W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Kto (nie)chce mieć dzieci?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Eris
    Perwers
    • Feb 2009
    • 851

    Napisał RedJane
    Ciekawe czemu w dzisiejszych czasach większość ludzi wolałaby sobie odgryźć nogę, niż mieszkać z rodzicami za ścianą, a co dopiero w izbie
    Bo to zaden luksus. Ale ulatwialo to wychowywanie dzieci.

    Plus ta wiekszosc mlodych jednak zyje z rodzicami.

    Napisał Maryja_dziewica
    Eris droga, jeśli o mnie chodzi, po prostu nie czuję tego.
    Ja tez nie mam takich potrzeb. Do tego male dzieci wywoluja u mnie obrzydzenie, strach i agresje. Co nie zmienia faktu, ze wielu ludzi nie chce miec dzieci wlasnie z powodu ww czynnikow.

    Skomentuj

    • Maryja_dziewica
      Perwers
      • Nov 2011
      • 902

      Napisał AC-DC
      Do macierzyństwa jak do wielu rzeczy trzeba dojrzeć. One po prostu do tej decyzji później dojrzały.
      Wydaje mi sie, ze z dojrzalosci czesciej wynika zrezygnowanie z rodzicielstwa niz zdecydowanie sie na nie. Wystarczy wiedziec co przewaznie kryje sie za decyzja o poczeciu dziecka. Presja meza/rodziny, strach przed samotnoscia na starosc, bo inni maja, bo dzieciaczki sa takie slodkie i moj na pewno bedzie idealny bla bla bla.

      Gdy tak sobie rozwazam to co slyszalam do tej pory, mam wrazenie, ze urodzilam sie dlatego, ze moj ojciec naciskal matke na kolejne dziecko, ewentualnie stwierdzili, ze trzeba ratowac moja siostre przed jedynactwem.


      Ja tez nie mam takich potrzeb. Do tego male
      dzieci wywoluja u mnie obrzydzenie, strach i
      agresje. Co nie zmienia faktu, ze wielu ludzi
      nie chce miec dzieci wlasnie z powodu ww
      czynnikow.
      Musi byc ciezko zyc z agresorem wobec duzej czesci spoleczenstwa...
      "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

      Skomentuj

      • AC-DC
        Seksualnie Niewyżyty
        • Dec 2010
        • 251

        Napisał Maryja_dziewica
        Wydaje mi sie, ze z dojrzalosci czesciej wynika zrezygnowanie z rodzicielstwa niz zdecydowanie sie na nie. Wystarczy wiedziec co przewaznie kryje sie za decyzja o poczeciu dziecka. Presja meza/rodziny, strach przed samotnoscia na starosc, bo inni maja, bo dzieciaczki sa takie slodkie i moj na pewno bedzie idealny bla bla bla.
        W życiu nie spotkałem się z takimi czynnikami podjęcia decyzji o urodzeniu dziecka. Zazwyczaj była to naturalna decyzja dwojga kochających się osób, znam również osobę, które zdecydowała się na trzecie dziecko w nowym związku z pełną świadomością i zaangażowaniem. Moja była także chciała mieć dzieci, chyba nawet bardziej niż ja.


        Gdy tak sobie rozwazam to co slyszalam do tej pory, mam wrazenie, ze urodzilam sie dlatego, ze moj ojciec naciskal matke na kolejne dziecko, ewentualnie stwierdzili, ze trzeba ratowac moja siostre przed jedynactwem.

        No to napiszmy szczerze, że wpływ na Twoją decyzję mają Twoje własne doświadczenia i relacje z rodzicami, i tu jest clue.
        Sex is not enaugh

        Skomentuj

        • Maryja_dziewica
          Perwers
          • Nov 2011
          • 902

          Nagietko, podoba mi sie twoja wypowiedz. Tez nie twierdze, ze na 100% nigdy nie zechce byc matka, w koncu nie umiem przewidziec co bedzie za 15, 20 lat. Jesli kiedykolwiek ma to sie stac, czuje ze bede mamuska 40+. Generalnie podoba mi sie idea poznego macierzynstwa. Pomijam opcje wpadki, do ktorej nie zamierzam dopuscic

          AC-DC, to byla taka chlodna refleksja, nie przezywam tego. Ale moja ogolnie nieciekawa sytuacja rodzinna na pewno ma jakis wplyw. Rodzina ksztaltuje czlowieka mniej lub bardziej czy sie tego chce czy nie.
          0statnio edytowany przez Maryja_dziewica; 01-01-13, 18:20.
          "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

          Skomentuj

          • Maryja_dziewica
            Perwers
            • Nov 2011
            • 902

            Przykro mi z powodu twojego ojca. Moj ojciec tez zawalil sprawe, ale to byla kwestia nieodcietej pepowiny i frajerstwa. Matka nadal z nim jest choc prawdopodobnie go nienawidzi. Wielki zal ma do niego na pewno, okazuje to prawie codziennie odkad pamietam. Ech...
            "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

            Skomentuj

            • Maryja_dziewica
              Perwers
              • Nov 2011
              • 902

              Moja matka nie wyszla za maz z milosci, ale to szczegol.
              "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

              Skomentuj

              • AC-DC
                Seksualnie Niewyżyty
                • Dec 2010
                • 251

                Napisał Maryja_dziewica
                AC-DC, to byla taka chlodna refleksja, nie przezywam tego. Ale moja ogolnie nieciekawa sytuacja rodzinna na pewno ma jakis wplyw. Rodzina ksztaltuje czlowieka mniej lub bardziej czy sie tego chce czy nie.
                No ja myślę, że ma podstawowy wpływ. Jeżeli ktoś miał szczęśliwe dzieciństwo i ułożoną rodzinę, to uznaje za naturalny porządek rzeczy kontynuowanie tego; jeżeli w jakiejś rodzinie źle się działo, to w linii prostej przesunęło się to na dzieci. Trudno żeby ktoś, kto nie doświadczył odpowiedniej dozy miłości ze strony rodziców, wyobrażał sobie w sposób pozytywny macierzyństwo/ojcostwo.

                Ja widzę to po swoim środowisku - osoby z rozbitych rodzin mają zdecydowanie trudniej jeśli chodzi o budowanie stabilnych relacji z płcią przeciwną, także temat tutaj zdecydowanie nie jest łatwy.
                Sex is not enaugh

                Skomentuj

                • gieniastus
                  Banned
                  • Jan 2013
                  • 19

                  mam 21 lat prawie i w sumie gdybyśmy wpadli to nie oznaczałoby dla mnie to końca świata

                  Skomentuj

                  • Maryja_dziewica
                    Perwers
                    • Nov 2011
                    • 902

                    Ja widzę to po swoim środowisku - osoby z rozbitych rodzin mają zdecydowanie trudniej jeśli chodzi o budowanie stabilnych relacji z płcią przeciwną, także temat tutaj zdecydowanie nie jest łatwy.
                    Czasem dla dziecka lepsza jest rozbita rodzina niż pełna (jadu). Był czas, kiedy chciałam, by moi rodzice się rozwiedli. Gdy byłam niemowlakiem matka wyniosła się z nami na kilka miesięcy do swoich, ale głupia wróciła
                    "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

                    Skomentuj

                    • Burbon2009
                      Erotoman
                      • Jun 2009
                      • 571

                      Napisał Maryja_dziewica
                      Moja matka nie wyszla za maz z milosci, ale to szczegol.
                      Kiedyś babcie mówiły " najważniejsze by partner Cię szanował a miłość przyjdzie z czasem " dzisiaj chyba sporo ludzi o tym zapomniało.

                      Skomentuj

                      • Czekoladoowa

                        Kiedyś na pewno.

                        Uwielbiam dzieci.. ale ze wzgledu na wszystko co się z nimi wiąże uwazam ze zdecydowanie nie jestem na to gotowa.

                        Skomentuj

                        • Maryja_dziewica
                          Perwers
                          • Nov 2011
                          • 902

                          Kiedyś babcie mówiły " najważniejsze by partner Cię szanował a miłość przyjdzie z czasem " dzisiaj chyba sporo ludzi o tym zapomniało.
                          A co miały mówić, skoro małżeństwa był ustawiane?
                          "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

                          Skomentuj

                          • Burbon2009
                            Erotoman
                            • Jun 2009
                            • 571

                            jakie ustawiane ? chyba u cyganów ...

                            Skomentuj

                            • AC-DC
                              Seksualnie Niewyżyty
                              • Dec 2010
                              • 251

                              No i zrobił się nam OT. Może wydzielić z tego nowy Topic?
                              Sex is not enaugh

                              Skomentuj

                              • Maryja_dziewica
                                Perwers
                                • Nov 2011
                                • 902

                                Dobraaaaa, koniec. Wracamy do dzieciaczków
                                "Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować."

                                Skomentuj

                                Working...