasy? podstawa w życiu to nie zawracać sobie dupy pierdołami, nie wierze to nie chodze, a nie robie jakies sceny, i ty behajd blu ajs jestes polak?

                        Skomentuj

                        • behind_blu_eyes
                          Świntuszek
                          • Feb 2010
                          • 88

                          #72
                          w policyjnej tez jestem .. ale jakbym mógł sie wypisać to bym tak zrobił. .. nie wierze w tą instytucje wiec nie chciałbym figurować w jej bazie danych .. ale to nie takie proste

                          tak Polak, Katolik, ect. ale bez nr 2
                          Last edited by behind_blu_eyes; 12-03-10, 00:19. Powód: i dalsza część
                          :: No one knows what it's like / To be the bad man / To be the sad man / Behind blue eyes ::

                          Skomentuj

                          • totgeliebt
                            Seksualnie Niewyżyty
                            • Feb 2007
                            • 263

                            #73
                            Ja również mam zamiar się wypisać, pewnie w wakacje. Koniecznie muszę się za to zabrać. Mam nadzieję, że gładko pójdzie.

                            Skomentuj

                            Working...