W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Rowera chcę kupić sobie ;)

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    Rowera chcę kupić sobie ;)

    Hey,

    sprawę mam następujacą: jako że lekarz mi zalecił że muszę bardziej ruszać swój szacowny zad, a nie tylko siedzieć w robocie za biurkiem to postanowiłem odnowić moje znajomości z jazdą na rowerze...

    No i tu się właśnie pojawia problem, a mianowicie ostatni swój rower to miałem w podstawówce i jakoś już na niego nie wchodzę...dlatego też pytanie jaki najlepiej kupić. Od razu mówię, że interesuje mnie MTB a nie szosowy bo lubię po odludziach jeżdzić (a mam ich w okolicy dość sporo akurat), ale musi być też taki żebym mógł nim pojechać do roboty albo na zakupy...

    Jakieś sugestie, jakie firmy, jakieś konkretne modele...budżet to w zasadzie bez ograniczeń ale jakoś nie szczególnie jestem fanem kupowania roweru za 15 tys i nie korzystania z jego wszystkich funkcji...

    Oo, na razie myślałem o takim oto:

    Jakieś opinie na ten temat?
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.
  • snata
    Erotoman
    • Mar 2009
    • 612

    #2
    Kona to bardzo solidna firma i się raczej nie zawiedziesz na niej. Wiecej napisze o rowerach jak będę miał czas
    Kocham muzykę i niech tak zostanie

    Skomentuj

    • Xenon
      Perwers
      • Feb 2009
      • 1112

      #3
      Chętnie pomogę.

      Fajny rowerek, powinien wystarczyć na rekreacyjne przejażdżki, także w ciężkich warunkach szwedzkiego klimatu. Jeśli chcesz jeździć tylko w ładną pogodę, na niezbyt górzystym terenie, to możesz wybrać jakiś tańszy i lżejszy z hamulcami szczękowymi.
      Coś nie widzę ceny tego roweru z linka. Za 2000 PLN bez problemu znajdziesz coś sensownego.
      A może po prostu będę... lamusę!

      Skomentuj

      • outgoing
        Perwers
        • Apr 2009
        • 807

        #4
        Napisał Xenon
        Chętnie pomogę.

        Fajny rowerek, powinien wystarczyć na rekreacyjne przejażdżki, także w ciężkich warunkach szwedzkiego klimatu. Jeśli chcesz jeździć tylko w ładną pogodę, na niezbyt górzystym terenie, to możesz wybrać jakiś tańszy i lżejszy z hamulcami szczękowymi.
        Coś nie widzę ceny tego roweru z linka. Za 2000 PLN bez problemu znajdziesz coś sensownego.
        Nie chcę też zdecydowanie zimą nim jeździć więc chyba jednak tarcze i sensowne opony albo nawet dwa komplety opon. Ten z linka kosztuje 2800...bo tak jeszcze myślę nad jakimś Trekiem albo Mongoose. Bo Scott jest strasznie drogi i nie wiem czy się za dużo za markę nie przepłaca...
        The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

        Skomentuj

        • Woodland
          Banned
          • Jun 2010
          • 176

          #5
          Ja również. Rowerzysta ze mnie zatwardziały

          Skoro ma być to rower do spokojnej terenowej jazdy to nie ma co się szarpać z budżetem. Potrzebujesz również roweru, który już na starcie będzie dobry tak więc odpuść sobie Kony, Gianty, Meridy i inne ''renomowane'' firmy. Zapłacisz za rower, który ma osprzęt do wywalenia po sezonie(a najlepiej od razu je wywalić), bo naklejka kosztuje.

          Ze swojej strony polecałbym ci Krossa Levela a4:


          Rower bardzo sensownie złożony i za taką kasę trudno znaleźć coś lepszego. Jeśli znajdziesz model z 2009 roku to polecam jeszcze bardziej, bo ma troszkę lepszy osprzęt. Sam takiego ujeżdżam i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
          Dobrym wyborem będzie również Level a6 albo coś ze stajni Unibike.

          Więcej niż 2 tysiaki nie ma sensu wydawać, bo nie potrzebujesz takiego roweru

          Skomentuj

          • outgoing
            Perwers
            • Apr 2009
            • 807

            #6
            Tylko że ja nie za bardzo chętny jestem kupić rower polskiej firmy bo takowego w Szwecji raczej nie dostanę...poza tym jakoś nie mam wielkiego zaufania do firmy Kross bo znajomemu dwa razy w nim rama pękła...
            The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

            Skomentuj

            • Xenon
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1112

              #7
              Akurat ta Kona ma wystarczający osprzęt do takiej jazdy, jakiej potrzebujesz. Polecałbym jednak coś z V-breakami, jeśli nie zamierzasz taplać się w błocie i jeździć dużo w górach.
              A może po prostu będę... lamusę!

              Skomentuj

              • Woodland
                Banned
                • Jun 2010
                • 176

                #8
                Tylko że ja nie za bardzo chętny jestem kupić rower polskiej firmy bo takowego w Szwecji raczej nie dostanę...
                Hmm, to komplikuje sprawę. Rozejrzę się, co tam u was jest ciekawego

                poza tym jakoś nie mam wielkiego zaufania do firmy Kross bo znajomemu dwa razy w nim rama pękła...
                Wiesz co? Kross to kiedyś była kiepska firma. Rowery sprowadzali i sprzedawali masówkę do marketów. Jednak od jakichś 3 lat ta firma coraz bardziej się rozwija i wzbogaca swoją ofertę. Ramy od 2009 roku wychodzą z tej samej fabryki, co ramy dla Gianta i naprawdę nie ma do czego się przyczepić.
                Sam miałem dylemat co brać, ale nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten rower

                Skomentuj

                • outgoing
                  Perwers
                  • Apr 2009
                  • 807

                  #9
                  Napisał Xenon
                  Akurat ta Kona ma wystarczający osprzęt do takiej jazdy, jakiej potrzebujesz. Polecałbym jednak coś z V-breakami, jeśli nie zamierzasz taplać się w błocie i jeździć dużo w górach.
                  Nie no właśnie planuję się taplać i w śniegu i w błocie bo chcę cały rok jeździć. W zeszłym roku jeździłem całą zime po mieście, więc w tym roku jak pani doktor nakazała chcę się też poza miasto wybierać...A jakie firmy omijać, a jakie można brać w ciemno?
                  The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                  Skomentuj

                  • Xenon
                    Perwers
                    • Feb 2009
                    • 1112

                    #10
                    No jak tak to tarczówki obowiązkowe. Firm konkretnych nie polecę. Ja tam wolę składać sobie rower na zamówienie. Odradziłbym jedynie Treka, Gianta i inne gdzie więcej płacisz za markę niż za rower.
                    A może po prostu będę... lamusę!

                    Skomentuj

                    • outgoing
                      Perwers
                      • Apr 2009
                      • 807

                      #11
                      Napisał Xenon
                      No jak tak to tarczówki obowiązkowe. Firm konkretnych nie polecę. Ja tam wolę składać sobie rower na zamówienie. Odradziłbym jedynie Treka, Gianta i inne gdzie więcej płacisz za markę niż za rower.
                      Na zamówienie to sobie nie złożę bo się nie znam...
                      The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                      Skomentuj

                      • anduk
                        Koci administrator
                        • Jan 2007
                        • 3900

                        #12
                        Tylko że ja nie za bardzo chętny jestem kupić rower polskiej firmy bo takowego w Szwecji raczej nie dostanę
                        out, a kurier?
                        If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                        Skomentuj

                        • outgoing
                          Perwers
                          • Apr 2009
                          • 807

                          #13
                          Napisał anduk
                          out, a kurier?
                          No właśnie boję się że jak zakupię rower w Polsce to przyjedzie mocno potłuczony do Szwecji...takie przynajmniej opowieści pisane przez rowerzystów krążą na temat transportu przez linie lotnicze..
                          The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                          Skomentuj

                          • Neverminder
                            Seksualnie Niewyżyty
                            • Jun 2007
                            • 229

                            #14
                            Są prywatne firmy które zajmują się transportem takich sprzętów do państw gdzie Polaków jest dużo, za rowery zawsze biorą ciut więcej niż za inne sprzęty, ale wychodzi i tak dużo taniej niż jak by brać kuriera. Jako przykład podam wysyłkę gitary z Irlandii/Anglii. Wysyłając z UK, kurierem DHL/UPS żądają 120-140GBP, zaś prywatna Polska firma (nie podaje tu żadnej z nazw, bo jest ich od groma, wystarczy wpisać w google, następnie poczytać trochę opinii/popytać znajomych) 20-40GBP. Różnica polega na tym iż trwa to dłużej, bo taki prywatny furgon wyjeżdża z Polski i po drodze do celu zabiera ludzi/towary zanim dotrze do UK/Irlandii (rozładunek) etc. gdzie w drodze powrotnej robi to samo i dociera z powrotem do naszego kraju. To tyle na temat przesyłki z Polski.
                            Odnośnie roweru, muszę poprzeć propozycję Wood'iego odnośnie Krossa. Sam mam takiego z trochę niższej półki i mogę rekomendować każdemu. Kupiłem za namową dwóch znajomych którzy także je mają i wszyscy jesteśmy zadowoleni (dodam iż ze mnie jest zawodnik wagi bardzo ciężkiej, a rower daje radę bez problemu, co w poprzednich jakie miałem nigdy nie występowało). W Krossach płacisz rzeczywiście za to co dostajesz, a nie za markę, to jest największa różnica. Za wszystkie rowery pod markami typu Merida, Giant, Scott ludzie zwyczajnie przepłacają.
                            Co do tego składania samemu, to też nie jest zawsze tak cacy, masz to czego wymagasz to jest ten plus, ale jak nie masz jeszcze sprecyzowanych wymagań to nie jest tak cudownie. Spróbuj złożyć za 1700 tego Krossa z linka Wood'iego... nie sądzę aby ci się udało.

                            Skomentuj

                            • outgoing
                              Perwers
                              • Apr 2009
                              • 807

                              #15
                              Znajomy mi takowego polecał bo sam nim jeździ tylko, że to drogie strasznie jest i nie wiem czy na moje potrzeby chce mi się taki kupować...no ale co niemiec to niemiec pewnie podobnie jak z autami

                              The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                              Skomentuj

                              Working...