W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Praca - wynagrodzenie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DRS
    Świntuszek
    • Mar 2011
    • 56

    Praca - wynagrodzenie

    Witam.
    Jest to forum, na którym z założenia nie ma tabu. Zatem chciałbym poznać wasze zdanie dot. wynagrodzenia i ogólnie pieniędzy.

    Przyjęło się (nie wiadomo dlaczego), że o pieniądzach się nie dyskutuje, bo to mniej więcej tak jak z wiekiem kobiety. Skoro tutaj uzewnętrzniamy się i opisujemy najpikantniejsze, intymne sytuacje z naszego życia erotycznego to (mam nadzieję), że w dyskusji o pieniądzach będziecie
    równie otwarci

    Obecnie poszukuję pracy od 3 miesięcy, więc jestem w temacie.
    Uważam, że pensja powinna być znana dla kandydatów od początku. Przecież chodzi o wybór najlepszej oferty. Kwalifikacje i satysfakcja z pracy są również ważne, lecz dla młodego człowieka, często studiującego zaocznie pieniądze stają na 1 miejscu (+zdrowie, ale ja nie o tym ).

    Dziś pracodawca nie informuje kandydata o pensji - ani w ogłoszeniu, ani na rozmowie - wręcz przeciwnie to on pyta się jakie są nasze oczekiwania finansowe. A skąd ku*wa mam wiedzieć skoro nikt nic nie mówi w tej kwestii???

    Jak znajdzie się ktoś odważny to chciałbym poznać wasze opinie, wynagrodzenie (może być w widełkach) i stanowisko pracy.

    Podaje swoje, żeby nie było że wymiękam:
    zawód wyuczony: technik informatyk
    wykonywany: szukam, ale realia rynku wskazują, że inny
    pensja na jaką mogę liczyć: 1400-2000 zł netto
    wykształcenie: w trakcie studiów inż. zaocznie
    47
    Tego kwiatu pół światu, a 3/4 ch*** warte
  • Hal
    Perwers
    • Oct 2010
    • 1366

    #2
    Studiujesz i rozumiem ze nie masz jakiejś większej praktyki w zawodzie? Sadzę że Twoje oczekiwania są racjonalne chociaż nie zdziw się jesli otrzymasz propozycję 1380-1500 zł brutto czyli minimum. Wiele zależy od Twojej dotychczasowej praktyki.

    Skomentuj

    • momencik
      Świętoszek
      • May 2011
      • 42

      #3
      Cóż, ja z zawodu jestem Kucharzem - pracowałem w jednym z Hoteli w trójmieście zaraz po skończeniu technikum i odrazu się odechciało. Oczywiście wyżej jak pomoc kuchenna nie mogli zatrudnić, bo po szkole to nic nie umie i w sumie mieli rację. 1300zł na ręke przez cały miesiąc tyrania bez dnia wolnego - podziękowałem zaraz po wypłacie.
      Potem pracy szukałem może z tydzien no i znalazłem taką w ktorej mi się podoba.
      Obecnie jestem pracownikiem magazynu, zarobki w okolicach 2tyś netto. Czasem więcej, czasem mniej - nie narzekam.

      Skomentuj

      • e-rotmantic
        Perwers
        • Jun 2005
        • 1556

        #4
        Programista zarabia od 2 (żółtodziób z wyższym) do 10 (full wypas) kawałków netto. Zatem tu widełki są szerokie. Ale tak racjonalnie, absolwent informatyki lub czegoś pokrewnego (po porządnej uczelni, nie po jakimś ścierwie) startując na programistę może zaśpiewać z czystym sumieniem 3 kawałki netto. Za mniej się nie opłaca. Potem wymagania płacowe rosną z doświadczeniem. Mając 5 lat doświadczenia można już skakać do 5 - 6 kawałków netto.

        Skomentuj

        • KP
          Seksualnie Niewyżyty
          • Nov 2010
          • 301

          #5
          Własna działalność, branża usługowa, praca w domu. Miesięcznie brutto od 4000 (jak się nie kręci) do jedynki i czterech zer. Swoją pracę uwielbiam, jest to także zawód wyuczony. Miałem szczęście.
          Nothing's wrong today.

          'my, przeciętni, ale chętni' - Greedo

          Skomentuj

          • DRS
            Świntuszek
            • Mar 2011
            • 56

            #6
            Napisał Hal
            Studiujesz i rozumiem ze nie masz jakiejś większej praktyki w zawodzie?
            Tak zgadza się. Odbywałem tylko praktyki zawodowe, łącznie 2 miesiące. Do tego wiele innych prac dorywczych, sezonowych, fizycznych.
            Oferty bywają różne. Chcieli mnie przyjąć do pracy po 9h i nazwali to stażem, tylko po to, żeby móc zaproponować 800 zł...
            Inna oferta gdzie by mnie przyjęli od zaraz za 1200 zł. Odmówiłem, ale sam nie wiem czy rozsądnie zrobiłem.
            Były też rozmowy o pracę za 3, 4 a nawet 5 tys, ale po ich wymaganiach można by stwierdzić, że szukają geniusza.
            Z tego co widzę 2 tys. to max na co mogę liczyć w pierwszej pracy.


            Napisał e-rotmantic
            Programista zarabia od 2 (żółtodziób z wyższym) do 10 (full wypas) kawałków netto.
            Programista jest również Informatykiem, ale nie każdy Informatyk jest Programistą Dlatego mają tak wysoką pensję. I dobrze, bo za wiedzę i talent powinno się godnie nagradzać.


            Napisał KP
            Miesięcznie brutto od 4000 (jak się nie kręci) do jedynki i czterech zer.
            Brawo. Pozazdrościć. Jaka branża i jak do tego można dojść? Szczęście, pomysł na biznes, wkład własny, spółka?
            Tego kwiatu pół światu, a 3/4 ch*** warte

            Skomentuj

            • Hal
              Perwers
              • Oct 2010
              • 1366

              #7
              wklejam bo może ktoś właśnie zastanawia się nad wyborem drogi życiowej

              Skomentuj

              • anduk
                Koci administrator
                • Jan 2007
                • 3901

                #8
                Akurat jeśli chodzi o przemysł ciężki to wiele zależy od aktualnej koniunktury, nie tylko w europie ale i na świecie
                If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                Skomentuj

                • Hal
                  Perwers
                  • Oct 2010
                  • 1366

                  #9
                  To tylko statystyka i trzeba o tym pamiętać.
                  Średnia nie zawsze odzwierciedla prawdziwą wysokości dochodów większości populacji badanej grupy.

                  Skomentuj

                  Working...