W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Yh..okres

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gemma
    Świętoszek
    • May 2005
    • 7

    Yh..okres

    mam pytanie do starszych forumowiczek ...<wstydniś> czy krwawienie między miesiączkami...takie lekkie..czy to jest cos złego?? czy musze iśc do ginekologa?? i dlaczego mam coś takiego... mam 16 lat..i do tej pory czegoś takiego nie było
    Ważne jest to, co kryje się... między słowami
  • Bender
    Administrator
    • Feb 2005
    • 3026

    #2
    Z tego co sie orientuje to powinnas (zalecane wrecz jest) udać sie do ginekologa. Ale czekamy na glos "starszych forumowiczek"

    Update:
    Pogooglalem chwile i oto taki cytat:
    Lekkie krwawienie i plamienie między miesiączkami
    Mała ilość krwi może się pojawić w połowie cyklu miesiączkowego, tuż przed jajeczkowaniem. Zdarza się również, że niewielkie krwawienie albo plamienie zauważamy po miesiączce.
    Przyczyny
    Bywa, że plamienie towarzyszy owulacji (wtedy występuje w połowie cyklu) albo część
    wydzieliny z macicy zatrzymuje się w pochwie i wydostaje z niej 2–3 dni po ustaniu krwawienia miesiączkowego. Czasem plamienie powoduje wkładka domaciczna.
    Jak sobie pomóc?
    Można nosić wkładki higieniczne.
    Kiedy do lekarza?
    Niespodziewane większe krwawienia między miesiączkami zawsze wymagają ustalenia ich przyczyny przez ginekologa. Mogą być bowiem sygnałem różnych chorób narządów płciowych (nadżerki, mięśniaki macicy, polipy).
    Źródło: polki.wp.pl
    0statnio edytowany przez Bender; 30-05-05, 22:33.
    Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
    Billy Crystal

    Skomentuj

    • Bamboocha
      Świntuszek
      • May 2005
      • 67

      #3
      Bender drażnisz lwice
      You`re essential to me
      You`re the air I breathe
      I believe if you ever leave me
      I`d probably have no reason to be.

      Skomentuj

      • Bender
        Administrator
        • Feb 2005
        • 3026

        #4
        No - teraz to sie zadna nie wypowie bo wszystkie mlode
        Starsze czytajcie jako 16+ ;]
        Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
        Billy Crystal

        Skomentuj

        • nerusia
          Świętoszek
          • May 2005
          • 38

          #5
          Czasami rzeczywiście jajeczkowanie przebiega w ten sposób,ze pojawia się lekkie krwawienie śródmiesiaczkowe.
          Jednak bezwzglednie powinien to stwierdzić lekarz.Plamienie pojawia sie tez przy nieleczonych nadżerkach,a to juz niebezpieczne.
          U mnie takie plamienie pojawiło sie kiedyś jako powikłanie po przebytej grypie,niby nic groźnego,ale pani doktor przepisała globulki i kazała przyjść do kontroli.
          Czasem przy braniu jakich leków tez moze się pojawic.
          Ja bym w te pędy pobiegła do lekarza.Wiem,ze tych spraw nie należy lekceważyć.

          Skomentuj

          • esterka
            Świętoszek
            • May 2005
            • 37

            #6
            Nie wiem ... ja czegoś podobnego nie miałam. Ale myślę, że jeżeli to plamienie nie jest jakieś tragicznie obfite i nie występuje zbyt często to chyba nic złego. Poczekaj trochę, a jak nie przestanie się tak dziać to idź do lekarza Pozdraw!
            " Szampon wylany na podłogę grozi śmiercią lub trwałym kalectwem! Wylany na głowę jest bardzo pożyteczny! "

            Skomentuj

            • Bender
              Administrator
              • Feb 2005
              • 3026

              #7
              IMHO to jest zla strategia. Czego sie bac lekarza? Az minie etc... zwolka nie jest raczej nigdy pozadana, a jak zniknie - moze problem bedzie dalej a objawy zanikna i ty stracisz tylko cenny czas? Lepiej dbaj o swoja kobiecosc...
              Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
              Billy Crystal

              Skomentuj

              • Gemma
                Świętoszek
                • May 2005
                • 7

                #8
                dziękuje..za wszystkie wypowiedzi..okazało się ze mi się troche cykl rozlegulował i dostalam jakieś 4 dni za wcześnie okres. i dlatego się tak przestraszyłam . Ale macie racje będę się musiała wybrać do ginekologa..coż kiedyś musi być ten pierwszy raz..
                Ważne jest to, co kryje się... między słowami

                Skomentuj

                • L.J.Silver
                  Świętoszek
                  • May 2005
                  • 46

                  #9
                  jak najbardziej! Kazda mloda dziewczyna powinna bbyc pod stala kontrola medyczna od rozpoczecia miesiaczkowania.. Gumka sie na ten temat kiedys wypowiadala.. regularne badania kontrolne to najlepszy srodek zapobiegawczy na wiele groznych problemow. A ginekolog nie gryzie (choc nie zawsze jest przyjemny) ale co ja tam wiem nie jestem w koncu forumowiczka do tego starsza ...
                  Etiam sanato vulnere cicatrics manet

                  Skomentuj

                  • Sama słodycZ
                    Erotoman
                    • Jun 2005
                    • 482

                    #10
                    hm... nie wiem czy to ja moge uwazac siebie za starsza forumowiczke ale moja rada nie jest wyjatkowo odkrywcza powinnas isc do lekarza no mam nadzieje ze juz wczesniej odwiedzalas go i to nie bedzie pierwszy raz powodzenia !!

                    upss wychodzi moje lenistwo nie doczytalam wiec skoro jeszcze nie bylas too powiem Ci po cichu idz do faceta bo sa delikatniejsi chyba ze bedziesz sie czula lepiej jak pojdziesz do kobietu twoj wybor powodzenia trzymam kciuki
                    0statnio edytowany przez sister_lu; 09-02-09, 00:19.
                    Gdy przestanie bić mi serce... funkcjonować mózg... przykryj dłonią moje zdjęcie.
                    Poczujesz życia puls... zapragniesz mnie spowrotem, łzy spadną na ziemie. Zdusić w sobie ból? Wiesz... znam to pragnienie...

                    Skomentuj

                    Working...