Escapelle - przed

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • irbis
    Świętoszek
    • Apr 2012
    • 1

    Escapelle - przed

    Mam mały problem, a raczej stresik. Przeszło tydzien temu kochałam się z chłopakiem i pękła nam gumka. Po około 32-35h przyjęłam tabletkę Escapelle. Następnie po 37 godzinach kochaliśmy się raz jeszcze i znów pękła nam prezerwatywa. Wytrysku nie było, ale mam dni płodne. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia? Czy tabletka mnie jeszcze chroniła PRZED?
  • wellspokenman
    Świętoszek
    • Jul 2009
    • 38

    #2
    nie kupujcie gumek w biedronce

    Skomentuj

    • prudencja
      Świętoszek
      • Mar 2012
      • 36

      #3
      Bardzo wartościowa odpowiedź Wydaje mi się, że skoro jest "PO" to działa tylko po. A tak wogole to ta tabletka jest bardzo kontrowersyjna. Niektórzy uważają, że to jest legalna aborcja, a Wy co o tym sądzicie?

      Skomentuj

      • prymulka
        Świętoszek
        • Mar 2009
        • 9

        #4
        escapelle i legalna aborcja ? to chyba jakas kpina tabletka jesli dojdzie do zaplodnienia i zagniezdzenia sie komorki wspomaga ciaze. I mowie teraz z autopsji

        Skomentuj

        • zielanna
          Świntuszek
          • Aug 2012
          • 60

          #5
          Niektóre środowiska wszędzie widzą szatana, masonów i aborcję.

          Skomentuj

          • zbuntowany
            Seksualnie Niewyżyty
            • Apr 2006
            • 237

            #6
            Mnie szokuje trochę, że dziewczyna po Escapelle ma ochotę jeszcze na seks. Może i różne dziewczyny różnie reagują, ale stres + silna dawka hormonów to nie jest raczej romantyczna mieszanka. Wiem trochę, poniekąd z autopsji

            Druga sprawa - jedna gumka, która pękła - ok... Przypadek. Druga pod rząd - sprawdźcie czy na pewno wszystko robicie dobrze i czy gumki są dobrej jakości.

            Escapelle ogólnie, z tego co wiem utrudnia zapłodnienie i zagnieżdżenie komórki jajowej. Jednak gdy już do zagnieżdżenia dojdzie - tylko wspomaga ciążę.
            Więc jej wzięcie powinno także pomóc gdy do "wypadku" doszło na następny dzień. Jednak proszę nie brać tego jako słów specjalisty - jestem tylko inżynierem.

            Skomentuj

            • Magdallena
              Świętoszek
              • Mar 2012
              • 24

              #7
              Ja po escapelle miałam taka ochote na seks ze moj partner twierdził ze ukrył sie we mnie maly seksualny szatanek! Ale wiele osob okropnie czuje sie po tej tabletce. I absolutnie nie jest to tabletka wczesnoporonna, te zakazane sa u nas.

              Skomentuj

              • red_painterka
                Perwers
                • Sep 2009
                • 997

                #8
                Są jeszcze tabletki działające dłużej niż Escapelle, do 5 dni. Ellaone - o ile dobrze pamietam. Na przyszłość radzę zapamiętać
                Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                Ignorance is bliss.

                Skomentuj

                • zielanna
                  Świntuszek
                  • Aug 2012
                  • 60

                  #9
                  Dostępne w Polsce?

                  Skomentuj

                  • red_painterka
                    Perwers
                    • Sep 2009
                    • 997

                    #10
                    Raczej tak, znalazłam kiedyś w aptece internetowej. Ale strasznie drogo Jest jeszcze jeden preparat, ale teraz nie pamiętam nazwy, też dostępny.
                    Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                    Ignorance is bliss.

                    Skomentuj

                    • zielanna
                      Świntuszek
                      • Aug 2012
                      • 60

                      #11
                      O szlag... faktycznie droga. Ciekawe jak z dostępnością. Bo o tym, że istnieje tabletka 120 godzin po to słyszałam. Ale byłam pewna, że w Polsce legalna w tej chwili jest tylko Escapelle. Bo nawet Postinoru podobno już nie można kupić.

                      Skomentuj

                      • red_painterka
                        Perwers
                        • Sep 2009
                        • 997

                        #12
                        Jak znam życie to raczej kiepsko Chociaż, o ile dobrze pamiętam w tej aptece ellaone była dostępna po jakiejś lekarskiej konsultacji online (?), po czym wysyłali lek kurierem. Z tym, że koszt - ponad 260 zł. Ale jak policzyć sobie za prywatnego ginekologa plus koszt Escapelle, to pewnie na to samo wychodzi.
                        Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                        Ignorance is bliss.

                        Skomentuj

                        • zielanna
                          Świntuszek
                          • Aug 2012
                          • 60

                          #13
                          Ciekawe czy to w ogóle jest legalne... tzn. wystawienie recepty po konsultacji online, nie oko w oko. Pewnie znaleźli jakąś lukę w przepisach.

                          Skomentuj

                          • red_painterka
                            Perwers
                            • Sep 2009
                            • 997

                            #14
                            Też się zastanawiałam. Szkoda, że mało osób o tym wie. Teoretycznie receptę na taką tabletkę może wypisać prawie każdy lekarz (prócz psychiatry), w Czechach tabletka postkoitalna miała być od określonego roku życia dostępna bez recepty, więc nie wydaje mi się, żeby konsultacja ginekologiczna była niezbędna. Poziomu hormonów we krwi i tak nie sprawdzi, a poza tym ani ellaOne, ani Escapelle nie zawierają estrogenu.
                            Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                            Ignorance is bliss.

                            Skomentuj

                            • zielanna
                              Świntuszek
                              • Aug 2012
                              • 60

                              #15
                              Niestety, w tej chwili u nas jakiekolwiek złagodzenie prawa w kwestii seksualności człowieka jest mało prawdopodobne. Za dużo do gadania mają Ci spod znaku krzyża. Prędzej spodziewałabym się dalszych zakazów. Już teraz zdarza się, że farmaceuta nie chce sprzedać pigułek antykoncepcyjnych czy tabletek po. Jeszcze sporo czasu pewnie upłynie, zanim to, co robię w łóżku będzie tylko i wyłącznie moją sprawą.

                              Skomentuj

                              Working...