W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Problem z matka i jej partnerem - jest księdzem.

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kucyper
    Seksualnie Niewyżyty
    • Feb 2009
    • 342

    #31
    Znam ludzi dla których każdy ksiądz jest święty z samej racji tego, że jest księdzem.
    Właśnie, często tak jest. Wcale od tematu nie odbiegasz, masz racje.
    nie ma pism o celibacie, zostal on wymyślony i narzucony w średniowieczu. Jezus nic o nim nie mówił, nie narzucał go. Tym bardziej Bóg.
    To jest sekularyzaja chodzi o to by dobra kościelne nie wypływały z niego. Wymyślono dopiero we wczesnym średniowieczu na drugim soborze.
    Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

    Skomentuj

    • oczak
      Erotoman
      • May 2007
      • 377

      #32
      Napisał Yoshua
      nie ma pism o celibacie, zostal on wymyślony i narzucony w średniowieczu. Jezus nic o nim nie mówił, nie narzucał go. Tym bardziej Bóg.
      Dlatego większą sympatią darzę np. Kościół Ewangelicko-Augsburski. Niech kolega z tego tematu powie temu księżulkowi, co o nim myśli. Powiedz, że doniesiesz wszystko na biskupa wraz z dowodami.

      Nie chodzi o to, czy należy sypiać z księdzem (...) tylko o to, czy małolat na utrzymaniu matki ma prawo wpieprzać się w jej prywatne życie...
      Trudno wyrazić mi tu moje zdanie. Mam kolegę, którego matka również przyprowadzała do domu różnych chłopów. Dla syna tej matki są to często wydarzenia nie do zniesienia, szczególnie jeśli ten chłop to niezły kłamca i hipokryta.
      oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
      --------------------------------------------------------------------------------------------------
      Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

      Skomentuj

      • Gurgun
        Erotoman
        • Feb 2009
        • 707

        #33
        Napisał rojze
        Nie chodzi o to, czy należy sypiać z księdzem, czy księdza ma obowiązywać celibat, etc. tylko o to czy małolat na utrzymaniu i matki ma prawo wpieprzać się w jej prywatne życie...
        Ano, teoretycznie nie może, bo matka dorosła i sama umie decydować. Ale sprawa nie jest prosta, z tego względu, że taki dzieciak nie jest odizolowany od całego zajścia.

        Myślę, że powinien móc decydować, bo konsekwencje takiego związku będzie ponosił również i on pewnie (jak cała okolica będzie wiedzieć), więc to życie matki nie jest takie do końca prywatne. Pozatym taki dzieciak ślepy nie jest, w odróżnieniu od kobiety zakochanej, i może obiektywniej potrafić "amanta" ocenić
        0statnio edytowany przez Gurgun; 18-03-09, 05:52.
        Gurgun - jaki jest każdy widzi

        Skomentuj

        • Rojza Genendel

          Pani od biologii
          • May 2005
          • 7704

          #34
          Zauważ że prawdopodobnie gówniarz mieszka u niej, ona go utrzymuje, karmi, etc. Nie wydaje ci się że jest zwyczajnie bezczelny?
          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

          Skomentuj

          • Kucyper
            Seksualnie Niewyżyty
            • Feb 2009
            • 342

            #35
            !NIE!
            "gówniarz", droga rojze nie uważsz że posunełaś sie za daleko ??
            Pewnie koledzy ze szkoły sobie nieźle używają. No cóż to martyrologia - takie cierpienie, przez które osiągnie zbawienie...bo ksiądz jest święty i wszystko może (wszystko mu wolno).
            0statnio edytowany przez Kucyper; 18-03-09, 06:19.
            Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

            Skomentuj

            • Gurgun
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 707

              #36
              Tak, najpewniej u niej mieszka, nie zarabia sam, a nawet jeśli to nie tyle, żeby sie sam utrzymać. Ale z powodów wymienionych wcześniej nadal uważam, że idealnie byłoby gdyby się ślepo podporządkował. Rodzice nie mają nad dziećmi pełnej władzy i mieć nie powinni.

              Sam nie wiem jak bym się zachwał w takiej sytuacji i jak wynikało z mojego poprzedniego postu mam troche mieszane uczucia w tym temacie.

              Niemniej myślę, że jeśli dzieciak widzi, że nowy "chłopak" matki to zwykła świnia to nie musi siedzieć bezczynnie i patrzeć jak matka będzie cierpiała, bo na przykład jej nowy chłopak będzie ją bił. Fakt, że pewnie dużo by nie wskórał, ale to już inna sprawa i tak jak mówiłem, mam co do tematu mieszane uczucia.
              Gurgun - jaki jest każdy widzi

              Skomentuj

              • oczak
                Erotoman
                • May 2007
                • 377

                #37
                Ale zrozumienie to podstawa. Wyrażenie swojego zdania to podstawa. Chłopaka to dręczy a poczynania jego matki będą miały wpływ na jego życie. Nieładnie się dzieje w rodzinach i w Kościele. Przykro mi z tego powodu.

                Nie wiem jakie masz relacje z mamą, ale nie warto z nią spokojnie i racjonalnie rozmawiać? Kocha Cię Twoja mama? Powinna zrozumieć, że związek z księdzem to na prawdę nie jest uczciwość. Nie wyzywaj na nikogo, ale wytłumacz, że to Cię boli i martwi.

                Na Twoim miejscu wziąłbym się w garść i jak najszybciej usamodzielnił. Ucz się dobrze i zacznij coś zarabiać na pół etatu czy w inny sposób.
                oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
                --------------------------------------------------------------------------------------------------
                Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

                Skomentuj

                • Kucyper
                  Seksualnie Niewyżyty
                  • Feb 2009
                  • 342

                  #38
                  To zwykły egoista nie widzi, że krzywdzi kogoś nie przeszkadza mu to ? Taka miłość do bliźniego ?? Kocha kobiete to jej dziecka pewnie by się pozbył, bo tylko przeszkadza im w szczęściu... Ja bym dał ultimatum albo ja albo on. 17 lat cieszę się, że nie miałem takich problemów. Jesteś prawie dorosły jak nic nie poskutkuje to chyba trzeba będzie sie usamodzielnić.
                  0statnio edytowany przez Kucyper; 18-03-09, 06:36.
                  Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

                  Skomentuj

                  • oczak
                    Erotoman
                    • May 2007
                    • 377

                    #39
                    Napisał Kucyper
                    Kocha kobiete to jej dziecka pewnie by się pozbył bo tylko przeszkadza im w szczęściu...
                    Nie dotyczy to tylko owego księdza ale wielu kochanków a nawet matek, których dziecko nie chce mieć nowego tatusia.
                    oczak :::: Pragnę życia seksualnego, którego zostałem pozbawiony.
                    --------------------------------------------------------------------------------------------------
                    Erotoman aktywny na forum od połowy 2008 roku.

                    Skomentuj

                    • Inula
                      Świętoszek
                      • Feb 2009
                      • 39

                      #40
                      Ja bym nie gadała z księdzem, tylko z matką. Generalnie rozumiem, że to jej sprawa i tak dalej, ale mimo wszystko jej życie jest bezpośrednie związane z moim, więc automatycznie czy chcę czy nie chcę mam z tego typu kwestiami styczność. Nie krzyczałabym, nie płakałabym, nie obrażałabym się, po prostu powiedziałabym jej szczerze, że jest mi z tą sytuacją niekomfortowo, że źle się czuję, uczestnicząc niejako w tym zakłamaniu, że nawet, jeśli bym chciała, to nie potrafiłabym się przekonać do tego księdza, bo właśnie przez to, że jest księdzem, mam do niego dystans itp. Dodałabym, że oczywiście to jest jej decyzja, ale niech się poważnie zastanowi, czy w razie gdyby np. dowiedziało się o tym związku społeczeństwo, wytykana byłaby palcami wyłącznie ona, czy również ja.

                      Skomentuj

                      • Kucyper
                        Seksualnie Niewyżyty
                        • Feb 2009
                        • 342

                        #41
                        Oczak: wielu, wielu. Akutat ten przypadek księdza jest szczególnie podły, społecznie nieakceptowany. Taki gość, nie może być autorytetem dla nikogo, nie dotrzymuje przyżeczeń. Niech chociaż zrzuci sutanne a nie gra na 2 fronty.
                        0statnio edytowany przez Kucyper; 18-03-09, 06:48.
                        Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

                        Skomentuj

                        • gucio5tys
                          Perwers
                          • Dec 2005
                          • 1075

                          #42
                          Co wy *******icie? A skąd wiecie, że to ksiądz z nurtu nieakceptującego związki?
                          Alkohol - typowy rozluźniacz języka
                          "Jestem przeciwny aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych, co trzeba." Janusz Korwin-Mikke
                          Przeglądarka internetowa ze słownikiem ortograficznym!!

                          Skomentuj

                          • Shockz
                            Świętoszek
                            • Mar 2009
                            • 6

                            #43
                            Napisał oczak
                            Nie dotyczy to tylko owego księdza ale wielu kochanków a nawet matek, których dziecko nie chce mieć nowego tatusia.
                            uwierz mi ze gdyby moja matka znalazla sobie innego partnera z normalna praca to byloby co innego.ale ksiedza do konca zycia nie zaakceptuje.

                            Skomentuj

                            • curious
                              Erotoman
                              • Feb 2009
                              • 562

                              #44
                              Napisał Shockz
                              uwierz mi ze gdyby moja matka znalazla sobie innego partnera z normalna praca to byloby co innego.ale ksiedza do konca zycia nie zaakceptuje.
                              I masz święte prawo go nie akceptować, nie lubić, nie rozmawiać z nim, spluwać na jego widok... i chyba tylko tyle:/
                              ...I dobry Boże spraw...
                              żeby te wszystkie kalorie poszły mi w cycki..."

                              Skomentuj

                              • anduk
                                Koci administrator
                                • Jan 2007
                                • 3901

                                #45
                                Napisał Shockz
                                uwierz mi ze gdyby moja matka znalazla sobie innego partnera z normalna praca to byloby co innego.ale ksiedza do konca zycia nie zaakceptuje.
                                A dlaczego musisz go akceptować?

                                Napisał Kucyper
                                To zwykły egoista nie widzi, że krzywdzi kogoś nie przeszkadza mu to ?
                                W jaki sposób krzywdzi? Bo się zakochał ze wzajemnością?

                                Napisał Kucyper
                                to jej dziecka pewnie by się pozbył
                                Zacietrzewiasz się a nie masz podstaw, żeby tak twierdzić o tej osobie.

                                Napisał Kucyper
                                społecznie nieakceptowany
                                Związki homoseksualistów też są społecznie nieakceptowane - świadczy to o mądrości społeczeństwa?

                                Napisał Kucyper
                                Taki gość, nie może być autorytetem dla nikogo, nie dotrzymuje przyżeczeń.
                                Widzisz wychodzi na to, że dla Ciebie każdy ksiądz powinien być autorytetem Pytanie tylko dlaczego?

                                Napisał Kucyper
                                Niech chociaż zrzuci sutanne a nie gra na 2 fronty.
                                Jasne, że tak powinien zrobić. Choć myślę, że wystąpienie z zakonu jest bardzo podobne do wyjścia z więzienia, wracasz do społeczeństwa po kilkunastu latach, jesteś społecznie nieakceptowany, nie masz pracy, wykształcenie zupełnie nie odpowiadające rynkowi. Nie żebym ich usprawiedliwiał - po prostu nie widzę tego tak prosto jak "zrzucaj sutannę" i gitara - nasze sumienie jest czyste.

                                Ja *******e anduk broniący księży
                                0statnio edytowany przez anduk; 18-03-09, 17:53.
                                If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                                Skomentuj

                                Working...