W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Czy mozna pić alkohol biorąc leki?

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Paulineczka
    Świntuszek
    • Jun 2005
    • 96

    Czy mozna pić alkohol biorąc leki?

    to jest dla mnie bardzo ważne!!ja poniewaz jestem chuda mam przepisane leki hormonalne o zmniejszonej dawce 1 raz dziennie,lek zwany"Euthyrox"ktory ma niby spowolnic przemiane materii...najgorsze ze te leki musze brac cale wakacje i jeszcze dłuzej!a tak naprawde nie wyobrazam sobie nie ppic przez caly ten czas!oczywiscie nie mowie o jakims mocnym alkoholu,tylko np.jedno piwko?tak naprawde juz wczoraj pilam(wypilam pół piwa 7%)blagam odpiszcie
  • dragon
    Ocieracz
    • May 2005
    • 90

    #2
    Jeżeli bierze się jakieś leki to raczej nie można pić alkoholu. Tak mi się wydaje przynajmniej. Antybiotyków to na bank nie można łączyć z alkoholem Może przeczytaj na ulotce z w.w leku.
    Ja przynajmniej nie polecam
    - Numer raz człowieku - Tak na serio tak nad wyraz .... -

    Skomentuj

    • Słodka*LoLa
      Ocieracz
      • May 2005
      • 154

      #3
      .....przeczytaj na ulotce czy można pić....albo idz do apteki i się zapytaj....
      .....ja kiedyś po głupim apapie wypiłam....i mialam taki kosmos że głowa boli....

      Skomentuj

      • Bender
        Administrator
        • Feb 2005
        • 3026

        #4
        Piwo mozesz pic... karmi albo niebieski zywiec - bezalkoholowy ;] A jak nie mozesz wytrzymac bez %... ja bym zaczol byc ostrozny, lepiej nie popasc w alkoholizm...
        Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
        Billy Crystal

        Skomentuj

        • Paulineczka
          Świntuszek
          • Jun 2005
          • 96

          #5
          nie martw sie nie popadne...ale ja caly rok szkolny nie pije,a w wakacje chcialabym troche:] a na ulotce nic nie ma,a zreszta ja mam zmniejszone dawkowanie tych leków

          słodka lola-a co dokladnie ci sie stalo?
          0statnio edytowany przez sister_lu; 09-02-09, 00:17.

          Skomentuj

          • omg
            Ocieracz
            • Jun 2005
            • 175

            #6
            ja caly czas biore leki od uczuleni ai na astme i nie przeszkadza mi to w piciu! Ale przy tym trzeba miec wprawe i wiedziec kiedy przestac!!! przy antybiotykach nie polecam picia jezeli malo pijesz i jeszcze tego nie probowales! Alkochol moze osłabic dzialanie leków! Mi antybiotyki ni przeszkadzaja, poprostu mam faze juz po jednym piwie

            Skomentuj

            • Bender
              Administrator
              • Feb 2005
              • 3026

              #7
              Słodka*LoLa -> Pamietam, keidys probowalem apap + %, albo apap razy X - nie polecam, ale loty sa
              Kobiety potrzebują powodu by uprawiać seks. Mężczyźni jedynie miejsca.
              Billy Crystal

              Skomentuj

              • Raine
                Administrator
                • Feb 2005
                • 5249

                #8
                Czy mozna pic alkohol, biorac leki?

                Mozna.











                Ale nie wolno

                To truly love someone is to strive for reconquering what has already been conquered.




                Regulamin Forum.

                Skomentuj

                • DajMiTęNoc
                  Perwers
                  • May 2005
                  • 1153

                  #9
                  hehehehe mozna pic przynajmniej ja piłem kiedys brałem duzo chemi i popijalem duzo iloscia alko wsumnie mozna pic jak nie sa to usyoiajace bo jescze arytmi dostaniesz. Jezeli sa to silne lekki to nie pij albo odstaw na ten jeden dzien. Ale ni ema to jak browarek dobre zioło i poprawic speedem żeby sie nie zasneło. Obecnie jestem w 100% abstynecji nie biore nie pije sam sie dziwie sobie
                  Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują

                  Skomentuj

                  • Paulineczka
                    Świntuszek
                    • Jun 2005
                    • 96

                    #10
                    no chyba jak bedzie jakas okazja to po prostu nie wezme tego leku!!dzieki za rady

                    Skomentuj

                    • Słodka*LoLa
                      Ocieracz
                      • May 2005
                      • 154

                      #11
                      Napisał Paulineczka
                      słodka lola-a co dokladnie ci sie stalo?
                      ....mi się wydaje że są dwa wyjścia takiego połączenia....
                      ....pierwsze to że ci tabletka poprostu nie zadziała...a drugie to tak jak ja miałam....że najpierw miałam zawroty głowy....i wogóle czułam się jakbym coś ćpała(nawet mama się pytała czy coś brałam).....a potem jak się położyłam do łóżka to jeszcze drgawki....

                      Skomentuj

                      • Jakub
                        Perwers
                        • Jun 2005
                        • 702

                        #12
                        Każdego leku nie powiino sie mieszać z alkochlem bo on przyspiesza krążenie krwi czyli szybsze rozkładanie sie po organiźmie antybiotyku (szybkie przedawkowanie jedną tabletka ) Pozatym alkochol rozpuszcza (rozpuszczalnik chemiczny) pewne kładniki niektórych antybiotyków które mogą sie potem łączyć w jakies związki nie porządane lub wogóle nie łaczyć sie (czyli alkochol osłabił Ci działanie antybiotyku). Ja osobiście każdemu odradzam (bo sam bylem na takim antybiotyku przez ponad 3 miesiące x 5 że po zapaleniu drógiego paierosa w odstępie godzinnym od poprzedniego już dawało wrażenie pływania a nie chodzenia). Ale mimo tych wszystkich chemicznych czy tam medycznych przeciwskazań są i tacy (nazywajcie ich jak chcecie wariaci albo magicy) którzy pija małe ilosci a przy ich antybiotyku nie ma żadnych objawów widocznych - im to wystarczy.

                        Skomentuj

                        • Rojza Genendel

                          Pani od biologii
                          • May 2005
                          • 7704

                          #13
                          Najlepiej to chyba zapytać lekarza, który przepisał...
                          Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                          Skomentuj

                          • DajMiTęNoc
                            Perwers
                            • May 2005
                            • 1153

                            #14
                            Napisał Słodka*LoLa
                            ....mi się wydaje że są dwa wyjścia takiego połączenia....
                            ....pierwsze to że ci tabletka poprostu nie zadziała...a drugie to tak jak ja miałam....że najpierw miałam zawroty głowy....i wogóle czułam się jakbym coś ćpała(nawet mama się pytała czy coś brałam).....a potem jak się położyłam do łóżka to jeszcze drgawki....

                            krew szybciej krąży ?? serce szybciej bije?? zawroty głowy?? chce sie wymiotowac??ale nei ma sie sily wstac znam to uczucie od tego blisko do arytmi serca ja przez takie cos kiedys mało sie nie nabawiłem arytmi bo serce mi mało nie siadło jak poł tabletki z alkoholem

                            A zapomniałbym jescze światło razi i obraz staje sie rozmazany słabo człowiekowi sie robi nie ma sie sił podnieśc powiek a jeśli juz sie to zrobi to światlo jest tak mocne że lepiej zamknac bo jest uczucie jak by zachwile moglo sie oślepnac
                            0statnio edytowany przez sister_lu; 09-02-09, 00:17.
                            Świat jest komedią dla tych, którzy myślą i tragedią dla tych, którzy czują

                            Skomentuj

                            Working...