Dyskusja: Za i przeciw homoseksualizmowi.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raine
    Administrator
    • Feb 2005
    • 5246

    #61
    No dobra, ale jest chyba subtelna różnica pomiędzy daniem w maskę komuś zachowującemu się nachalnie (tu piję do osób agresywnych, pijanych i tak dalej) a osobie, która po prostu kulturalnie pyta (chociażby zapytany na ulicy o drobne, również mogę zareagować spokojnie i wyjaśnić, że "tak, mam złotówkę, ale mam też paskudny dzień i fatalny humor"... ).

    No chyba, że Rozporek miał do czynienia z tzw. sytuacjami ekstremalnymi, ale szczerze powiedziawszy zwrot typu "fajny jesteś, kochasz mnie?" to w naszym kraju nic innego jak dobrowolne samobójstwo... ;]

    To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




    Regulamin Forum.

    Skomentuj

    • rozporek
      Seksualnie Niewyżyty
      • Oct 2005
      • 335

      #62
      Napisał Raine
      Hmm.
      A kto powiedział, że geje w ogóle chcą adoptować dzieci?
      Znasz sprawę z nieco szerszego punktu widzenia niż czytanie neofaszystowskokatolickich pisemek? :>
      To jest stały punkt programu - ktoś nie piszę po myśli homo-lobby od razu katol-ortodoks, neofaszysta itp.

      Nie interesuję się polityką, ale na wyborach byłem, głosowałem na Tuska, bo Kaczor był dla mnie poprostu "większym złem" od niego. Niestety, wyszło jak wyszło.

      Jestem ateistą (tak about tego neofaszystowsko-katolickich pisemek i by pociągnąć temat dalej nieco za pomocą pewnego porównania):

      Jako ateista nie jestem zainteresowany przyjmowaniem księdza w domu czy wkurza mnie zaczepianie mnie przez świadków Jehowy. Nie lubie jak ktoś mi coś narzuca.

      Parady są dla mnie tym samym co robią świadkowie J. Narzucaniem się.

      Homoseksualizm nie jest łamaniem prawa, dwóch dorosłych ludzi robi sobie w łóżku co chce, dla mnie ich sprawa. Ale drażnią mnie parady. I tak samo adopcja dzieci to wg mnie przeginka. Skąd wiem że geje i lesbijki (nie wszyscy, prawda, ale część przecież tak) chcą adopotować dzieci? Nie wyczytałem tego z neofaszystowskokatolickich pisemek. Sam też nie wymyśliłem.

      Napisał Raine
      A porównanie geja wyznającego komuś uczucia do kogoś obrażającego czyjąś rodzinę czy kobietę uważam - mówiąc wprost - za debilne - bez urazy, kompletnie nie ta płaszczyzna
      Już kolega napisał o co mi chodziło.
      Last edited by rozporek; 28-12-05, 01:58.
      <Flora> potrzebuję jakiejś porady dotyczącej mężczyzn... pomożecie?
      <Shadowdean> Połykaj

      Skomentuj

      • Raine
        Administrator
        • Feb 2005
        • 5246

        #63
        No dobra, więc chybiony argument. Ale nadal wydaje mi się, że sporo ludzi ma dość wąski pogląd na sprawę równości i tolerancji.

        Niemniej, nadal pozostaje sprawa adopcji. Przeciwnicy gejów stale przytaczają ten argument (jako jeden z najważniejszych, zresztą), według mnie tylko dlatego, że nie mają się o co innego przyczepić.

        Mam paru znajomych gejów i wiesz, że ŻADEN nie ma planów posiadania dziecka na spółkę ze swoim partnerem?
        Nawet, jeśli znajdziesz jednostki którym zależy na takiej adopcji - to będzie to przysłowiowa kropla w morzu...

        Parady z kolei są po to, aby ich zauważono. Poza tym przyznasz mi chyba rację, że trzeba mieć niezłe jaja, aby w takim chorym kraju decydować się na udział w podobnych demonstracjach - za każdym rogiem czyha skin na spółkę z neokatolickimi bojówkami Ja tam gejów szczerze mówiąc podziwiam - nie sądzę, abym sam miał odwagę manifestować swoje poglądy w tak otwarty sposób (jeśli przyjąć że nie byłyby one zgodne z poglądami większości i ryzykowałbym np. zarobieniem rzuconym kamieniem w gębę ).

        A propos: mnie z kolei wkurza, że obok mojej chałupy stoi kościół i wyją co niedzielę, nie pomaga nawet zamykanie okien. Ale trudno - niech sobie wyją na zdrowie, nie będę przecież w nich rzucał kamieniami. Chcą wyć, mają do tego święte (sic!) prawo :]

        To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




        Regulamin Forum.

        Skomentuj

        • rozporek
          Seksualnie Niewyżyty
          • Oct 2005
          • 335

          #64
          Napisał Raine
          No dobra, więc chybiony argument. Ale nadal wydaje mi się, że sporo ludzi ma dość wąski pogląd na sprawę równości i tolerancji.

          Niemniej, nadal pozostaje sprawa adopcji. Przeciwnicy gejów stale przytaczają ten argument (jako jeden z najważniejszych, zresztą), według mnie tylko dlatego, że nie mają się o co innego przyczepić.
          Dwie poprawki. Niekoniecznie przeciwnicy, co poprostu nie "fani".
          Nie dlatego że nie mają się do czego przyczepić, tylko dlatego że geje i lesbijki to nie tylko Twoi znajomi, ale też ci którzy jednak chcą adoptować dzieci.

          Nie pisze przecież o tych którzy nie chcą, tylko o tych co chcą.

          Napisał Raine
          Parady z kolei są po to, aby ich zauważono.
          A ja myślałem że po to by ludzie nie rzucali w nich kamieniami na ulicy.

          Nie podoba mi się że ktoś im tam zakazał parad. Zdaje sobię jednak sprawę z tego że takie parady nie przysporzą zwolenników, a wręcz przeciwnie będą budziły wrogie nastawienie w ludziach, którym homo przedtem byli zupełnie obojętni.
          Last edited by rozporek; 28-12-05, 17:06.
          <Flora> potrzebuję jakiejś porady dotyczącej mężczyzn... pomożecie?
          <Shadowdean> Połykaj

          Skomentuj

          • Raine
            Administrator
            • Feb 2005
            • 5246

            #65
            No dobra, rozp - ta dyskusja prowadzi donikąd, bo obaj mamy swoje ukształtowane już poglądy
            W każdym razie - cieszę się bardzo z tego, że zakaz parad (ciekawe, czy w Poznaniu Grobelny beknie za złamanie prawa? ) spotkał się z Twoim zdegustowaniem - zawsze to coś

            O adopcji może czegoś poszukam, może któryś z gejowskich portali będzie miał jakąś ankietę na ten temat.

            To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




            Regulamin Forum.

            Skomentuj

            • viper_88
              Erotoman
              • Mar 2005
              • 417

              #66
              Napisał rozporek
              Zdaje sobię jednak sprawę z tego że takie parady nie przysporzą zwolenników, a wręcz przeciwnie będą budziły wrogie nastawienie w ludziach, którym homo przedtem byli zupełnie obojętni.
              Jest to chyba jedyna rzecz, którą udaje im się w ten sposób osiągnąć. Kiedy widzę parady organizowane za granicą, gdzie często faceci chodzą tam poubierani jak masochiści i do przesady liżą sie po pyskach, to aż mnie trafia... Moim zdaniem takie parady powinny być zabronione. Poza tym uważam, że gdyby homoseksualiści żyli normalnie, czyli tak, jak większość ludzi (ale bez prawa do adopcji), to nie mieliby tylu problemów. A nawet gdyby takie szykanowania występowałyby nadal, to zawsze można znaleźć inne rozwiązanie, niż prezentować siebie samych jako zboczeńców

              Skomentuj

              • Rojza Genendel

                Pani od biologii
                • May 2005
                • 7704

                #67
                Raine,


                Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                Skomentuj

                • ilja
                  Świętoszek
                  • Dec 2005
                  • 19

                  #68
                  hmmmmm powiem tyle uwazam za ludzi ludzi.............gej murzyn cygan itd!! nie mam uprzedzen i jestem tolerancyjny ale gdyby 2 panow sie kochalo na moich oczach to moglbym ich pczestowac tym co ostatnio zjadlem ....kobiety nie wzbudzaja we mnie tego ale panowie sa podczas stosunku(geje) wrecz oblesni i te dzwieki,bardzo mi ich szkoda

                  Skomentuj

                  • Raine
                    Administrator
                    • Feb 2005
                    • 5246

                    #69

                    Proszę bardzo.
                    Jedyną całującą się parą jest jakiś długowłosy facet z ciemnowłosą kobietką (chyba, że mi wzrok wysiada na stare lata ) - a parada jest ze stolicy, z tego roku.
                    I co?

                    Rojze - dzia za linki, oblukam jednak dopiero jutro, na razie przyjrzałem się jedynie pierwszym stronom wspomnianych artów. I na bank do nich wrócę, bo faktycznie - moja ciekawość dostała *******ca ;]

                    PS. Ilja - przypuszczam, że odruchu wymiotnego dostałby każdy gej, gdybyś kochał się na jego oczach ze swoją panną :>
                    Nieprawdaż?

                    To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




                    Regulamin Forum.

                    Skomentuj

                    • ilja
                      Świętoszek
                      • Dec 2005
                      • 19

                      #70
                      raine ............. nic na to nie poradze wiesz co nie wiem czy by gej zwymiotowal , nie wiem jaki oni maja tok myslenia

                      Skomentuj

                      • Rojza Genendel

                        Pani od biologii
                        • May 2005
                        • 7704

                        #71
                        Może czas najwyższy jakiś poznać, dopiero wtedy można sobie w pełni wyrobić zdanie na ich temat.
                        Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                        Skomentuj

                        • rozporek
                          Seksualnie Niewyżyty
                          • Oct 2005
                          • 335

                          #72
                          Obawiam się że nie chcę być AŻ TAK trendy, dżezi i glamour.
                          <Flora> potrzebuję jakiejś porady dotyczącej mężczyzn... pomożecie?
                          <Shadowdean> Połykaj

                          Skomentuj

                          • Rojza Genendel

                            Pani od biologii
                            • May 2005
                            • 7704

                            #73
                            Nigdy nie myślałam o moich koleżeńskich znajomościach że są "trendy, dżezi i glamour".
                            Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                            Skomentuj

                            • rozporek
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Oct 2005
                              • 335

                              #74
                              Ale teraz mieć znajomych homoseksualistów to jakby Pana Boga za nogi złapać, tak piszą w pismach dla pań przynajmniej (tak słyszałem). To takie światowe. Każda kobieta obowiązkowo powinna mieć przyjaciela geja i chodzić z nim na zakupy i na klabing
                              <Flora> potrzebuję jakiejś porady dotyczącej mężczyzn... pomożecie?
                              <Shadowdean> Połykaj

                              Skomentuj

                              • Rojza Genendel

                                Pani od biologii
                                • May 2005
                                • 7704

                                #75
                                Moi znajomi geje nie chodzą ani na zakupy, ani na klabing. I przyjaźnię się z nimi dlatego, że są miłymi, porządnymi ludźmi.
                                Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                                Skomentuj

                                Working...