Dojrzewanie a masturbacja

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ghost13
    Świętoszek
    • Jan 2012
    • 1

    Dojrzewanie a masturbacja

    Witam. Mam problem więc postanowiłem napisać temat na tym forum.
    Mam 16 lat, więc jestem w wieku dojrzewania.
    Uważam że zbyt często się masturbuje (czasem co 2 dni, czasem codziennie, a czasem pare razy wciągu dnia). Umiem się powstrzymać, ale jest mi z tym trudno. Żeby nie było nie tracę przez to pociągu do kobiet, a wręcz przeciwnie. Wiem że jestem w wieku dojrzewania i "hormony buzują", ale nie chciałbym mieć ewentualnych problemów w dalszym życiu towarzyskim. Jak często mogę to robić w miarę rozsądku, i jak się od tego powstrzymywać ?
  • MrrrAucin
    Erotoman
    • Feb 2009
    • 630

    #2
    Nie wiem czy istnieją jakiekolwiek normy co do masturbacji, ale może nie rób tego po prostu po kilka razy dziennie. Raz w ciągu dnia powinno Ci chyba wyrównać hormony
    A jak się powstrzymać? Zająć się czymś innym, co nie pozwoli Ci o tym myśleć.

    Skomentuj

    • ramirez7
      Świętoszek
      • May 2012
      • 41

      #3
      A może znajdź sobie dziewczyne , wtedy popęd sexualny powinien , mógłby być porzytkowany :-) .

      Skomentuj

      • cyacho23
        Świętoszek
        • Oct 2011
        • 37

        #4
        oj tam zależy jaki ma się dzień, ja mam 23 lata i czasami nie masturbuje się przez 5-6 dni a czasami zdarzy się 2 razy na dzień. Nadmieniam że mam dziewczynę, a jednak i tak hormony mi buzują takie życie faceta..

        Skomentuj

        • jrzyboy
          Seksualnie Niewyżyty
          • Nov 2010
          • 227

          #5
          Jeśli czuje się dobrze - zrób to !!!
          sześćdziesięciu jest nowy czterdzieści

          Skomentuj

          • ogierek007
            Świętoszek
            • May 2012
            • 10

            #6
            To chyba kwestia tylko życia w zgodzie z własnym sumieniem. Jeśli uważasz, że robisz to za często, to ustal sobie terminarz typu - zadowalam się w weekendy, a w tygodniu nie.

            Skomentuj

            Working...