W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Polska muzyka

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marvick_75
    Świntuszek
    • Feb 2010
    • 59

    #31
    Malenczuk jest spoko gosc ma swoje zdanie i jego wyglad mnie nie razi a teksty utworow hehe .... dobreee
    .........nylon fetish fan........

    Skomentuj

    • Sexy_man
      Perwers
      • Feb 2007
      • 1163

      #32
      Zgadzam się, Maleńczuka da się słuchać: jest taki autentyczny w swoich utworach.
      Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

      Skomentuj

      • paffcio
        Banned
        • Mar 2006
        • 2286

        #33
        Dzisiaj po srogim strzale browarów zatopiłem się w dźwięki Bielizny ,uwielbiam ten psychodeliczny stan ,luźny i wolny od wszelakości. Gdy sięgam po ich dziwaczną muzykę,coś mi się wydaje ,że dziwacy garną do dziwnych dźwięków .Znacie ?

        Skomentuj

        • basior

          #34
          Głownie interesuje mnie metalowa scena muzyczna. Uważam że mamy sie czym pochwalić na świecie a i poziom prezentowany przez nasze kapele są na bardzo wysokim poziomie.

          Skomentuj

          • Sexy_man
            Perwers
            • Feb 2007
            • 1163

            #35
            Ja ostatnio mam zajawkę na Radio Wawa. Polecam miłośnikom polskiej sceny muzycznej.
            Korzyścią bycia inteligentnym jest to, że można zawsze udawać głupca, podczas gdy sytuacja odwrotna jest niemożliwa.

            Skomentuj

            • Kasica
              Ocieracz
              • Oct 2011
              • 129

              #36
              Mam tak samo , jeśli chcę posłuchać dobrej polskiej muzy , starej czy nowej słucham Radio Wawa

              Skomentuj

              • Ville
                Seksualnie Niewyżyty
                • Nov 2011
                • 237

                #37
                Ciekawy zespół rodem z Radomia


                EDIT:
                Zespół Carrion powstał na początku 2003 roku w Radomiu.

                Rok później, 25 listopada 2004 roku miała miejsce oficjalna premiera pierwszej EP'ki zespołu pt. "L.A.F.F.C.", na której znalazły się 3 utwory oraz prezentacja multimedialna zawierająca wideoklip "Zapach szarości".

                W styczniu 2005 roku teledysk wszedł na listę "DeTonacja" w telewizji ITV, gdzie utrzymywał się przez 2,5 miesiąca. W tym samym czasie, utwór ukazał się również jako propozycja do listy przebojów Trójki.

                W marcu 2006 zespół dostał zaproszenie do programu "Muzyka na żywo" w TVP (wywiad oraz fragment warszawskiego koncertu). Również w tym roku, Carrion zdobył wiele nagród (I miejsce na festiwalach: Malborski Przegląd Muzyczny w Malborku, Morrock ’06 w Morągu, I Małopolski Festiwal Rockowy w Brzesku, Muzyczna Jesień w Sierpcu, II miejsce na Muzycznej Jesieni w Grodkowe i nagrodę publiczności na Festiwalu Zderzak w Zgierzu).

                W 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. 30 sierpnia tego roku ukazał się debiutancki album nazwany po prostu "Carrion". Krążek promowały single: "Trzy słowa...", "Trudno uwierzyć" (do których zostały nakręcone wideoklipy) oraz "Betel" i cover Black'a "Wonderful Life". Utwory można było usłyszeć w większości radiostacji (m.in. Trójka oraz Jedynka PR, Radio Dla Ciebie, Antyradio).

                W 2008 roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w największym w Europie Środkowo - Wschodniej festiwalu Metalmania 2008. Również w tym roku Carrion nagrał swoją wersję utworu "This Corrosion" zespołu Sisters Of Mercy, który znalazł się na składance "Sittin` In The Bar For Hours - Tribute to SOM". Oprócz tego, utwór "Trzy słowa…" z debiutanckiej płyty, znalazł się na dwupłytowej składance "Antyradio - Rock, Honor, Ojczyzna".

                Rok 2009 rozpoczął się trasą koncertową obejmującą miasta na terenie całego kraju. W kwietniu zespół ponownie zaszył się w radomskim K&K Studio aby zarejestrować materiał na drugi krążek. W międzyczasie Carrion wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock 2009 i został wybrany do półfinałowej dwudziestki, jako jeden z ponad 500 zespołów, co zaowocowało zamieszczeniem utworu "Zapach szarości" na składance "Przed Woodstockiem 2009". Pod koniec roku miała miejsce premiera nowego singla "Sztandary Eloi" zapowiadającego nową płytę zespołu, co przyczyniło się do zamieszczenia go na playlistach radiowych oraz pierwszych miejscach list przebojów (m.in. Eska Rock, Antyradio). Oprócz tego muzyka zespołu ("Sztandary Eloi" oraz "Trzy słowa…") pojawiła się w filmie "Sprawa Janusza W." w reżyserii Wojciecha Jagiełło.

                Na początku 2010 roku światło dzienne ujrzał drugi singiel "Nie bez wiary", do którego powstał teledysk. W utworze gościnnie wystąpił znakomity polski oboista Tytus Wojnowicz. Singiel stał się jednym z najczęściej granych utworów w kraju, stając się tym samym nowym hitem zespołu oraz został zamieszczony na składance "The Best Polish Songs… Ever! vol. 2". Premiera płyty "El Meddah" miała miejsce 26 marca 2010 roku. Warto dodać, że album zadebiutował na liście najchętniej kupowanych płyt w kraju, czyli Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS). Krążek promowała ogólnopolska trasa koncertowa Eska Rock Tour 2010. Trzech muzyków zespołu nawiązało współpracę z producentami sprzętu muzycznego, stając się tym samym ambasadorami ich marek (Czarcie Kopyto, ACS, NoisyBox). Na trzeci i ostatni singiel promujący płytę został wybrany utwór "Dex". Pod koniec 2010 roku pojawiło się kilka podsumowań, w których zespół został nagrodzony, m.in. Magazyn Gitarzysta - Naj-Zespół-Polska (3 miejsce) oraz Naj-Utwór ("Dex" - 5 miejsce), RMF Polski Rock - "El Meddah" płytą roku, portal NetFan.pl - Artysta Roku (1 miejsce) oraz Przebój Roku ("Nie bez wiary" - 2 miejsce), portal Last.FM (24 miejsce spośród polskich artystów), rockowa setka Eska Rock (58 miejsce).

                Rok 2011 rozpoczął się intensywną pracą nad kolejną płytą, którą zakłóciło odejście z zespołu klawiszowca Dariusza "VanChesco" Wancerza, współkompozytora i aranżera, zasilającego szeregi Carrion od samego początku. Jego następczynią została Dorota "Zocha" Turkiewicz. Jak się później okazało, wnosząca do zespołu świeżą krew oraz wiele ciekawych pomysłów. Pomiędzy tworzeniem nowego materiału, a koncertowaniem w wielu polskich miastach, zespół został zaproszony na dwa koncerty do Stanów Zjednoczonych. Wystąpił na festiwalu "Taste Of Polonia" w Chicago, gdzie został bardzo miło przyjęty przez liczną publiczność. Na początku listopada Carrion wszedł do studia, aby zarejestrować zgromadzony materiał na trzecią płytę, który ujrzy światło dzienne na początku 2012 roku.

                Kiedyś prawie udało mi się zorganizować ich koncert...
                0statnio edytowany przez Ville; 24-11-11, 12:20. Powód: Edycja na życzenie

                Skomentuj

                • Maryja_dziewica
                  Perwers
                  • Nov 2011
                  • 902

                  #38
                  Polskiej muzyki słucham mało w porównaniu do zagranicznej i raczej wałkuję te same utwory. Z nowości nieczęsto wpada mi coś w ucho. Tu jeden z wyjątków:


                  Gdy usłyszałam w radiu, zaraz potem rzuciłam się do komputera i nawet jako czasoumilacz miałam

                  A poza tym:
                  http://www.youtube.com/watch?v=OMlHiCV2V78 (ostatnio intensywnie męczę)





                  Tak jak wszędzie produkuje się coraz więcej shitu, jednak zawsze można pocieszyć się starymi hitami .

                  Ekspertką nie jestem, ale moim zdaniem to najlepszy polski kawałek ostatnich dwóch dekad:
                  "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

                  Skomentuj

                  • Everready
                    Ocieracz
                    • Nov 2011
                    • 135

                    #39
                    Mam tak jak Red Jane - nie klikam w nieopisane linki. Zlitujcie się, kochani, mam mało czasu - pracuję minimum dziesięć godzin dziennie. Malutki opisik, please, pretty pleaaaaaase...
                    Poliż mnie, I'm Polish. Albo jeśli wolisz
                    możesz mnie posolić, albo wy...miętolić.

                    Skomentuj

                    • Maryja_dziewica
                      Perwers
                      • Nov 2011
                      • 902

                      #40
                      W sensie, że chcecie omijać dobrze znane lub nielubiane piosenki? Lubię zaskakiwać, więc przykro mi bardzo, ale taktyki nie zmienię
                      "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

                      Skomentuj

                      • blend345
                        Świętoszek
                        • Mar 2011
                        • 6

                        #41
                        http://www.youtube.com/watch?v=Uviqyan_tpg klasyk Pana Andrzeja
                        0statnio edytowany przez blend345; 17-10-13, 11:29.

                        Skomentuj

                        • Ville
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Nov 2011
                          • 237

                          #42
                          Zespołu HEY nikomu chyba raczej przedstawiać nie trzeba.

                          W pierwszej połowie lat 90 ten zespół wyznaczał nowy szlak w polskiej muzyce.
                          Zaś dwie pierwsze płyty i niektóre utwory, które się na nich znalazły, na zawsze powinny się zapisać w antologii polskiego rocka.

                          ja sowa


                          heledore babe


                          teksański


                          eksperyment


                          dreams


                          misie

                          Skomentuj

                          • 495f50
                            Perwers
                            • May 2011
                            • 1118

                            #43
                            Ogólnie polskiej muzyki niemal nie słucham. A już szczególnie "radiowej" (argh!). Jest oczywiście paru polskich wykonawców których lubię czy kupuję CD, ale na ogół ich utwory są bez wokalu lub z wokalem angielskim. Przykładowo: Black River, Wojtek Pilichowski & PiR2. Ostatnio do tej grupy dołączył skrzypek Michał Jelonek.

                            Z utworów, które należą do "wyjątkowych wyjątków", tzn. nie dość że polskie to jeszcze z "prawidłowym" wokalem, to głównie polski funk (ze składanek o zbiorczym tytule "Polish Funk"), przykładowo Zdzisława Sośnicka - Żyj sobie sam

                            Tak czy owak, połowy polskiej muzyki nie trawię, a 1/4 działa na mnie jak płachta na byka.

                            Skomentuj

                            • Madzia95
                              Świętoszek
                              • Jan 2012
                              • 7

                              #44
                              U mnie na pierwszym miejscu jest Dżem , a zaraz potem Łzy ,Patrycja Markowska i Kasia Kowalska :>
                              Nie istnieją żadne powody do miłości - Paulo Coelho .

                              Skomentuj

                              • MsMisska
                                Perwers
                                • Jan 2012
                                • 1409

                                #45
                                Czesław Śpiewa, Dżem, Edyta Bartosiewicz,Perfect, Happysad, Myslovitz, uwielbiam ich piosenki.

                                Skomentuj

                                Working...