W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy spowiadacie się z masturbacji/seksu?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rojza Genendel

    Pani od biologii
    • May 2005
    • 7704

    Przecież spowiedź nie jest dla nikogo obowiazkiem ani przymusem...
    Ja osobiście nie jestem katoliczką. Więc te kwestie to dla mnie abstrakcja.
    Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

    Skomentuj

    • Yoshua
      Perwers
      • Mar 2007
      • 1374

      Napisał piters
      Jednak zyjemy w panstwie wyznaniowym...
      co masz na mysli?
      " - Fajny masz korek od wanny.
      - Taki tam...
      - ...Ale gra empetrójki"

      Skomentuj

      • Stela7
        Tygryska
        • Aug 2009
        • 985

        Nie spowiadam się od lat...a z tego co widać to księża są bardziej obłudni niż ktokolwiek..więc nie będę im dostarczać powodów do masturbacji...
        "Miłość mierzy się potrzebą obecności"

        Skomentuj

        • brzoskwineczka
          Perwers
          • Sep 2009
          • 824

          Nie jestem wierząca. Kiedy jeszcze chodziłam do kościoła byłam dziewicą. Poza tym nie wyobrażam sobie spowiadać się księdzu z seksu z ministrantem, a mój były nadal jest ministrantem
          ...:::tylko spokój może nas uratować:::...

          "Postępujemy tak, bo uważamy, że nasze błędy lepiej jest ukryć pośród masy innych. Tak jak grzech lepiej ukryć wśród wielu innych grzechów." prof. J. Bralczyk

          Skomentuj

          • Nolaan

            Nie i nie zamierzam. To moja sprawa, poza tym nie czuję się jakoś dyskomfortowo, żeby mykać do konfesjonału.

            Skomentuj

            • Yoshua
              Perwers
              • Mar 2007
              • 1374

              Poza tym nie wyobrażam sobie spowiadać się księdzu z seksu z ministrantem, a mój były nadal jest ministrantem
              ksiądz nie miałby prawa Cię o coś takiego zapytać
              " - Fajny masz korek od wanny.
              - Taki tam...
              - ...Ale gra empetrójki"

              Skomentuj

              • piters
                Świętoszek
                • Nov 2009
                • 2

                Mam na mysli, ze w XXI wieku w ogole porusza sie takie problemy jak tlumaczenie sie obcej osobie, zamknietej w drewnianej klitce, ze uprawiam z kims sex..

                Wiadomo, ze okreslenie panstwo wyznaniowe jest troche przesadne, ale jestem tez po lekturze artykulu, w ktorym jest zapowiedz dyskusji o przywroceniu krzyza na polskie godlo i na herby polskich miast. Tym sie zajmuja nasi politycy wlasnie.

                Skomentuj

                • Yoshua
                  Perwers
                  • Mar 2007
                  • 1374

                  Mam na mysli, ze w XXI wieku w ogole porusza sie takie problemy jak tlumaczenie sie obcej osobie, zamknietej w drewnianej klitce, ze uprawiam z kims sex..
                  sluchaj jesli ktos jest wierzacy to w czym Ty jako niewierzacy, zakladam, ze tak jest bo inaczej by Cie tak nie burzylo, widzisz problem? Jego sprawa czy i co robi w kosciele

                  a co do artykulu to pewnie kolejny temat zastepczy.
                  p.s. w polskim golde nigdy nie bylo krzyza.
                  " - Fajny masz korek od wanny.
                  - Taki tam...
                  - ...Ale gra empetrójki"

                  Skomentuj

                  • GOSdog
                    Świntuszek
                    • Oct 2009
                    • 63

                    heh, najlepiej sie nie spowiadac w ogole . jak ma sie klamać Ja nie kłamie, bo sie nie spowiadam i już
                    Kto pyta nie błądzi, kto ma kase ten rządzi... Ja jestem tym pierwszym

                    Skomentuj

                    • radek_k

                      tak, spowiadam sie

                      Skomentuj

                      • witchking
                        Świntuszek
                        • Mar 2009
                        • 71

                        Spowiadam się z tego, jestem wierzący.
                        Spowiedź pomaga mi trochę wytrzymać bez tego, co polecam.

                        Skomentuj

                        • hmvszczylu
                          Świętoszek
                          • Feb 2009
                          • 13

                          No cóż... nie jest dobrze. Po kolei, jestem wierzący, praktykujący. Nie jestem jednak ortodoksem i uprawiam seks z dziewczyną, oczywiście z odpowiednim zabezpieczeniem (w naszym wypadku tabletki, w wyjątkowych okolicznościach dokładamy gumkę). Od jakiegoś czasu w kościele spotykają mnie rzeczy, których absolutnie się nie spodziewałem i które moim zdaniem nie powinny mieć miejsca. Z rok temu ksiądz głęboko zastanawiał się czy dać mi rozgrzeszenie gdy usłyszał, że robię "swoje" z dziewczyną. Potem doszły dwie - trzy sytuacje, w których księża mi podpadli (dwa komiczne kazania + raz uwaga księdza, że nic z dziewczyną nie daliśmy na tacę ), ale szczyt szczytów wydarzył się 2 dni temu. Ksiądz po usłyszeniu, że "uprawiam seks, stosuję antykoncepcję" się wzburzył i zaczął mnie... lżyć . Dowiedziałem, się od spowiednika, że jestem: 'wariatem, seksoholikiem, idiotą, głupkiem i osłem'. Ksiądz stwierdził też, że w wieku 21 lat nie powinienem myśleć o dziewczynach, seksie itd., a zająć się nadchodzącą sesją. Tym samym narodził się w mej głowie poważny dylemat czy przy następnej spowiedzi (oczywiście u innego księdza) w ogóle wspominać o seksie etc. Chciałem być uczciwy, ale nie mam zamiaru kolejny raz narażać się na taki cyrk. Miałem odejść od konfesjonału jak kapłan się rozkręcił, ale uznałem, że takiej okazji już nigdy miał nie będę i wysłuchałem go do końca.

                          Niestety, ale sytuacje z którymi mam ostatnio do czynienia potwierdzają tylko moją tezę, że największym problemem Kościoła w Polsce jest... sam Kościół. Skompromitowani biskupi, kompromitujący się księża i absolutnie nieżyciowe, nie pasujące do aktualnych czasów zasady jakie KK każe nam przestrzegać.
                          bum bum Tunner

                          Skomentuj

                          • Bu&be
                            Świntuszek
                            • Mar 2009
                            • 87

                            hmvszczylu, ja również jestem wierzący i spowiadam się tego i owego, zdarzały mi się podobne sytuacje, acz nie aż tak "drastyczne " i myślę że trafił Ci się taki ksiądz inny by pogadał żeby trafić do Ciebie a nie gardzić Tobą.
                            Jedna rada- unikaj spowiedzi u tego księdza, ja tak robie i jest ok
                            Kto rano popieprzy ten ma dzień lepszy

                            Skomentuj

                            • Prowler
                              Banned
                              • Dec 2009
                              • 9

                              Niestety, ale sytuacje z którymi mam ostatnio do czynienia potwierdzają tylko moją tezę, że największym problemem Kościoła w Polsce jest... sam Kościół. Skompromitowani biskupi, kompromitujący się księża i absolutnie nieżyciowe, nie pasujące do aktualnych czasów zasady jakie KK każe nam przestrzegać.
                              To nie jest problem kościoła w Polsce, a Watykanu. Wszędzie spotkają cię tego typu uwagi od księży.
                              A jeśli masz być kolejnym ''wierzącym, ale niepraktykującym, bo mi nie odpowiadają kodeksy kościoła.'' to lepiej zostań deistą.
                              Wiara jest tylko kolejną korporacją, która chciałaby rządzić twoim życiem i zarobić na tym trochę kasy. Włącz logiczne myślenie to to zauważysz

                              Skomentuj

                              • hmvszczylu
                                Świętoszek
                                • Feb 2009
                                • 13

                                Przeczytaj drugie zdanie mojego posta .
                                bum bum Tunner

                                Skomentuj

                                Working...