Yaz, wymioty, jak dokończyć blister?

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zuzziaa
    Świntuszek
    • Nov 2006
    • 52

    Yaz Yaz, wymioty, jak dokończyć blister?

    Witam,
    Jestem w drugim tygodniu przyjmowania YAZ (8-14 dzień), po 3 godzinach od przyjęcia zwymiotowałam i dla pewności wzięłam następną tabletkę.

    Czy należy dokończyć opakowanie normalnie i po 23 tabletkach zrobić przerwę (tylko wtedy w sumie wezmę 23 tabletki), czy powinnam zakupić opakowanie "rezerwowe" i wziąć tabletkę żeby w sumie było ich 24?
  • -Sukub-
    Seksualnie Niewyżyty
    • Jul 2010
    • 372

    #2
    W trzy godziny taka maleńka tabletka zdążyła się już dawno rozpuścić, nie potrzebnie brała. Dobierz normalnie do końca. Co za dużo, to nie zdrowo.
    'Sheila, masz skórę która jest żywą tkaniną z jedwabiu.' <3

    Skomentuj

    • zuzziaa
      Świntuszek
      • Nov 2006
      • 52

      #3
      raczej nic złego się nie dzieje z tego powodu że wzięłam dwie, prawda?

      i po 23 tabletkach zrobić normalnie 4 dniową przerwę i będę zabezpieczona?

      Skomentuj

      • anduk
        Koci administrator
        • Jan 2007
        • 3900

        #4
        Napisał -Sukub-
        W trzy godziny taka maleńka tabletka zdążyła się już dawno rozpuścić, nie potrzebnie brała. Dobierz normalnie do końca. Co za dużo, to nie zdrowo.
        Zastanów się zanim zaczniesz doradzać innym w tak newralgicznej sprawie jak antykoncepcja - w ulotce Yaz ewidentnie pisze, że wymioty w ciągu trzech, czterech godzin od zażycia mogą spowodować obniżenie skuteczności antykoncepcji.

        i po 23 tabletkach zrobić normalnie 4 dniową przerwę i będę zabezpieczona?
        Jeśli przyjęłaś kolejną tabletkę zaraz po tym zdarzeniu, to ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona, możesz kolejne przyjmować normalnie i zrobić przerwę. Pisze o tym dokładnie w książeczce dołączonej do tabletek

        raczej nic złego się nie dzieje z tego powodu że wzięłam dwie, prawda?
        Zrobiłaś bardzo dobrze, zgodnie z procedurą przewidzianą przez producenta leku.
        If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

        Skomentuj

        • zuzziaa
          Świntuszek
          • Nov 2006
          • 52

          #5
          dzięki
          wiem, że jest napisane o tym w ulotce ale niestety ostatnio robiłam porządki i ją wyrzuciłam - co było niemądre

          Skomentuj

          Working...