W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Dziwny świat

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Polaris32
    Świętoszek
    • Mar 2011
    • 36

    #16
    Napisał Bobi25
    Odkrywasz świat na nowo? Zawsze tak było jest i będzie.
    Właśnie że ludzi tak myślą nie ma szans na zmiane

    Skomentuj

    • znowuzapilem
      SeksMistrz
      • Nov 2010
      • 3555

      #17
      Polaris o historii się nie wypowiadaj bo nie masz o tym zielonego pojęcia. Także wątki historyczne pomine.

      Natomiast jeśli chodzi o rozwarstwienie klas społecznych to poczytaj o NWO.
      Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

      Skomentuj

      • Mrau2
        Seksualnie Niewyżyty
        • Nov 2011
        • 207

        #18
        Polaris, nie trolluj tylko pójdź na wybory i wybierz inną partię - zyskasz satysfakcję, że zrobiłeś co najlepsze by uratować ten kraj. Mam w nosie twoje teorie spiskowe i oszczędź tego ludziom.
        Zrozum historię tego kraju i powody dlaczego tak się stało - poczytaj książki, zagłęb się w publikacje, obejrzeć dokumenty. Polecam też sytuację polityczną i militarną XX wieku.
        Ci, którzy nie znają historii skazani są na powtarzanie tych samych błędów.
        Nie wstanę! Tak będę leżał!

        Skomentuj

        • Lija
          Seksualnie Niewyżyty
          • Mar 2011
          • 277

          #19
          ubawiłam się-Polaris na Bt -ten ktory ma blade pojecie o historii do tego stopnia ze pominie kwestie historyczne ,wie ,ze nie masz zielonego pojecia o czym mówisz (patrz troche wyżej i się smiej)

          Inny pordzi tobie (tu tez smiech)poczytac troche ksiązek zaznaczając ze trolujesz
          hahahhah

          Zdrajcę narodu nazwą tu bohaterem (tu smiech przez łzy ,bo to Polacy piszą )

          Ale to normalne tu , na BT jest wszystko inaczej,tu nawet kobiety po poroszie są ciasniejsze
          Buhahaha
          0statnio edytowany przez Lija; 26-10-14, 16:45.

          Skomentuj

          • Polaris32
            Świętoszek
            • Mar 2011
            • 36

            #20
            Napisał Falanga JONS
            Z tezy Zychowicza (Mackiewicza i innych) również wynika, że wojna by była. Czyli zasadniczego zarzutu to nie zmienia.
            Dylemat, czy zostać męczennikiem jak Starzyński, czy ewakuować się i odtworzyć struktury dyplomatyczne gdzieś w Europie, niech każdy rozstrzygnie sobie sam.
            W 1920r Polska została zaatakowana z jednej strony, nie z dwóch (Czechów nie ma co liczyć).
            Widzę ze faktycznie mam podstawowe braki wiedzy historycznej lub uczyłem się innej, bo jakoś nie przypominam sobie ataku Czechów na Polskę w 39.
            0statnio edytowany przez Polaris32; 26-10-14, 15:24.

            Skomentuj

            • Falanga JONS
              Banned
              • Feb 2012
              • 1156

              #21
              Ja też nie. Nie wiem, skąd to wziąłeś.

              Skomentuj

              • Polaris32
                Świętoszek
                • Mar 2011
                • 36

                #22
                Sory nie doczytałem że mówisz o 1920.

                A jeśli chodzi o ataki z dwóch stron to własnie ostatnio jest tematem dywagacji historyków czy by nie bardziej opłacało się podpisać pakt z Hitlerem co przyniosło by o wiele mniej strat w ludziach i infrastrukturze.

                Skomentuj

                • Falanga JONS
                  Banned
                  • Feb 2012
                  • 1156

                  #23
                  Być może, ale wciąż nie odrzuca to wojny, która, wbrew temu co napisałeś w pierwszym poście a zgodnie z tym co napisałem ja, była nieunikniona.

                  Skomentuj

                  • Polaris32
                    Świętoszek
                    • Mar 2011
                    • 36

                    #24
                    Pisząc to w ten sposób miałem na myśli że nic nie zrobili sensownego by jej zapobiec a za to popełnili mnóstwo błędów przez które cierpiał naród.
                    Patrząc na przewidywania Piłsudskiego można już było podjadać pewne kroki.
                    On sam chciał wywołać wojnę prewencyjną albo myślał o połączeniu się z Czechami.
                    Jest wielu którzy uważa pakt z Hitlerem przyniósł by nam korzyści.

                    "Znakomity ekonomista polski(...)prof.dr Stanisław Swianiewicz wyraził kiedyś opinię, że z żadnym rządem niemieckim w okresie 1919-1939 rząd polski nie mógł dojść do ułożenia modus vivendi stosunkowo tak łatwo i tak nikłym kosztem, jak właśnie z rządem Adolfa Hitlera."

                    Skomentuj

                    • Mrau2
                      Seksualnie Niewyżyty
                      • Nov 2011
                      • 207

                      #25
                      Nie można było dojść do porozumienia, bo zbudowaliśmy nową Polskę na ziemiach (przez 123 lata) niemieckich, a sam Hindenburg pochodził z Poznania.

                      Niemcy były kontrolowane przez ententę do czasu, gdy zaproponowali pilnować pokój w Europie (kryzys światowy wtedy się zaczynał).

                      W Polsce istniała wielonarodowość, a późniejszy rząd Hitlera był zbyt radykalny wobec mniejszości (romowie, żydzi, czarni, mieszańcy, inteligencja).

                      Wojna i tak by wybuchła, ale można było ją zdusić w zarodku. Stalin ponad 2 tygodnie wahał się brać udział w konflikcie w Polsce, a pociąg Hitlera miał ciągle grzane kotły, by mógł wrócić nad Ren i poprowadzić obronę zachodnich granic.

                      Stalin zresztą... nie zaatakował Polski, a wkroczył na niemal nieobronione obszary polski zająć zagrożoną przez Niemców Białoruś i Ukrainę. Jego armia nie była gotowa podbić Europy.

                      Polacy i Czesi miesi w tym czasie najlepsze czołgi w Europie (uniwersalność i uzbrojenie), ale Czechów, tak jak i nas zdradzili sojusznicy. Doszedł do tego głupi konflikt o Zaolzie.
                      0statnio edytowany przez Mrau2; 27-10-14, 18:18.
                      Nie wstanę! Tak będę leżał!

                      Skomentuj

                      Working...