W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Escapelle - przed

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Magdallena
    Świętoszek
    • Mar 2012
    • 24

    #16
    A co myślicie o tym?

    Katolicka propaganda? Znaleźliście jakieś inne artykuły na ten temat? Czy faktycznie tabletka ta powoduje obumarcie zapłodnionej komórki jajowej?

    Patrzcie na to!
    "Levonorgestrelum: Ramonna (Gedeon Richter Polska) to odpowiednik preparatu Escapelle (Gedeon Richter) dostępnego w postaci 1 tabl. 1500 mcg. Na rynku jest obecny także środek Postinor-Duo (Gedeon Richter) jako 2 tabl. 750 mcg. Skreślono z Rejestru: Norlevo (HRA Pharma).

    Uwaga: preparaty z lewonorgestrelem są klasyfikowane w klasie G03A jako Hormonalne środki antykoncepcyjne działające ogólnie, ale należy mieć na uwadze, iż preparaty w dawkach 750 mcg i 1500 mcg wykazują także działanie przedporonne: zastosowane w okresie poowulacyjnym uniemożliwiają zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w jamie macicy, przerywając życie człowieka na etapie zarodkowym !"

    Źródło: APTEKARZ POLSKI, nowe rejestracje leków: http://www.aptekarzpolski.pl/index.p...1246&Itemid=76

    I tak samo jest napisane, jeśli chodzi o EllaOne:

    "Ulipristali acetas: Ellaone (HRA Pharma) jest środkiem antykoncepcyjnym do stosowania w przypadkach nagłych w ciągu 120 godzin (5 dni) od stosunku płciowego bez zabezpieczenia lub w przypadku, gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Przed zażyciem tabletki Ellaone należy wykluczyć ciążę. Octan uliprystalu jest doustnym, syntetycznym modulatorem receptora progesteronowego o wysokim powinowactwie wiązania do tego receptora u ludzi. Główny mechanizm działania polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji, ale na skuteczność preparatu mogą mieć również wpływ zmiany w endometrium.

    W Charakterystyce Produktu Leczniczego środka Ellaone brak jest informacji, jakie jest działanie preparatu w przypadku, gdy przed jego przyjęciem doszło do owulacji i zapłodnienia komórki jajowej. Nie ma informacji, czy zachodzące „zmiany w endometrium” mogą uniemożliwić zagnieżdżenie się powstałego ludzkiego zarodka w jamie macicy – jednak tego typu działanie przedporonne, przerywające życie człowieka na etapie zarodkowym, mogą wywierać preparaty zawierające lewonorgestrel w dawkach 750 mcg i 1500 mcg (Postinor Duo, Norlevo, Escapelle), znajdujące się w tej samej klasie ATC.

    Produkt Ellaone jest przeciwwskazany do stosowania w ciąży i w przypadku podejrzenia ciąży. Dostępna jest bardzo ograniczona ilość danych dotyczących stanu zdrowia płodu/noworodka w przypadku narażenia ciąży na działanie octanu uliprystalu. Pomimo że nie stwierdzono wpływu teratogennego, wyniki badań na zwierzętach są niewystarczające, aby ocenić toksyczny wpływ na reprodukcję.

    Nie wiadomo, czy octan uliprystalu jest wydzielany do mleka ludzi i zwierząt. Jest to substancja lipofilna i teoretycznie może być wydzielana do mleka. Nie można wykluczyć ryzyka dla dziecka karmionego piersią. Po przyjęciu tabletki Ellaone nie zaleca się karmienia piersią przez co najmniej 36 godzin."

    Źródło: http://www.aptekarzpolski.pl/index.p...=366&Itemid=76

    To muszą być wiarygodne dane.
    Jestem przekonana, że w ulotce jest napisane coś innego, że ABSOLUTNIE NIE MAJA działania wczesnoporonnego. Co o tym myślicie? Ja jestem w szoku.


    Irbis przy okazji znalazłam odpowiedź na Twoje pytanie: "Po zastosowaniu preparatu zaleca się stosowanie miejscowej metody barierowej do momentu wystąpienia następnej miesiączki. Zastosowanie preparatu nie stanowi przeciwwskazania do dalszego stosowania innego hormonalnego środka antykoncepcyjnego."
    0statnio edytowany przez Magdallena; 24-09-12, 14:15.

    Skomentuj

    • zielanna
      Świntuszek
      • Aug 2012
      • 60

      #17
      Skoro są dopuszczone do obrotu w Polsce to znaczy że nie mają działania wczesnoporonnego. Takie preparaty są u nas nielegalne. A katolicy to cóż... oni nawet zwykłą antykoncepcję nazywają aborcją.
      Musisz sama sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zlepek komórek który jeszcze nawet nie zaczął się zagnieżdżać w macicy nazwiesz dzieckiem.

      Skomentuj

      • Magdallena
        Świętoszek
        • Mar 2012
        • 24

        #18
        Dla mnie to zasadnicza różnica czy jajo jest zapłodnione czy nie. Obecnie tabletki po z lewonorgestrelem (Escapelle, Prostinol) porównywalne są do RU 486 - słynnej wczesnoporonnej (ta sama grupa leków). Szczerze mówiąc czytałam sto milionów publikacji na ten temat i dopiero teraz (po czasie i po kolejnych badaniach, których wyników nie mogłam znać wcześniej, bo po prostu ich nie było) znalazłam jakąkolwiek informację o możliwych działaniach wczesnoporonnych antykoncepcji po stosunku. Dziwi mnie to, bo gdybym wiedziała to wcześniej to pewnie w ogóle bym jej nie wzięła i nie ma to żadnego związku z moją wiarą, bo jestem ateistką.

        Skomentuj

        • red_painterka
          Perwers
          • Sep 2009
          • 997

          #19
          Napisał Magdallena
          Obecnie tabletki po z lewonorgestrelem (Escapelle, Prostinol) porównywalne są do RU 486 - słynnej wczesnoporonnej (ta sama grupa leków)
          Przecież mifepriston jest antagonistą receptoru progesteronowego.
          Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

          Ignorance is bliss.

          Skomentuj

          • zielanna
            Świntuszek
            • Aug 2012
            • 60

            #20
            Red_painterka, a można tak łopatologicznie?
            Użyłaś aż czterech trudnych słów w jednym zdaniu.

            Skomentuj

            • red_painterka
              Perwers
              • Sep 2009
              • 997

              #21
              Antagonista, czyli substancja blokująca działanie danego receptora, w tym wypadku, receptora progesteronu, który odpowiada za podtrzymanie ciąży. Działa przeciwnie do agonisty, który pobudza aktywność receptora.
              Mifepriston (czyli RU 486) stosowany często w połączeniu z mizoprostolem (analogiem prostagladyny E1 - odpowiadającej za skurcz macicy) powoduje aborcję farmakologiczną. Nie robią tego preparaty antykoncepcji postkoitalnej (zawierają analogi progestagenu), które działają tylko do momentu implantacji. Aczkolwiek mifepriston może być również stosowany do antykoncepcji awaryjnej.
              Ale specjalistką od preparatów wczesnoporonnych nie jestem, nie mam przy sobie "mądrych" książek Mam nadzieje, że w miarę precyzyjnie napisałam

              Jest jeszcze metoda polegająca na przyjęciu na raz dwóch lub 4 tabletek antykoncepcyjnych zawierających levonorgestrel (w zależności od ilości progestagenu w danym preparacie). Ja jednak byłabym ostrożna, bo to oznacza również zwiększoną dawkę estrogenów.
              0statnio edytowany przez red_painterka; 24-09-12, 22:54.
              Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

              Ignorance is bliss.

              Skomentuj

              • Magdallena
                Świętoszek
                • Mar 2012
                • 24

                #22
                Właśnie zupełnie nie trzyma się to wszystko kupy, to są inne leki o innym składzie, a jednak ICH DZIAŁANIE jest porównywalne w artykułach naukowych, znajdują się również w tej samej grupie leków. Oczywiście nie wykluczają one również działania wczesnoporonnego lewonorgestrelu. Do niedawna byłam przekonana, że działają do momentu implantacji, ale teraz to już pewności nie mam. Szczerze mówiąc nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Różne publikacje i kompletnie różne wnioski i wyniki.

                Skomentuj

                • red_painterka
                  Perwers
                  • Sep 2009
                  • 997

                  #23
                  Oficjalnie w podręcznikach farmakologicznych niczego takiego nie można znaleźć. Będę mieć okazję, to zapytam się jakiegoś większego autorytetu medycznego Jeśli chodzi o osobisty podgląd na tę sprawę - kompletnie mnie to nie rusza i nie robi różnicy, ale mam poglądy, jakie mam.
                  Nie masz co robić? Zrób pieniądze!

                  Ignorance is bliss.

                  Skomentuj

                  Working...