Kolumny glosnikowe

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • logimen

    Kolumny glosnikowe

    Nie bardzo sie znam na kolumnach wiec moze ktos z forum zna sie lepiej ode mnie.

    Szukam jakichs w miare dobrych kolumn (stereo) do 250pln, najlepiej nowe. Kolumny beda graly z miniwieza Philipsa, ktora ma juz swoje lata, a owe kolumny wymieniam tylko ze wzgledu na to ze juz kiepsko graja, prawa to wiecej pierdzi niz gra przy glosniejszej muzie, to glowny powod wymiany

    Szukalem na allegro ale niewiem co wybrac :/

    Impedancja 6Ohm i pasmo przenoszenia zeby bylo jako takie jak w kolumnach za ta cene.

    Mam na oku te:


    Pomoze ktos ?
    Last edited by Gość; 06-04-07, 21:28.
  • Abegan
    Erotoman
    • Sep 2006
    • 591

    #2
    Popatrz na markę JBL. To licząca się marka, ale nie jest najdroższa. Jak coś to pisz na mój adres e-mail.

    Pozdrawiam!
    Abegan

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3900

      #3
      logimen zobacz na serwis elektroda.pl i forum i tam sa ludzie najbardziej kompetentni nawet masz dział "co wybrać?"
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • logimen

        #4
        jestem tak zmachany po robocie, ze nawet nie widze na tej elektrodzie tego "co wybrac ?" :/

        Skomentuj

        • Abegan
          Erotoman
          • Sep 2006
          • 591

          #5
          Albo zgłoś się do mnie mailem - kiedyś budowałem podróby JBL'a własnoręcznie... na komponentach tegoż JBL'a Obudowy drewniane były... ech... dawne hobby.
          Abegan

          Skomentuj

          • logimen

            #6
            a moze jakis zestawik glosnikow typowo komputerowych ?

            np. to: http://www.allegro.pl/item182520145_...40_gratis.html



            tylko ze to juz w pozniejszym czasie bo musialbym odlozyc troche kasy

            Skomentuj

            • Abegan
              Erotoman
              • Sep 2006
              • 591

              #7
              Zestaw nr 2 - moim zdaniem. Choć opinia obiektywna... bo odsłuchiwałem.

              Pamiętaj, że komputerowe odsłuchy (chyba nie znasz tego określenia - to typowo branżowe: prowadziłem nagrania lektorskie + zespołowe ponad 3 lata... stąd zboczenie + jestem audiofilem... co znaczy, że słyszę więcej (odrobinę) częstotliwości dźwięku niż statystyczny człowiek) nie dadzą Ci tego, co prawdziwy sprzęt.

              W domu mam obecnie 3 wieże: Thomsona, Sony'ego i Philipsa - najlepiej brzmi Sony + JBL własnej produkcji (membrany oryginalne + obudowy drewniane własnej produkcji).
              Abegan

              Skomentuj

              • master7
                Seksualnie Niewyżyty
                • Jul 2005
                • 273

                #8
                To ja podłączę się pod temat.

                szukam dla siebie głośników do kompa
                nie jestem audiofilem ale chciałbym żeby nie pierdziały, nie trzeszczały itp itd
                interesuje mnie jedynie zestaw stereo, ewentualnie 2.1

                obecnie korzystam nieprzerwanie z głośniczków, które miałem kiedyś kiedyś razem z pentium 166 (tzn przez te wszystkie lata komp się zmieniał a głośniczki nie)

                oto moje propozycje



                podoba mi sie ich wzornictwo tylko panel trochę tandetny
                a najbardziej chciałbym wiedzieć jak to gra...
                ...sen łagodzi na chwilę myśli schemat...

                Skomentuj

                • YoungStallion
                  Perwers
                  • Jul 2005
                  • 1184

                  #9
                  master jezeli do kompa to polecam logitecha:


                  lepszy niz jego odpowiednik z creative. Jak na komputerowy, niedrogi zestaw, brzmi bardzo przyzwoicie.
                  Do tych glosniczkow z allegro nie jestem przekonany, ogólnie lubie porządniejszy sprzęt ale drewniane kolumienki z wbudowanym wzmacniaczem za mniej niz 200zl nie beda dobrze grać.

                  Na komputerowy dobrze grający zestaw stereo trzeba wydac min 400zl (stary wzmacniacz np rotela, denona albo cos podobnej klasy za 200zl z hakiem +kolumienki ok 40 watowe)
                  przy dopasowaniu takiego zestawu trzeba jeszcze pamietac zeby opór na gośnikach nie byl mniejszy niz na wzmacniaczu.
                  Wzmacniacz mozesz kupic 4ohm a kolumny 4,6,8.
                  Jak kupisz zwmacniacz z np 8 ohm to kolumny tylko 8.

                  Ja zainwestowalem w starszy ale lepszy sprzet i jestem zadowolony
                  "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
                  Stanisław Lem

                  Skomentuj

                  • master7
                    Seksualnie Niewyżyty
                    • Jul 2005
                    • 273

                    #10
                    Hmm
                    Ja właśnie nie chcę wzmacniacza i kolumn. Zawala to sporo miejsca i nie bardzo wyobrażam sobie ustawianie półmetrowych kolumn i wzmaka koło kompa

                    Poza tym przez większość czasu będzie na tym słychać tylko dźwięk przychodzącej wiadomości i radio internetowe, a czasami jakąś grę.

                    Dlatego właśnie szukam porządnych (tzn ani chińska tandeta ani nic wyszukanego - po prostu dobry sprzęt) głośników podłączanych wprost do kompa.

                    Mówisz, że za te pieniądze to nie będzie nic dobrego, a sam polecasz zestaw, gdzie w tej samej cenie dali jeszcze subwoofer (na którym niespecjalnie mi zależy bo odczucie "walnięcia basem" niespecjalnie mnie kręci)

                    No i tak średnio mi sie podobają:]
                    ...sen łagodzi na chwilę myśli schemat...

                    Skomentuj

                    • Tilia
                      Erotoman
                      • Feb 2005
                      • 560

                      #11
                      Ludzie, fizyki Was w szkole nie uczyli? A może była to szkoła typu "handel iym marketing" ? Bo jedynym podawanym przez Ws parametrem jes cena.
                      Wprawdzie Young cos napisał o oporze, ale jego rady są dobre tyko dla tych którym nie przeszkodzi, ze zastosowaniu się do niej osiągną tylko 1/4 mocy (głośnik ośmioomowy podłaczony do wzmacniacza zaprojektowanego dla 4)

                      Podsatawowe paramery opisywane liczbowo to: moc, impedancja (a nie opór, który dotycz tylko prądu stałego), pasmo przenoszenia, zniekształcenia nieliniowe (to o nich zależy czy charczą).
                      Ale równie ważna jest konstrukcja: obudowa (praktycznie do domu pozostaje tylko kompaktowa), liczba torów (głosników na szczególne pasma), typ głosników nisko- (znowu kompact) i wysokotonowych (a zwłaszcza ich kąt promieniwania).

                      Jeśli któregoś z tych parametrów producent nie podaje, to jest chłam, którym nie warto się zajmować.
                      A jeżeli podał, to wesołej zabawy z porównywaniem parametrów.
                      To kobieta wybiera mężczyznę, który ma ją wybrać.

                      Kto ma cycki, ten rządzi!

                      Skomentuj

                      • dziamdziam
                        Świętoszek
                        • Apr 2007
                        • 39

                        #12
                        wiecie co, może nie jestem wielkim ekspertem w dziedzinie techniki nagłośnieniowej, ale w kupowaniu na stronkach typu allegro się troche znam, ja bym wam polecał przejść się do jakiegoś sklepu w którym można dostać głośniki, obejżeć sobie na spokojnie kilka modeli i wtedy gdy któryś się spodoba spisać jego dane tj. firma, model... i poszukać takiego na np. allegro, można też odwrotnie czyli na allegro se wybrać a potem w jakimś sklepie przetestować...
                        TO CO MI SIĘ PODOBA W KOBIETACH TO ONE SAME...

                        Skomentuj

                        • chrupekk
                          Świętoszek
                          • Mar 2007
                          • 1

                          #13
                          master ja ci osobiście polece Creative GigaWorks T20

                          moc głośnika satelitarnego RMS 14 W
                          min. częstotliwość przenoszenia 50 Hz
                          maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz

                          A jeśli chodzi o coś w stylu 2.1 to Creative Inspire T3100 2.1 retail

                          moc głośnika satelitarnego RMS 6 W (na kanał)
                          moc głośnika niskotonowego RMS 17 W
                          łączna moc zestawu RMS 29 W
                          min. częstotliwość przenoszenia 40 Hz
                          maks. częstotliwość przenoszenia 20 kHz

                          Skomentuj

                          Working...