Wymawianie głoski "r"

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zwyczajna
    Ocieracz
    • Oct 2006
    • 101

    #46
    też mam ten problem.
    Kieeeedyś chodziłam do logopedy, i pomogło ale trochę.
    Nadal nie wymawiam dźwięcznie tej głoski,ale to podobno urocze

    W silnych ramionach męskości,
    słabość pieszczot szalonych...

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3899

      #47
      trzeba ćwiczyć, nawet samemu od małego pamiętam że nie mówiłem literki "R", jąkałem się i miałem problemy z wymową.

      koło 15 roku życia uparłem się, że naucze się mówić literke "r", ćwiczyłem, nagrywałem się na magnetofon i się nauczyłem. więc wytrwałość w dążeniu do celu zawsze zostanie nagrodzona

      teraz już prawie wogóle się nie jąkam no chyba, że bardzo się spiesze żeby coś powiedzieć albo jestem zdenerwowany, ewentualnie chcec zrobić na kimś dobre wrażenie bo taka jest prawda, że im bradziej o tym myślisz tym masz większe problemy

      mam takie okresy, że mówie płynnie a mam takie, że zdarza mi się zająknąc albo zaciąć ale to bardzo bardzo żadko.

      na studiach mam kolege który okropnie się jąka... i co? i nic, na początku było to troche dziwaczne, a potem wszyscy się przyzwyczajają że on potrzebuje troche więcej czasu żeby powiedzieć to co myśli

      nie każdy jest idealny po prostu
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • madziuuxd
        Świętoszek
        • Jun 2007
        • 2

        #48
        ja tez nei wymawiam"r"jak bylam mala to chodzilam do logopedy ale i tak nic to nie dalo.kiedys mi to przeszkadzalo teraz jakos nie.od wrzesnia zaczynam nauke francuskiego.wiec radze zaakceptuj to i daj sobie spokoj.

        Skomentuj

        Working...