MARVELON i Yaz

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • radioaktywna
    Banned
    • Feb 2010
    • 5

    MARVELON i Yaz

    brałam marvelon od 4 miesięcy, lekarz przepisał mi yaz, ponieważ nie chciałam robić przerwy na okres po marv. wziełam odrazu 1wsza tabletke yaz, i teraz moje pytanie, poniewaz yaz ma troche inny skład i ineczej się go bierze, czy oznacza to że nie jestem w pełni zabezpiczona?

    na ulotce w tej kwesti niewiele jest napisne po za tym że jesli przechodzi sie z jednych tabletek na drugie(yaz) to mozna nie robic przerwy jesli talbetka ta nie ma substancji czynnych, a ta ktora wziełam takie ma. probowalam poszukac czegos w necie ale nic konkretnego nie znalazłam.
  • radioaktywna
    Banned
    • Feb 2010
    • 5

    #2
    czytałam to, mi chodzi o odpowiedz na konkretne pytanie Asiu..

    bo w ulotce-o czym nie ma w tym co wysłaas-jest napsane tak: zmiana z innego zlozonego hormonalnego srodka -można przyjmowac yaz w dniu po zakonczeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykonc. (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykon.NIE ZAWIERAJACEGO SUBSTANCJI CZYNNYCH))

    a ja zarzyłam talbetke zawierajacac substancje czynne(wczoraj) bo jest to 1wsza talbetka yaz z nowego opakowania, a jeszcze przedwczoraj zjadłam ostatnia talbetke marv.!
    Last edited by radioaktywna; 17-03-10, 17:11.

    Skomentuj

    • mała czarna
      Świętoszek
      • Feb 2010
      • 9

      #3
      i teraz moje pytanie, poniewaz yaz ma troche inny skład i ineczej się go bierze, czy oznacza to że nie jestem w pełni zabezpiczona?

      brałam rigevidon przez 6 miesięcy, teraz ginekolog przypisała mi właśnie yaz i powiedziała, że przez pierwsze opakowanie powinnam się zabezpieczać dodatkowo prezerwatywą, ponieważ yaz ma mniejszą dawkę hormonów i organizm musi się przestawić po dużej dawce w rigevidonie, i że yaz może być na początku nie do końca skuteczny. nie wiem jaki skład ma marvelon, możliwe, że sytuacja jest podobna.

      korzystając z okazji podepnę się ze swoim pytaniem, może ktoś mnie upewni. odnośnie ostatnich 4 tabletek, tych placebo - one nie zawierają substancji czynnych, czyli już nie potrzeba dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, tak?

      Skomentuj

      • natt
        Świntuszek
        • Jan 2010
        • 54

        #4
        Ja biorę yaz, już 3 opakowanie, nie martwcie się kobiety co do tych tabletek nieaktywnych, ponieważ jak pisze koleżanka wyżej cały czas jesteście zabezpieczone. Po to one są żeby nie robić przerw i nie musieć się martwić Poza tym tabletki yaz są naprawdę bardzo dobre, przynajmniej dla mnie Żadnych efektów ubocznych, tych złych bo z dobrych to biust nieco mi się powiększył) Mam nadzieję, że wam też będzie odpowiadał

        Skomentuj

        • natt
          Świntuszek
          • Jan 2010
          • 54

          #5
          Powiem Ci sister lu, że mi też chyba wzrosło chociaż nigdy nie narzekałam, ale ogółem jestem z Yaz naprawdę zadowolona, a trochę się na początku bałam. Ale na szczęście niepotrzebnie

          Skomentuj

          • mała czarna
            Świętoszek
            • Feb 2010
            • 9

            #6
            Jeśli stosowałaś się do zaleceń ulotki, nie wystąpiły wymioty, biegunki, pominięcia tabletek, nie zażywałaś antybiotyków, powinnaś być w pełni zabezpieczona przez te cztery dni zażywania tabletek placebo.
            no tak, ale to jest ogólnie do skuteczności tabletek i ja to wszystko wiem. ale pytałam czy w takiej sytuacji powinnam się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą podczas tych 4 ostatnich dni? [tak jak to mam robić podczas pierwszych 24]

            Skomentuj

            • radioaktywna
              Banned
              • Feb 2010
              • 5

              #7
              przeciez tak napisała kilka postów wyżej...

              chociaz wydaje sie to mało racjonalne, bo tabletka chroni od 1wszego dnia, teoretycznie, chodz moze jesli jest przeskok z 'mocniejszych' na 'slabsze' to faktycznie dodatkowe zabezpiczenie jest wskazane.

              Skomentuj

              • natt
                Świntuszek
                • Jan 2010
                • 54

                #8
                Napisał mała czarna
                no tak, ale to jest ogólnie do skuteczności tabletek i ja to wszystko wiem. ale pytałam czy w takiej sytuacji powinnam się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą podczas tych 4 ostatnich dni? [tak jak to mam robić podczas pierwszych 24]
                Nie nie musisz się zabezpieczać podczas tych ostatnich 4 dni jak z resztą pisałyśmy powyżej...

                poza tym z tym dodatkowym zabezpieczeniem to też bym się zastanawiała, może przez pierwszy tydzień ale potem... Poza tym w ulotce też jest napisane aby dodatkowo zabezpieczać się przez pierwsze 7 dni.
                Last edited by natt; 17-03-10, 20:51.

                Skomentuj

                • radioaktywna
                  Banned
                  • Feb 2010
                  • 5

                  #9
                  Napisał mała czarna
                  powiedziała, że przez pierwsze opakowanie powinnam się zabezpieczać dodatkowo prezerwatywą, ponieważ yaz ma mniejszą dawkę hormonów i organizm musi się przestawić po dużej dawce w rigevidonie, i że yaz może być na początku nie do końca skuteczny
                  chyba jasne ze ginekologowi chodzilo o dodatkowe zbezpieczenie, czy miał racje czy nie to tylko wiedząc wszechwiedzący/ce..


                  Maria mam na drugie

                  Skomentuj

                  Working...