W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Studia: archeologia czy lingwistyka stosowana

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    #16
    To tak:

    Napisał Furiates
    Ps. Jestem humanistą, nienawidzę matematyki itp.
    Takich ludzi nie ma, są tylko jeszcze nienawróceni

    Napisał Furiates
    Lubię historię jak i angielski + hiszpański. Jaki zawód ma przyszłość w Polsce? Archeolog czy lingwista(angielski i hiszpański)?
    Tak jak Hagath mówiła, jeśli archeologię to musisz być pewny że zostaniesz Europejskiej klasy specjalistą więc raczej na pewno nie po Szczecinie.

    Jeśli chodzi o lingwistykę, to pomyśl sobie tak, ja jak kończyłem swoje studia specjalistyczne (ekonomia i statystyka) to płynnie mówiłem w dwóch językach obcych plus w jednym dukałem, więc na starcie po filologii/lingwistyce przegrywasz z takimi ziomalami jak ja. A nie jestem wcale wyjątkiem. Wszyscy ludzie wychodzący z mojej uczelni umieją komunikatywnie dwa języki obce.

    Daj sobie siana z zarządzaniem chyba że na SGHu. Nie to że jest lepsze, zwyczajnie tam zdobywasz kontakty. A tak to możesz być menagerem zarządzającym powierzchniami płaskimi.

    Tak ogólnie to czemu nie próbujesz do Berlina. Ze Szczecina to rzut beretem a dużo lepsza edukacja. Masz Humbolta etc. Za moich czasów nie było tak latwo wyjechać edukować się na zachód jak teraz więc czerp z tego dokąd możesz.

    Co do kierunku, to widzę dwie opcje albo wiesz co chcesz i głęboka specjalizacja od poczatku no ale musisz być dobry. Albo idź sobie na jakieś ogólniejsze interdyscyplinarne studia do Berlina, a później wybierz to co Cię najbardziej interesi. A skoro jesteś zatwardzialym humanistą i lubisz języki to czemu nie prawo plus znajomość dwóch języków. Wtedy jesli będziesz niezły to międzynarodowe kancelarie, których coraz więcej się otwiera stoją otworem i nie trzeba się pieprzyć z aplikacją jakąkolwiek. Jako specjalizację polecam prawo gospodarcze plus np. język chiński. Pensja jako junior fellow po jakichś 5 latach pracy to ok. 10K+ na rękę...
    0statnio edytowany przez outgoing; 29-04-11, 12:38.
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

    Skomentuj

    • Furiates
      Świętoszek
      • Jan 2010
      • 39

      #17
      Mam możliwość studiowania prawa, jednak naczytałem się, że prawników itp. jest jak mrówek i jest problem z uzyskaniem aplikacji. Ciekawi mnie ten kierunek studiów jednak jak już napisałem podobno jest problem z aplikacją.

      Skomentuj

      • outgoing
        Perwers
        • Apr 2009
        • 807

        #18
        Bo w Polsce to są ludzie tak ograniczeni, ze teraz to jest jak 30 lat temu, że jak nie zrobisz aplikacji to kaplica. Otóż nie, zrób sobie jakąś "uzyteczną" na wolnym rynku specjalizację w prawie, jak gospodarcze, upadlościowe, podatki, prawo miedzynarodowe prywatne i bądź w tym dobry; połącz to z Twoją drugą pasją czyli dwa języki obce. Naucz się i porób certyfikacy i stawiam skrzynke wódki że będziesz gość na rynku pracy i aplikacja Ci do tego nie jest potrzebna.
        The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

        Skomentuj

        Working...