W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Rowera chcę kupić sobie ;)

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Woodland
    Banned
    • Jun 2010
    • 176

    #16
    Out, rower z twojego linka to przerost formy nad treścią w twoim przypadku. Twoja kasa i twój wybór, ale nie sądzę byś wykorzystał możliwości tego roweru. To jak kupić terenówkę do jazdy po mieście

    Zorientuj się czy istnieje jakiś szwedzki producent rowerów. Jeśli nie będzie to marka znana na cały ślad i wylansowana przez kolarzy to pewnie będzie prowadziła politykę taką, jak Kross czy Unibike.
    Co do poobijania roweru podczas transportu to zawsze przecież możesz dogadać się ze sklepem, żeby ci go pancernie zapakowali. Wystarczy parę warstw folii bąbelkowej i powinno być git

    Skomentuj

    • fotogeniczny
      Seksualnie Niewyżyty
      • Dec 2009
      • 351

      #17
      fajne rowerki robi merida i marin, ta kona fajna ale szukaj czegoś na osprzęcie deore w góre, v-break deore jest lepszy niż tarczówka przeciętnej firmy...
      Złudność istnienia zbiegu okoliczności, codziennie pomaga rano wstać...

      Skomentuj

      • Woodland
        Banned
        • Jun 2010
        • 176

        #18
        fajne rowerki robi merida i marin
        Merida to robi fajne ramy. Od kilku lat nie widziałem brzydkiej Meridy Problem jest jednak taki jak z innymi - przepłacasz za naklejkę.

        v-break deore jest lepszy niż tarczówka przeciętnej firmy...
        A to akurat bzdura. Tektro Auriga to nie jest tarczówka wysokich lotów, ale nie zamieniłbym jej nawet na v-break xtr. W v-kach nie ma żadnej modulacji. W zasadzie to, co odróżnia v-ki deore od xtrów to waga, nic poza tym. Natomiast tarczówka(nawet przeciętna) pozwala na modulacje siły hamowania, co w terenie jest bardzo przydatne. Nie wspominając o tym, że zabłocona tarczówka hamuje, a vka ślizga się po obręczy.
        Wadą tarczówek jest natomiast ich piszczenie, kiedy są mokre - jest upiornie głośne

        Skomentuj

        • snata
          Erotoman
          • Mar 2009
          • 612

          #19
          - Teraz jest dobry czas ewentualnie poczekaj jeszcze z miesiąc jak będzie po sezonie to będą promocje.
          - Zanim kupisz rower to się na nim przejedź, musisz po prostu sprawdzić czy geometria roweru Ci pasuje. Każde firmy maja inne ramy i inaczej je też mierżą.
          - Na osobę o Twoim wzroście 17'' będzie pasował. Rower większy będzie bardziej stabilny ale mniej skrętny. Ja w sumie jeżdżę na 19''calowym i jeszcze jajek nie obiłem ale w sumie bym się zamienił na mniejszy.
          - Tak jak Xenon powiedział nie kupuj Gianta, ja od siebie dorzucę jeszcze Kellysa mają ponoć nie wytrzymałe ramy.

          Z Kony to bym polecił Ci model Caldera ma lepsze obręcze i hamulce, no i lepszy amortyzator.
          Dobrą marką na której się nie zawiedziesz jest Specialized jest to uznana marka wśród rowerzystów. Dobry wyborem jest też Cube lub Merdia.
          Generalnie w przedziale do 3 tyś PLN jakiej firmy byś nie wybrał powinieneś być zadowolony i osprzęt w tym przedziale cenowym spokojnie Ci wystarczy.
          Kocham muzykę i niech tak zostanie

          Skomentuj

          • limak78
            Świętoszek
            • Sep 2006
            • 1

            #20
            Witam Radony to bardzo dobre rowerki, sam takiego ujeżdżam, tylko ten co pokazałeś to jest już raczej dla kogoś kto jeździ profesjonalnie, startuje w maratonach itp. Ze swojej strony poleciłbym Ci ten model http://www.radon-bikes.de/xist4c/web...T_id_9168_.htm .Mam dokładnie ten model od 2 lat i spisuje się rewelacyjnie.

            Skomentuj

            • Xenon
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1112

              #21
              Napisał snata
              - Tak jak Xenon powiedział nie kupuj Gianta, ja od siebie dorzucę jeszcze Kellysa mają ponoć nie wytrzymałe ramy.
              Mam Kelly'sa od 5 lat i to wcale nie jakiś super model. Ścigałem się na nim, przejechałem 15 tys. km w pierwsze 2 lata używania (teraz zdecydowanie wolę jeździć na szosówce) i nie narzekam na wytrzymałość ramy.
              A może po prostu będę... lamusę!

              Skomentuj

              • outgoing
                Perwers
                • Apr 2009
                • 807

                #22
                A sluchajcie taki rower nadaje się na jakieś wyprawy rowerowe...bo mnie znajomi namawiają żeby na wyjazd na Grenlandię w przyszłym roku. Generalnie to chciałem tam jechać połazić, ale coraz mocniejsza presja jest na to żeby wziąć rowery...
                The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                Skomentuj

                • snata
                  Erotoman
                  • Mar 2009
                  • 612

                  #23
                  generalnie nadaje się. Trzeba sprawdzić czy można przymocować bagażnik z przodu i z tyłu, coby potem sakwy sobie przymocować. Dobrym rozwiązaniem jest też przyczepka rowerowa extrawheel
                  Kocham muzykę i niech tak zostanie

                  Skomentuj

                  • fotogeniczny
                    Seksualnie Niewyżyty
                    • Dec 2009
                    • 351

                    #24
                    bagażnik przymocujesz do każdej ramy (pomijając te wyczynowe) więc się o to nie martw. Na taką wyprawę przydadzą się grube i dobre opony z odpowiednim bieżnikiem. Proponowałbym oponę 2,65 na tył i 2,35 na przód...

                    ja tam na swoje deorki nie narzekam, mam do nich również klamki deore i klocki corratec, a linki są w pełnych pancerzach dzięki czemu się do nich syf nie dostaje, dla mnie miodzio!

                    No i v-break są tańsze w utrzymaniu od tarczówek...
                    Złudność istnienia zbiegu okoliczności, codziennie pomaga rano wstać...

                    Skomentuj

                    • outgoing
                      Perwers
                      • Apr 2009
                      • 807

                      #25
                      Napisał snata
                      generalnie nadaje się. Trzeba sprawdzić czy można przymocować bagażnik z przodu i z tyłu, coby potem sakwy sobie przymocować. Dobrym rozwiązaniem jest też przyczepka rowerowa extrawheel
                      Oo tak przyczepka może być niezła żeby namiot przewieźć...tylko tam jest generalnie problem z drogami...

                      Nie ja generalnie chcę mieć hydrauliczne tarczówki bo lepiej hamują. A co do opon to na zimę planuję taki komplet zakupić



                      Jeszcze o takim KTMie myślałem bo to podobno bardzo solidne rowery są i robione w Europie a nie w Chinach

                      KTM BIKE INDUSTRIES. 50 years of successful and recognized bike expertise. You're looking for a bike, then you've come to the right place!


                      Tylko pytanie czy do fullsuspension da radę mocowania do sakw założyć...
                      0statnio edytowany przez outgoing; 05-09-10, 12:13.
                      The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                      Skomentuj

                      • fotogeniczny
                        Seksualnie Niewyżyty
                        • Dec 2009
                        • 351

                        #26
                        jeżdżę na oponach tej firmy i jak dla mnie poezja! Lekkie, wytrzymałe, łatwe w zdejmowaniu...

                        do tego KTM'a nie da rady podpiąc standardowego bagażnika ale szukaj może są robione bagażniki z innym mocowaniem
                        Złudność istnienia zbiegu okoliczności, codziennie pomaga rano wstać...

                        Skomentuj

                        • snata
                          Erotoman
                          • Mar 2009
                          • 612

                          #27
                          ale full będzie ciężki powyżej 15 kg nie zejdziesz z fullem. A hardtail w takiej cenie będzie ważył w okolicach 10 kg lub poniżej i to będzie bardzo konkretny sprzęt który na długo Ci wystarczy, jako że u Ciebie raczej nie kradną. Ai bagażnik sobie podczepisz. Zresztą nie wyobrażam sobie jak przyczepka mogła by pracować z fullem.
                          Co do sakw to polecam http://http://www.crosso.pl/ ma je mój brat jak i wielu znajomych którzy dużo jeżdżą po kraju czy świecie.
                          Kocham muzykę i niech tak zostanie

                          Skomentuj

                          • outgoing
                            Perwers
                            • Apr 2009
                            • 807

                            #28
                            A tak na poważnie to czy bardziej się opłaca fulla czy harda...chodzi mi o to że jak gdzieś zeskoczę w lesie z metra czy coś to nie chciałbym żeby mi rama poszła...
                            The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                            Skomentuj

                            • Woodland
                              Banned
                              • Jun 2010
                              • 176

                              #29
                              Full to na pewno większy komfort niż hardtail. Ale bez obaw - ja na swoim krossie wykonywałem często o wiele większe hopy i rama trzyma się doskonale

                              Ja do fulli jednak nie jestem przekonany. Bujanie, które się czuje podczas jazdy w terenie kojarzy mi się z odpinpowanym cadilacem. Do tego jest droższy i cięższy.


                              Aha, jeśli chodzi o oponki to celuj w te wykonane z kevlaru. Wytrzymałość niewiele mniejsza od opony drucianej, a waga nawet do 300gr różnicy!

                              Skomentuj

                              • snata
                                Erotoman
                                • Mar 2009
                                • 612

                                #30
                                jak chcesz skakać z metra to potrzebujesz zupełnie innego roweru i na pewno nie będzie to klasyczny hard. Tylko rower typu dual. A takim sobie normalnie nie pojeździsz.

                                Jeśli będziesz agresywnie jeździł po lasach korzeniach, wertepach to full byłby lepszy. Tylko dobry full zaczyna się od 4-5 K PLN znaczy taki na którym się nie zabijesz

                                Co do opon to tylko z kevlaru sam też użytkuję racing raplhy i jestem z nich mega zadowolony.

                                Słyszałem że spece FSR są całkiem solidne ale to tylko nie potwierdzona opinia, jako że na fullach zbytnio się nie znam i nie jeżdżę.
                                Kocham muzykę i niech tak zostanie

                                Skomentuj

                                Working...