W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Yaz + antybiotyk = brak okresu

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kasztanek17
    Świętoszek
    • Aug 2009
    • 3

    Yaz Yaz + antybiotyk = brak okresu

    Witam, od 2 lat zażywam Yaz ( 24 tabletki różowe z hormonem i 4 placebo białe placebo) , okres dostawałam po 4 tabletce placebo w dniu w którym już brałam pierwszą różową z nowego opakowania. Ostatnio byłam chora i przez 7 dni brałam KLABAX. Ostatnią dawkę antybiotyku wzięłam w środę wieczorem, od poniedziałku miałam tabletki placebo, więc w piątek miałam mieć okres. Niestety dziś jest sobota i okresu dalej nie ma. Wiem że antybiotyku wpływają na opóźnienie okresu, ale czy przy zażywaniu hormonów doustnie też tak jest ? Słyszałam również że okres w czasie zażywania hormonów następuje w wyniku odstawienia hormonów. Więc ja już sama nie wiem czy przy antykoncepcji antybiotyk ma wpływ na miesiączkę - proszę o odpowiedź ! Bardzo się martwię, mimo że nie współżyłam w trakcie zażywania antybiotyku. I jeśli wzięłam -> wczoraj pierwszą tabletkę różową z nowego opakowania to już dostarczyłam hormonów , czy jest szansa abym przez to nie dostała okresu ?? Czy jednak jest możliwe abym jeszcze dostała okres, w tracie brania tabletek z hormonem ? BARDZO PROSZĘ O POMOC
  • takaja
    Świętoszek
    • Aug 2011
    • 4

    #2
    Czasem krwawienie z odstawienia może nie wystąpić. Jeśli zdarzy się to dwa razy pod rząd, będzie oznaczać, że jesteś w ciąży. Krwawienia w trakcie brania hormonów mogą wystąpić, ale wtedy, gdy dopiero się zaczyna brać tabletki antykoncepcyjne, a Ty już 2 lata bierzesz, więc to raczej niemożliwe. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem, bo jeśli uprawiałaś seks około dwóch dni przed rozpoczęciem antybiotyku, to jest prawdopodobieństwo ciąży. A jeśli nie doszło do seksu wcześniej to się nie stresuj.

    Skomentuj

    • kasztanek17
      Świętoszek
      • Aug 2009
      • 3

      #3
      Znalazłam informacje na internecie, że KLABAX nie wpływa na antykoncepcje. Zrobiłam test i wyszedł negatywnie. Dzięki za odpowiedź.

      Skomentuj

      Working...