Luteina....na wywołanie okresu,brak miesiączki...

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • itq78
    Banned
    • Nov 2010
    • 43

    Luteina....na wywołanie okresu,brak miesiączki...

    Witam
    Wziełam luteine 1, 2 , 3 grudnia 3 razy po dwie tabletki,dopochwowo dziś już jest 15grudzien aaa okres sie nie pojawia...co mam zrobić zaczac ja brac dalej...martwie sie ze okres nie przychodzi....czy mam spokojnie czekac az sie pojawi.. czy to nie za długo juz bedzie 2 tygodnie....
  • BoZasne
    Świętoszek
    • Nov 2011
    • 29

    #2
    Napisał itq78
    Witam
    Wziełam luteine 1, 2 , 3 grudnia 3 razy po dwie tabletki,dopochwowo dziś już jest 15grudzien aaa okres sie nie pojawia...co mam zrobić zaczac ja brac dalej...martwie sie ze okres nie przychodzi....czy mam spokojnie czekac az sie pojawi.. czy to nie za długo juz bedzie 2 tygodnie....
    A co lekarz na to.Bo mi się wydaje że to lekarz powinien zadecydować w jaki sposób wywołać miesiączkę.
    Wogóle to twoje pytanie jest jakieś dziwne.Byłaś u lekarza?Lekarz stwierdził co jest przyczyną wstrzymania miesiączki?Zrobił badania i zalecił ci Luteinę?
    Last edited by BoZasne; 15-12-11, 10:47.

    Skomentuj

    • itq78
      Banned
      • Nov 2010
      • 43

      #3
      no byłam u lekarza w srode 30 listopada pobrał mi cytologie,i kazał porobić wyniki wszytskie hormony,bo bez tabletek antykoncepcyjnych moge zapomnieć o okresie i wypisywał mi luteine dopochwowo 3 razy dziennie po 2 tabletki przez trzy dni brałam 1,2,3 grudnia... i do tej pory nie widac okresu...

      Skomentuj

      • BoZasne
        Świętoszek
        • Nov 2011
        • 29

        #4
        A ciąży nie stwierdził?Powinnaś się do niego zgłosić i zmienić taktykę bo jak widać Luteina poprostu nie podołała.

        Skomentuj

        • itq78
          Banned
          • Nov 2010
          • 43

          #5
          powiedział ze nie ma zaczatku ciaży i kiedys brałam luteine i zawsze przychodził okres... aaa moze było za wczesnie na ciaże...eh eh czy tak długo sie czeka po luteinie na okres...

          Skomentuj

          • BoZasne
            Świętoszek
            • Nov 2011
            • 29

            #6
            Napisał itq78
            powiedział ze nie ma zaczatku ciaży i kiedys brałam luteine i zawsze przychodził okres... aaa moze było za wczesnie na ciaże...eh eh czy tak długo sie czeka po luteinie na okres...
            Ja miałam okres na drugi dzień.Brałam doustnie Luteinę.Miałam też przypadek że dostałam Luteinę na wywołanie miesiączki a okres wogóle nie przyszedł bo się potem okazało że w ciąży jestem.
            Lepiej przebadaj się dokładnie.Zgłoś się do lekarza i niech najpierw stwierdzi co jest przyczyną.

            Skomentuj

            • itq78
              Banned
              • Nov 2010
              • 43

              #7
              No własnie byłam przepadał mi jajniki i kazał zrobić badania na 27 dzien cyklu jak sie pojawi miesiaczka w 1 dzien i 12 dzien cyklu i dlatego dostałam luteine na wywołanie okresu miałam isć na pierwszy dzien okresu aaa tu go nie ma....

              Skomentuj

              • BoZasne
                Świętoszek
                • Nov 2011
                • 29

                #8
                To znaczy że lekarz nie stwierdził jaka jest przyczyna opużnienia?Może zrób test ciążowy a potem śmigaj szybko do lekarza na konkretne badania.Mogą być różne przyczyny tego stanu.Ja tam miałam zawsze nieregularny okres i zdarzyła mi sie trzy miesięczna przerwa.Spowodowana była dużym spadkiem wagi i Luteina wywołała okres po koło dwóch tabletkach.Ale ja brałam doustnie i jak dobrze pamiętam to dwa razy dziennie przez tydzień.

                Skomentuj

                • itq78
                  Banned
                  • Nov 2010
                  • 43

                  #9
                  Ja dosałam pierwsza miesiaczke normalnie mając 13 lat i nigdy nie była regularnie jak pamietam pozniej przychodziła po 3 miesiacach a pozniej zanikła byłam u lekarza innego ginekologa on stwierdził ze mam za duzo hormonów meskich czy coś i leczył mnie antykoncepcją poszłam do innego lekarza i dalej brałam antykoncepcje ale jak tylko odtsawiałam tabletki całkiem to nigdy juz okres sie nie pojawił...i teraz tez chciałam porobić wszytskie hormony dowiedziec sie dlaczego nie mam okresu dostałam luteine i nic nie mam okresu...aaa chcielismy sie już starać o dziecko..i boje sie ze bedą problemy z zajsciem w ciaże z brakiem okresu...

                  Skomentuj

                  • BoZasne
                    Świętoszek
                    • Nov 2011
                    • 29

                    #10
                    Napisał itq78
                    Ja dosałam pierwsza miesiaczke normalnie mając 13 lat i nigdy nie była regularnie jak pamietam pozniej przychodziła po 3 miesiacach a pozniej zanikła byłam u lekarza innego ginekologa on stwierdził ze mam za duzo hormonów meskich czy coś i leczył mnie antykoncepcją poszłam do innego lekarza i dalej brałam antykoncepcje ale jak tylko odtsawiałam tabletki całkiem to nigdy juz okres sie nie pojawił...i teraz tez chciałam porobić wszytskie hormony dowiedziec sie dlaczego nie mam okresu dostałam luteine i nic nie mam okresu...aaa chcielismy sie już starać o dziecko..i boje sie ze bedą problemy z zajsciem w ciaże z brakiem okresu...
                    No więc trzeba było tak odrazu.Zaburzenia hormonalne mogą stanowić problem w zajściu w ciąże ale przede wszystkim także z jej utrzymaniem.Więc żeby sobie nie robić problemów biegiem do lekarza i zadbać o to.
                    Apropo to Luteina jest także stosowana jako podtrzymanie ciąży.Wiem bo dostawałam ją przez dwie ciąże.
                    Na forum nikt ci nie pomoże bo tylko lekarz jest w stanie ocenić czy te zaburzenia mogą stanowić problem i jakie hormony i w jakim celu będą u ciebie stosowane.

                    Skomentuj

                    Working...