W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Pochwala zycia w ubostwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Eris
    Perwers
    • Feb 2009
    • 851

    #16
    Mi chodzi o odwrotna sytuacje. Raczej o podejscie, zaprezentowane w tym dialogu:

    A: Ciezko jest w kraju, 1,5k na reke ledwo na zycie starcza.

    B: Phi, narzekanie, luksusow sie zachciewa. Ja to ino za 800zl zyje, wynajmuje z kolezanka pokoj, obiad jem co 2 dni i nie narzekam. A za 1500zl to sie cala 4-osobowa rodzina moze utrzymac. W dupach wam sie poprzewracalo i luksusow sie zachciewa.

    Czyli chodzi mi wlasnie o taki lans, bans i wywyzszanie sie, ze "co to nie ja" i ze komus sie dobrze zyje mimo iz zyje na kupie z 5 osobami i nie dojada.


    U nas nie ma slynnego ruchu "Oburzonych". Nie twierdze, ze ja mam jakiekolwiek zapedy rewolucjonistyczne, bo mi sie akurat dobrze zyje. Ale chodzi mi o to podejscie...o cos glebszego niz tylko budzet domowy. Ludziom (mowie o przecietnym Kowalskim) zyje sie ciezko. Problem bezrobocia wsrod mlodych, umow smieciowych etc. jest az za dobrze znany. Mimo tego ludzie sie nie buntuja. Z pokora przyjmuja swoj los i kombinuja jak moga np. praca na 2 etaty, by jakos przezyc. A jak ktos ma wieksze aspiracje to burzuj jest. W innych krajach tego nie ma. Dlaczego my, Polacy jestesmy pod tym wzgledem inni?
    0statnio edytowany przez Eris; 07-01-12, 23:09.

    Skomentuj

    • Hal
      Perwers
      • Oct 2010
      • 1366

      #17
      Eris, myślę że doczekamy się także ruchu "oburzonych" - rozumnie oburzonych.
      Kiedyś pisałem to ale napiszę jeszcze raz. Polska jest krajem w którym każdy mogłby w miarę dobrze i godnie żyć. Mamy warunki aby tak było. Wszystko zależy od gospodarza.
      Dość nie piszę więcej ...

      Skomentuj

      • anduk
        Koci administrator
        • Jan 2007
        • 3900

        #18
        Pokazywali dzisiaj w telewizji panią z 6 dzieci, która żyła z zasiłków, alimentów, w mieszkaniu caritasu i dostaje sumarycznie ponad 3 tysiące na rękę. Teraz zmieniła się sytuacja i za mieszkanie będzie musiała płacić i płakała przed kamerą, że nie będzie miała z czego wyżyć... mocno się zniesmaczyłem.
        If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

        Skomentuj

        • 495f50
          Perwers
          • May 2011
          • 1118

          #19
          Z ciekawości, w jakim programie ją pokazywali? Mam nadzieję, że nie np. w "Uwadze" z dopiskami i komentarzami, jakie to nasze państwo jest niesprawiedliwe dla obywateli?

          Skomentuj

          • znowuzapilem
            SeksMistrz
            • Nov 2010
            • 3555

            #20
            Eris a z ciekawości ile osób znasz z takim podejściem? Że się chwalą biedą?

            Bardziej mnie irytuje zawiść, jak leń i życiowy leser psioczy na kogoś kto ma więcej choć z drugiego bieguna nie nawidze wywyższających się leserów z bogatych domów, nigdy pracy sie nie dotknął ale jedzie tatusia A3 z salonu i sie buja jak gangster. Ale nie o tym temat
            Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

            Skomentuj

            • barmetr
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1399

              #21
              Ci oburzeni ponieśli w Hiszpanii klęskę, więc nie dziwię się, że coraz trudniej o naśladowców.
              Mnie natomiast dziwi, że ciężko pracującym ludziom na śmieciowych umowach nie przeszkadza rozdawanie pieniędzy takiej niepracującej pani z 6 dzieci, pieniędzy znacznie wyższych niż zarobki ze śmieciowej umowy.
              Także rozbudowane gabinety polityczne ministrów, z gronem młodych, dobrze zarabiających polityków z jedynie słusznej partii, nie budzą społecznego sprzeciwu.

              Skomentuj

              • znowuzapilem
                SeksMistrz
                • Nov 2010
                • 3555

                #22
                barmetr, ludzie to tępe bydło, dopóki mają co jeść to naszym panom nic nie grozi.
                Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                Skomentuj

                • Burbon2009
                  Erotoman
                  • Jun 2009
                  • 571

                  #23
                  Red - "apetyt rośnie w miarę jedzenia" i taka jest prawda będziesz zarabiać kiedyś 50tyś miesięcznie i też będzie dla ciebie w końcu za mało.

                  Skomentuj

                  • anduk
                    Koci administrator
                    • Jan 2007
                    • 3900

                    #24
                    Napisał Invisible_Penguin
                    Z ciekawości, w jakim programie ją pokazywali? Mam nadzieję, że nie np. w "Uwadze" z dopiskami i komentarzami, jakie to nasze państwo jest niesprawiedliwe dla obywateli?

                    W "Kronice".
                    If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

                    Skomentuj

                    Working...