Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > BEZ TABU > Dojrzewanie
Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Link do wątku Wygląd
Old 25-03-09, 03:16   #1
Sexuolog
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 4

Płeć: Mezczyzna
Odkryta żołądź w bieliźnie?...
Słuchajcie mam dwa pytanka. (mam 16 lat)

Ostatnio dużo czytałem o stulejce. Mama powiedziała mi, że niby w wieku 3-4 lat jak miałem operacja na jądro, które nie schodziło do moszny (podobno dużo dzieci to ma?) to przy okazji mi zrobili niby coś tam, że nie będę miał stulejki. Do 15 roku życia nie ściągałem skórki poza żołędzia i potem troszkę mnie "bolało" gdy próbowałem to robić (naciąganie się wędzidełka). Ostatnio gdy "ćwiczyłem" to po wszystkim naplet nie zakrywał mi całego żołędzia. Pomyślałem, że zwalczyłem w znacznej części stulejkę (która chyba wróciła) bo gdy tylko mi teraz staje to skóra sama schodzi na luzie.

Mam pytanie. Czy to normalne, a wręcz powinno tak być, że naplet nie zakrywa całego żołędzia, gdy penis jest w spoczynku?
Czy jeżeli tak, to bolało was, gdy żołądź dotyka/ał bielizny, przyzwyczailiście się?

Drugie pytanie. Często spotykam się z takim czymś, że nawet z gumką trzeba uważać, bo zawsze jest ryzyko zajścia w ciążę.
W moim toku rozumowania, to przecież jeżeli się nie spuścisz w środku to nie będzie ciąży, a przecież wystarczy, że przed dojściem, wyjmiesz "małego".
Więc o co chodzi z tym ryzykiem?
Sexuolog jest offline  
Old 25-03-09, 03:19   #2
Tott
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 42

Płeć: Mezczyzna
Jak masz gumkę od Durexa to na 99% wpadki nie będzie.Pod warunkiem, że poprawnie ją założysz.Nie wiem czy to normalne
czy nie to u mnie kiedy sobie penis śpi to żołądź jest całkowicie zakryty.
Tott jest offline  
Old 25-03-09, 03:23   #3
Aluno1992
Seksualnie Niewyżyty
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 196

Płeć: Mezczyzna
Dobrej jakości guma nie pęknie jeżeli pozbędziesz się niej powietrza. Trzeba poćwiczyć.
A kształtów penisów jest tyle, ilu ich właścicieli. Każdy jest inny i może ty po prostu tak masz. Niektórzy mają cąły czas odsłoniętą główkę i tyle
Aluno1992 jest offline  
Old 25-03-09, 03:25   #4
Sexuolog
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 4

Płeć: Mezczyzna
Zauważyłem, że jak zakryje (odwinę skórkę) to penis staje się strasznie mały.
A jak jest troszkę odkryty to jest większy i grubszy. Tylko wtedy jest ten problem, ze boli kiedy jest suchy i się o coś dotyka/ociera?

Pytanie do tych co tak go "noszą". Ile sie przyzwyczajaliście do "odkrytego"żołędzia?
Sexuolog jest offline  
Old 25-03-09, 03:27   #5
Quirel
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 32

Płeć: Mezczyzna
Cytat:
Napisał Sexuolog Zobacz post
[...]Czy to normalne, a wręcz powinno tak być, że naplet nie zakrywa całego żołędzia, gdy penis jest w spoczynku?
Czy jeżeli tak, to bolało was, gdy żołądź dotyka/ał bielizny, przyzwyczailiście się?
To nie jest normalne, ale jeśli mama powiedziała Ci, że miałeś coś zrobione żeby nie mieć stulejki, a dodatkowo napletek nie zakrywa Ci całego napletka to znaczy tylko tyle, ze byłeś obrzezany. A więc u Ciebie to całkowicie normalne.
Natomiast ja osobiście nie jestem obrzezany i wiem, że nie wytrzymałbym chyba dłużej gdyby żołądź dotykał mi bielizny, jednak wiem iż z czasem to przechodzi, Tobie też przejdzie.
Cytat:
Napisał Sexuolog Zobacz post
Drugie pytanie. Często spotykam się z takim czymś, że nawet z gumką trzeba uważać, bo zawsze jest ryzyko zajścia w ciążę.
W moim toku rozumowania, to przecież jeżeli się nie spuścisz w środku to nie będzie ciąży, a przecież wystarczy, że przed dojściem, wyjmiesz "małego".
Więc o co chodzi z tym ryzykiem?
Niestety nie ma tak fajnie. Plemniki już wcześniej mogą się wydostać z penisa z tzw. proejakulatem, czyli bezbarwną cieczą która wypływa w czasie w wzwodu (u niektórych w ilościach znacznych, u innych nie).
To co opisałeś to tzw. stosunek przerywany - skuteczność bliska zeru.
Następna sprawa, to możesz się przez to nabawić nerwicy i problemów z erekcją.
A więc używać przysłowiowej gumki z głową.
Quirel jest offline  
Old 25-03-09, 03:30   #6
Sexuolog
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 4

Płeć: Mezczyzna
Cytat:
Napisał Quirel Zobacz post
To nie jest normalne, ale jeśli mama powiedziała Ci, że miałeś coś zrobione żeby nie mieć stulejki, a dodatkowo napletek nie zakrywa Ci całego napletka to znaczy tylko tyle, ze byłeś obrzezany. A więc u Ciebie to całkowicie normalne.
Natomiast ja osobiście nie jestem obrzezany i wiem, że nie wytrzymałbym chyba dłużej gdyby żołądź dotykał mi bielizny, jednak wiem iż z czasem to przechodzi, Tobie też przejdzie.
No właśnie mogę mieć tak, albo tak (jak mi się podoba, ale odkryty tylko po masturbacji, a żeby potem był cały nakryty to muszę odwijać skórkę)
czyt. mój post wyżej

Nie byłem obrzezany

Ostatnio edytowany przez Sexuolog; 25-03-09 at 03:35.
Sexuolog jest offline  
Old 25-03-09, 03:35   #7
rozyczka70
Erotoman
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Postów: 656

Płeć: Para
...temat gumek - nie kupuj w kiosku u mocherów - nadal ponoć dziurkują szpilką

...pewno to wstydliwa sprawa, ale może najprościej będzie pójść do lekarza i przedstawić mu cały "problem"?
__________________
Rozyczka
vel
Szukający Myśliciel
rozyczka70 jest offline  
Old 25-03-09, 03:52   #8
jankes57
Świntuszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 60

Płeć: Mezczyzna
Drogi Sexuologu ( nie wiem czy dobrze napisałem).
Mam ten sam problem co ty tzn. napletek mi nie zakrywa żołędzia.
I również nie byłem obrzezany . I mi to WCALE nie przeszkadza 'boli itp.'. A mam tak odkąd pamiętam może od urodzenia ? nie wiem . pzdr.

ps. jeśli nigdy nie uprawiałeś seksu to nie sądzę że zdążysz wyjąć 'małego' przed spuszczeniem się. Jest coś takiego jak przedwczesny wytrysk

Ostatnio edytowany przez jankes57; 25-03-09 at 03:54. Powód: Odp. na 2 pytanie = ]
jankes57 jest offline  
Old 25-03-09, 04:09   #9
Quirel
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 32

Płeć: Mezczyzna
Źle zrozumiałem Twój pierwszy post, bo trochę chaotycznie napisałeś.
Jeżeli napletek nie schodzi Ci sam po pewnym czasie na żołądź to może to świadczyć jednak o jakimś problemie. Wal najlepiej do lekarza i wyłóż kawę na ławę
Quirel jest offline  
Old 25-03-09, 04:22   #10
3tom
Ocieracz
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielka Polska
Postów: 154

Płeć: Para
Quirelnie strasz go lekarzem. Ja tez nie mam całkowicie zakrytej główki, a nie jestem obrzezany. Po prostu napletek jest krótki.
3tom jest offline  
Old 25-03-09, 04:26   #11
Quirel
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 32

Płeć: Mezczyzna
3tom, ale on napisał również, iż ma problem z ponownym powrotem napletka na żołądź. A to już inna sprawa.
A lekarze z tego co wiem z autopsji - nie gryzą.
Quirel jest offline  
Old 25-03-09, 04:26   #12
Sexuolog
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 4

Płeć: Mezczyzna
3tom, przyzwyczaiłeś się do tego ? Kiedyś Cię bolało?
Sexuolog jest offline  
Old 25-03-09, 04:33   #13
3tom
Ocieracz
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielka Polska
Postów: 154

Płeć: Para
Kiedyś mnie bolało, teraz nie. Czasami jak się otrze to trochę sie czuje. Jak będziesz nosił slipki lub obcisłe bokserki to sie nie bedzie obcierał.
3tom jest offline  
Old 25-03-09, 06:24   #14
Kucyper
Seksualnie Niewyżyty
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Boulevard of broken dreams
Postów: 342

Płeć: Mezczyzna
Niektorzy mają po prostu naturalnie krótki napletek, nie byli obrzezani. Zobacz galerie zdjęcia naszych ptaków np. Oczak tak ma.
Cytat:
To nie jest normalne, ale jeśli mama powiedziała Ci, że miałeś coś zrobione żeby nie mieć stulejki, a dodatkowo napletek nie zakrywa Ci całego napletka to znaczy tylko tyle, ze byłeś obrzezany....
Robienie czegoś, żeby nie mieć stulejki to może być np odklejenie napletka od rzołędzi (przez lekarza w wieku 3-4 lat) i smarowanie maścią. Później się napletek rozciąga w czasie kąpieli w ciepłej wodzie więc to nie musie być wcale obrzezanie.
Cytat:
bolało was, gdy żołądź dotyka/ał bielizny, przyzwyczailiście się?
no jasne, że tak chyba bym kur..wicy dostał chodząc z odsłonietym cały dzień. U obrzezanych skóra na rzolędzi tak rogowacieje, że nie czują nic więc chyba można się przyzwyczaić.
U mnie napletek nie jest zbyt długi, po prostu zakrywa calkowicie rzołędź ale nic nie odstaje poza.
__________________
Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

Ostatnio edytowany przez Kucyper; 25-03-09 at 06:33.
Kucyper jest offline  
Old 26-03-09, 00:15   #15
Supermaniac
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Postów: 2

Płeć: Kobieta
A więc tak, to że Ci nie zakrywa całego żołędzia jest normą u obrzezanych(sam jestem wiec wiem co mówię) a do skóra na żołędziu przyzwyczai Cie się,chodź nie tak od razu. No właśnie przez taki tok myślenia jak Twój najwięcej facetów zostaje ojcami. Podczas sexu wydzielany jest śluz u faceta w którym znajdują się plemniki,oczywiście ilość śluzu jest bardzo mała ale jednak ryzyko jest.
Supermaniac jest offline  
Old 26-03-09, 00:21   #16
Kucyper
Seksualnie Niewyżyty
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Boulevard of broken dreams
Postów: 342

Płeć: Mezczyzna
Cytat:
Podczas sexu wydzielany jest śluz u faceta w którym znajdują się plemniki,oczywiście ilość śluzu jest bardzo mała ale jednak ryzyko jest.
Co za głupoty wypisujesz, tam oczywiście znajdują sie plemniki są słabe lub martwe (jest ich nie wiele zostały z jakiegos powodu wydalone), które nie są w stanie zapłodnić kobiety. Napletek powoduje, ze lubrykant nie zostaje wypchnięty na zewnątrz (w czasie stosunku).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Preejakulat
__________________
Śmierć, kutas i zniszczenie !!!

Ostatnio edytowany przez Kucyper; 26-03-09 at 00:26.
Kucyper jest offline  
Old 26-03-09, 01:04   #17
Mat.
Erotoman
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 521

Płeć: Mezczyzna
Kucyper w końcu upewniłem się w swoich przekonaniach .
Serdecznie dziękuje
Ahh jak ten świat idzie do przodu .
Mat. jest offline  
Old 04-04-09, 07:32   #18
kokain666
Banned
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Postów: 179

Płeć: Mezczyzna
u większości napletek w pewnym wieku staje się krótszy w porównaniu do długości penisa. podczas noszenia w gaciach nic szczególnego nie czuję. jak coś cię uwiera to zacznij nosić bokserki

pewnie, że z gumką trzeba uważać, bo jak ją np. ugryziesz albo przetniesz to może zrobić się dziurka przez którą przedostanie się sperma. rzadko, ale zdarza się, nawet w durexach, że pęknie od tarcia lub uszkodzi się od stosowania niewłaściwych lubrykantów. jednakże gdy jedziesz w prezerwatywie i dodatkowo wyciągasz przed wytryskiem ryzyka praktycznie nie ma.
kokain666 jest offline  
Old 06-04-09, 22:21   #19
lewy
Banned
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: mieszkam na Pomorzu xD
Postów: 168

Płeć: Mezczyzna
Ja mam podobnie. Też żołądz dotyka bielizny, nawet w zwisie. W wieku około 10 lat miałem zabieg na stulejkę w szpitalu- usunęli mi częśc napletka, ale nie cały.
lewy jest offline  
Old 08-04-09, 17:48   #20
F4RR3LL
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Postów: 23

Płeć: Mezczyzna
Po operacji napletka nie będzie zakrywał całego żołędzia bo go osunęli, aby Ci schodził gdy staje...
F4RR3LL jest offline  
Old 16-04-09, 13:33   #21
jaktotam
Świętoszek
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kujawsko-Pomorskie
Postów: 24

Płeć: Mezczyzna
sory za przywracanie tematu, ale ja mam to co Ty Sexuologu. w zasadzie napletek nie zakrywa w ogóle żołędzia. czy to stoi czy to leży. hym... trzeba się do tego przyzwyczaić i opanować "samoistne stawanie" bo wtedy trochę boli. przyzwycziłem się, bo nie mam jakiś extra dużych rozmiarów sprzętu. moja rada to postaraj się okrzesać myśli i fantazje, tak aby Ci nie stawał i nie będzie bólu.

pozdrawiam
jaktotam jest offline  
Zamknięty Temat
Wróć   FORUM EROTYCZNE - BEZTABU > BEZ TABU > Dojrzewanie

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
UśmieszkiOn
[IMG] kod jest On
HTML kod jest Off

Skocz do forum

--


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.
   Archiwum