W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Bajka o miłości

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rumroad'Un
    Świntuszek
    • Nov 2005
    • 75

    Bajka o miłości

    tak dla odmiany świetne opowiadanko dorwane na pewnej stronce... polecam lekturę



    Dawno, dawno temu, na oceanie istniała wyspa, którą zamieszkiwały emocje, uczucia oraz ludzkie cechy - takie jak: dobry humor, smutek, mądrość, duma; a wszystkich razem łączyła miłość. Pewnego dnia mieszkańcy wyspy dowiedzieli się, że niedługo wyspa zatonie. Przygotowali swoje statki do wypłynięcia w morze, aby na zawsze opuścić wyspę.

    Tylko miłość postanowiła poczekać do ostatniej chwili. Gdy pozostał jedynie maleńki skrawek lądu, miłość poprosiła o pomoc.

    Pierwsze podpłynęło bogactwo na swoim luksusowym jachcie. Miłość zapytała:
    - Bogactwo, czy możesz mnie uratować?
    - Niestety nie. Pokład mam pełen złota, srebra i innych kosztowności. Nie ma tam już miejsca dla ciebie - odpowiedziało Bogactwo.

    Druga podpłynęła Duma swoim ogromnym czteromasztowcem.
    - Dumo, zabierz mnie ze sobą! - poprosiła Miłość.
    - Niestety nie mogę cię wziąć! Na moim statku wszystko jest uporządkowane, a ty mogłabyś mi to popsuć... - odpowiedziała Duma i z dumą podniosła piękne żagle.

    Na zbutwiałej łódce podpłynął Smutek.
    - Smutku, zabierz mnie ze sobą! - poprosiła Miłość.
    - Och, Miłość, ja jestem tak strasznie smutny, że chcę pozostać sam - odrzekł Smutek i smutnie powiosłował w dal.

    Dobry Humor przepłynął obok Miłości nie zauważając jej, bo był tak rozbawiony, że nie usłyszał nawet wołania o pomoc.

    Wydawało się, że Miłość zginie na zawsze w głębiach oceanu...

    Nagle Miłość usłyszała:
    - Chodź! Zabiorę cię ze sobą! - powiedział nieznajomy starzec. Miłość była tak szczęśliwa i wdzięczna za uratowanie życia, że zapomniała zapytać, kim jest jej wybawca.

    Miłość bardzo chciała się dowiedzieć, kim jest ten tajemniczy starzec. Zwróciła się o poradę do Wiedzy.
    - Powiedz mi proszę, kto mnie uratował?
    - To był Czas - odpowiedziała Wiedza.
    - Czas? - zdziwiła się Miłość. - Dlaczego Czas mi pomógł?
    - TYLKO CZAS ROZUMIE, JAK WAŻNYM UCZUCIEM W ŻYCIU KAŻDEGO CZŁOWIEKA JEST MIŁOŚĆ - odrzekła Wiedza.
    I can no more
    endure to view;
    Wondrous sight
    of so celestial hue
  • Albinoni
    Świntuszek
    • Apr 2005
    • 42

    #2
    Wspaniały i co najważniejsze prawdziwy morał Bardzo dobra bajka, dodająca otuchy... Dodatkowo świetna parodia pozostałych wartości (bogactwa itd...)
    Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów...

    Skomentuj

    • ona sama
      Ocieracz
      • Jul 2005
      • 141

      #3
      Już to kiedys czytałam, ale ta bajka jest cudowna i mozna ją czytać wieeeeeeele razy

      Skomentuj

      • Rumroad'Un
        Świntuszek
        • Nov 2005
        • 75

        #4
        zamieściłem to bo mi się baaaaaaaaaaardzo spodobała ta bajeczka
        I can no more
        endure to view;
        Wondrous sight
        of so celestial hue

        Skomentuj

        • ona sama
          Ocieracz
          • Jul 2005
          • 141

          #5
          Rumroad'Un rzadko sie zdarza żeby facet lubił rzeczy tego typu. Jestem pełna uznania dla Twojej osoby

          Skomentuj

          • Albinoni
            Świntuszek
            • Apr 2005
            • 42

            #6
            Widać tutaj dusze romantyka Wydaję mi się, że sam jestem romantykiem, a ludzie tacy interesują się właśnie podobnymi rzeczami jak ta bajka... Mogą czytać podobne rzeczy w nieskończoność, aż wreszcie nauczął sie tego na pamieć i wracać będą do tego gdy tylko będzie okazja
            Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów...

            Skomentuj

            • Kwiat lotosu
              Świntuszek
              • Nov 2005
              • 81

              #7
              Wzruszające... bardzo trafny morał
              Free your mind......

              Skomentuj

              Working...