Rozmowy przy łyżce dżemu.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Christophero
    Banned
    • Feb 2009
    • 1039

    Rozmowy przy łyżce dżemu.

    Od kilku dni mam natręctwo kulinarne, raz na czas mam takie przeróżne natręctwa.
    Przez kilkanaście lat jadłem surowe parówki na zimno oglądając Alternatywy 4.
    Pracując w pewnej firmie jadłem na obiad przez rok kotlet drobiowy saute, codziennie, niezmiennie i jak trzeba. Z ziemniakami. I surówką.
    Od kilku dni nakładam dżem truskawkowy z Lidla na wafle kwadratowe, takie andruty.
    I jem to od popołudnia do wieczora.
    Zjem obiad i zaraz idę po słoik i nakładam.
    Oglądam jeden z dziesięciu i nakładam i jem.
    Oglądam Kiepskich i jem andruty z dżemem truskawkowym.
    Jadłem też z powidłem śliwkowym.

    Grzebiąc w słoiku w poszukiwaniu ostatnich ostatków dżemu patrzę na telewizor i widzę:
    - Gronkiewicz kradnie kamienice,
    - Sędzia zwalnia złodzieja, którego szukali kilka lat za „wnuczka”,
    - Były ubek, jakiś generał zza komuny protestuje w obronie sądów,
    - Łapówki rozdają i dają z każdej strony, rozdają od lewej, biero od prawej i na okrągło.

    Mówię więc do żony co leży pocztę sprawdza:
    - kochanie widzisz to co ja?
    - Co? – odpowiada żona unosząc na nosie okulary, wychylając się lekko zza monitora laptoka,
    - Czy widzisz to co ja? – pytam jej oczy oświetlone bladym niebieskawym blaskiem ekranu,
    - Ale co?
    - No tu w telewizoru, one tam kradną, piją, kamienice zabierajo, smartfonami filmujo sejmy i łapówki przenoszo – mówię ogólnie o sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju,
    - No a jakby ktoś ci teraz tu dawał powiedzmy dwie.... nie, niech powiedzmy dwie i pół bańki ci ktoś dawał to byś kochanie nie wziął?

    Nabrałem tedy pełną łyżkę dżemu truskawkowego z nowo otwartego słoika dżemu truskawkowego i wkładając ją w usta tak do góry nogami smakując smak językiem jak Joe Black smakował masło orzechowe i mówię powoli cedząc słowa:
    - ja bym.. ja bym nawet bańkę wziął... e tam, powiem Ci szczerze, że ja to nawet pół bańki wziął albo sto tysięcy też bym wziął ... jakby kto dał.
  • Mysaka160
    Banned
    • Feb 2017
    • 1

    #2
    ja kiedys przez trzy tygodnie codziennie jedlam jajecznice z pomidorami)

    Skomentuj

    Working...