W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy Bóg istnieje ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pannaanastazja
    Erotoman
    • Jul 2011
    • 396

    Napisał Betina
    Panno Anastazjo - jeżeli nie wierzysz to dlaczego zmuszasz się do uczestniczenia w wierze chrześcijańskiej? Po co chrzcić dziecko? Bo ludzie obgadają?

    Mam koleżankę, która chrzest miała z własnej woli. Rodzice nie zdecydowali za nią w dzieciństwie. Sama to zrobiła jak miała lat 18. Po pięciu latach wzięła ślub kościelny (oczywiście w między czasie miała komunię i bierzmowanie)

    Chce by moje dzieci miały wybór, a może mój mąż będzie wierzący ? To że ja nie wierze nie znaczy że moje dzieci nie będą mogły mieć wyboru - żyjemy w chorym kraju wiesz jakie są reakcję dzieci jak ich rówieśnicy podstawówce czy w przedszkolu nie uczęszczają na religie? Zresztą w ten sposób dziecko będzie mogło się zapoznać z tą religią - a potem zdecyduję czy zostaje przy tej religio, wierzy w inną czy w ogóle nie wierzy...
    „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”

    Skomentuj

    • Wujek

      A może same powinny wybrać w co chcą wierzyć?

      Skomentuj

      • pannaanastazja
        Erotoman
        • Jul 2011
        • 396

        O tym mówię, ale nie znając religii nie mają jak tego uczynić ... poza tym na taki wybór trzeba mieć już pewien wiek 12 latek takiej decyzji nie podejmie
        „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”

        Skomentuj

        • Wujek

          Racja. W sumie masz racje.Wiara od najmłodszych lat to nie tylko nauka czy poznanie religii, a wpajanie wartości które jednak są bardzo ważne.

          Dla mnie - bóg...każdy poklei, od Allaha po Kriszne - to tylko wmawianie sobie sensu istnienia.

          Skomentuj

          • pannaanastazja
            Erotoman
            • Jul 2011
            • 396

            Dokładnie, w podstawówce na religii uczą odróżniania dobra od zła, czytają przypowieści które mają morały uczą dobrego dopiero później religia zaczyna razić ... przynajmniej tak było w moim przypadku
            „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”

            Skomentuj

            • Wujek

              Nie religia razi a polski "Kościół"

              Skomentuj

              • Grajam
                Ocieracz
                • Feb 2009
                • 131

                Kościół jest przedstawicielem religii

                Skomentuj

                • Łukaszek_1980

                  Ja wieżę w Boga - Wiecznego Ducha. Wierzę w Ewangelię Jezusa która jest prawdziwa i wieczna. Dla mnie Bóg to niezmienne i wieczne działające Prawo Boga (Ducha) które kieruje życiem każdego człowieka. Poprzez Boga człowiek ma wpływ na swoje życie i może nim kierować...

                  Skomentuj

                  • Wujek

                    Napisał Grajam
                    Kościół jest przedstawicielem religii
                    Ja jak mam już w coś wierzyć i czegoś przestrzegać, to praw boskich...a nie kościelnych klechów.

                    Skomentuj

                    • Łukaszek_1980

                      Napisał krauzak
                      Ja jak mam już w coś wierzyć i czegoś przestrzegać, to praw boskich...a nie kościelnych klechów.
                      Myślę tak jak Krauzak.
                      Nie wieże w księży i w tą ich całą tradycje. Wieże w czystego Boga który jest Niezmienny... Jedyny i Prawdziwy. Wieże w Boga który nam pomaga, który daje nam szczęście, zdrowie i wszystko co dobre dla człowieka. W To wieżę mocno.

                      Skomentuj

                      • Gogol
                        Seksualnie Niewyżyty
                        • Feb 2009
                        • 241

                        Napisał Qubanin
                        mam 16 lat , choruję na cukrzycę od 8 i dlaczego to akurat ja mam być chory skoro wszyscy są tacy sami , wszyscy są na wzór Boga ( tzn. , że jestem jakimś odpadem na linii ? a On sam jest miłosierny..
                        Łukaszku, a co takiego podłego mógł zrobić Qubanin że jemu zdrowia poskąpił już w wieku 8 lat????
                        Nie można mieć wszystkich dziewczyn na świecie, ale należy do tego dążyć.

                        Skomentuj

                        • hezrox
                          Świntuszek
                          • Sep 2010
                          • 71

                          Chrzczony, po komunii i bierzmowaniu, ale teraz w wieku 21 lat nie uczęszczam do kościoła, ani do spowiedzi. Właściwie olewacki tryb wobec religii zacząłem mieć na poziomie gimnazjum. Chyba wtedy człowiek powoli krztałci swoje światopoglądy. Paciorek przed snem odmówiłem w życiu może parę razy. Nigdy specjalnie "wkręcony" w religię nie byłem.

                          Ale czasem w ciężkich chwilach prawiłem do niego monologi. Coś kompletnie nie szło w życiu, to chwytałem się "ostatniej deski ratunku".

                          Jednak czym tak naprawdę jest religia? Istotą bóstwioną ponad wszystko? Czczoną, dla której poświęca się majątki, czy składa jakieś ofiary w strachu, że się nie będzie zbawionym po śmierci? Wg. mnie człowiek właśnie po to wymyślił religię - żeby w ciężkich chwilach, kiedy już naprawdę nic nie może nam pomóc, nie załamać się i trwać w tej wierze - obojętnie jak nazwiemy adresata modlitw - żeby wewnątrz siebie zyskać siły. Mentalnie.

                          Nie boję się raczej piekła z powodu lekkiego podejścia do religii. Akurat w tym wypadku jestem bliżej wiary w reinkarnację.

                          Najbardziej jednak wkur*ia mnie agresja z tym związana. Jeszcze wieki temu, jestem w stanie przymknąć oko na krucjaty ludzi, którzy byli ciemni, którzy niewiedzieli jeszcze wielu rzeczy o świecie i samym życiu. Ale agresja i wojny religijne lub bazujące na religiach w XXI wieku? To ja dziękuje za takie religie...

                          PS. "Football is our religion."
                          Spójrz w niebo - jaka niewykorzystana przestrzeń...

                          Skomentuj

                          • pannaanastazja
                            Erotoman
                            • Jul 2011
                            • 396

                            Ta, odrazu mam narzucić dziecku orientację, wartości i pilnowac by do 25 roku życia nikt nie złapał mojej córki/syna za pierś/penisa
                            „(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.”

                            Skomentuj

                            • Alexandra
                              Banned
                              • Mar 2011
                              • 382

                              Napisał dahrehor
                              Aha, nie uważam, aby słuszne było podejście "Pokażmy dzieciom wszystkie istniejące religie i niech se coś wybiorą". To rodzice wybierają system wartości dla swoich dzieci i jeżeli wybiorą katolicki (albo ateistyczny, albo satanistyczny) - so be it.
                              Każdy (chyba) człowiek ma wolną wolę i w pewnym momencie w życiu będzie wiedział w co wierzy. Bo to, że nam rodzice coś pokażą, to jeszcze nie znaczy, że będziemy w to wierzyć do końca życia.

                              Skomentuj

                              • Gogol
                                Seksualnie Niewyżyty
                                • Feb 2009
                                • 241

                                Napisał Łukaszek_1980
                                Wierzę w Boga który nam pomaga, który daje nam szczęście, zdrowie i wszystko co dobre dla człowieka. W To wierzę mocno.
                                Dahrehor, mój wpis stanowił próbę wykazania absurdalności takiej wiary jak we wpisie powyżej i w żadnym wypadku nie miał na celu rozważania czy istnienie zła jest sprzeczne z miłosierdziem boskim. Na ten temat nie mam zdania bo podejrzewam że istnienie boga w takim kształcie jak go przedstawiają religie - to przekręt, choć nie ukrywam, że wolałbym jednak aby coś po śmierci było. Obawiam się jednak, ze niema nic. Szkoda.
                                Nie można mieć wszystkich dziewczyn na świecie, ale należy do tego dążyć.

                                Skomentuj

                                Working...