Skuteczność i wasze odczucia

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grajam
    Ocieracz
    • Feb 2009
    • 131

    Yaz Skuteczność i wasze odczucia

    Witam szanownych forumowiczów
    Do jako bardziej doświadczonych i oświeconych z dziedziny seksu i zabezpieczeń mam pytanie odnośnie skuteczności Yaz'ów.
    Otóż chcielibyśmy z moją dziewczyną kochać się z finiszem w środku jednak ona trochę się tego obawia. Jakiś czas temu dostała od ginekologa Yaz'y na uregulowanie okresu [ dość mocno się jej rozregulował chyba przez stres ]. Od tamtego momentu bierze je codziennie... chyba już trzecie opakowanie [ albo 2 ]. Ostatnio ginekolog powiedziała jej, że mimo uregulowania może brać dalej bo Yaz zawiera mało hormonów. Kochaliśmy się już kilka razy bez dodatkowego zabezpieczenia, ale zawsze z finiszem na zewnątrz.
    I tu pytanko: jak skuteczne są Yaz'y [ pomijając to, że nigdy nie ma 100% zabezpieczenia ] ? Czy możemy swobodnie się kochać z finiszem w niej bez żadnego strachu czy lepiej dodatkowo się zabezpieczyć ?
    Jakie są wasze wspomnienia po zażywaniu Yaz ? Są pewne czy lepiej na nie uważać ?

    Z góry dzięki za odpowiedzi
  • anduk
    Koci administrator
    • Jan 2007
    • 3900

    #2
    I tu pytanko: jak skuteczne są Yaz'y [ pomijając to, że nigdy nie ma 100% zabezpieczenia ] ?
    To są tabletki antykoncepcyjne więc przy prawidłowym zażywaniu (codziennie o tej samej godzinie) skuteczność wynosi około 100%.

    Czy możemy swobodnie się kochać z finiszem w niej bez żadnego strachu czy lepiej dodatkowo się zabezpieczyć ?
    Możecie swobodnie - po to je wymyślono

    Jakie są wasze wspomnienia po zażywaniu Yaz ? Są pewne czy lepiej na nie uważać ?
    Są pewne i bardzo dobre - narzeczona zażywa od dłuższego czasu i wszystko gra

    Jak zawsze polecam nasz temat o tabletkach w Akademii Antykoncepcji - KLIKNIJ Pamiętaj tylko, że Yaz zażywa się w cyklu 24 + 4 a nie 21 + 7.
    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

    Skomentuj

    • wind_of_hope
      Świntuszek
      • Feb 2009
      • 74

      #3
      Koleżanka powiedziała, że czuje się po nich jakby ciągle miała kaca i ogólnie jej nie służyły te tabletki, więc postanowiła je zmienić. Myślę, że jest to indywidualna kwestia, więc nie można za bardzo sugerować się opinią innych. Jednej mogą te tabletki służyć, a drugiej nie.
      Co do finiszu w środku: ja biorę tabletki dopiero od miesiąca i miałam opory przed tym. Postanowiłam, że pozwolę sobie na to od drugiego opakowania

      Skomentuj

      • wind_of_hope
        Świntuszek
        • Feb 2009
        • 74

        #4
        Racja, ale zawsze gdzieś tam krąży natrętna myśl: "A co jeśli tabletki nie zadziałają?". Jednak myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i oswojenia się z tą metodą antykoncepcji. Skoro tyle czasu się uważało, żeby nawet kropelka nie dostała się do środka to na początku człowiek czuje się dziwnie , że nie musi już tego pilnować

        Skomentuj

        • Grajam
          Ocieracz
          • Feb 2009
          • 131

          #5
          Napisał wind_of_hope
          Koleżanka powiedziała, że czuje się po nich [...] służyć, a drugiej nie.
          Trochę mnie tu nie zrozumiałaś chdzilo mi bardziej o odczucia pewności, że dobrze działają. Co do samopoczucia to moja dziewczyna dobrze się czuje i nie uświadcza jakichś skutków ubocznych... może poza mniej bolesnym okresem

          Czyli powiadacie, że przy poprawnym zażywaniu są pewne i skuteczne i niema powodu do powstrzymywania się przed swobodnym seksem i strachu o ciążę ? Pytam, bo moją panią dość zaniepokoiło to, jak ginekolog powiedziała jej, że zawierają mało hormonów. To ma jakiś wpływ na skuteczność czy nie bardzo ?

          Skomentuj

          • holly
            Perwers
            • Feb 2009
            • 1090

            #6
            Grajam - to, że zawierają "mało hormonów", nie ma absolutnego znaczenia jeśli chodzi o zabezpieczenie przed ciążą. To oznacza, że mają mniej negatywny wpływ na zdrowie, niż tabletki sprzed kilku lat

            Jeśli są łykane prawidłowo, to skoro to już drugie opakowanie - możecie się bawić w finał w środku bez stresu :]
            C'est la vie.

            Skomentuj

            • natt
              Świntuszek
              • Jan 2010
              • 54

              #7
              Mi te tabletki odpowiadają bardzo, zażywam je od 8 miesięcy. Współżycie rozpoczęliśmy chyba już po tygodniu. I nie miałam większych obaw, jeśli chodzi o finał. I uważam, że nie powinniście się niczego obawiać, jeśli oczywiście tabletki są zażywane regularnie i nie wystąpiły wymioty, biegunka itd (ale o tym jest również mowa w ulotce). Korzystajcie więc z życia

              Skomentuj

              • Grajam
                Ocieracz
                • Feb 2009
                • 131

                #8
                Czyli niema czego się bać Z tego co wiem to czytała ulotkę i stosuje się do niej więc pewnie spróbujemy pójść na całość
                Dzięki wszystkim za odpowiedzi

                Skomentuj

                Working...