Siła Wyższa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PeggyBrown88
    Seksualnie Niewyżyty
    • Feb 2013
    • 273

    #16
    A skąd pewność, że nie istnieje religia, pochodząca od samego Boga? Jeśli założysz, że jednak On istnieje, to chyba logicznym jest fakt, że chciałby, aby ludzie czcili go w określony sposób...
    "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

    Skomentuj

    • Mascot

      #17
      Tak, ale Bóg nie kontaktuje się z ludźmi i nie mówi im swojego prawdziwego imienia ani nie daje swoich zasad.

      Skomentuj

      • PeggyBrown88
        Seksualnie Niewyżyty
        • Feb 2013
        • 273

        #18
        A dlaczego zakładasz, że nigdy nie kontaktował się z ludźmi w żaden sposób? Nie mówię tu o tym, ze przybrał ludzką postać, że rozmawiał z ludźmi, ale dlaczego w jakiś niefizyczny sposób nie miałby się kontaktować ze swoim stworzeniem?
        "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

        Skomentuj

        • Mascot

          #19
          Do końca tego nie wiem, ale nie wydaje się mi to w porządku...

          Skomentuj

          • PeggyBrown88
            Seksualnie Niewyżyty
            • Feb 2013
            • 273

            #20
            A mi nie wydaje się w porządku teoria, że Bóg nas stworzył i nie dał żadnych wytycznych co do życia. Jeśli jest naszym stworzycielem to w pewnym sensie i Ojcem stworzenia. A który ojciec pozostawia swoje dzieci, bez żadnych rad i zasad?
            "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

            Skomentuj

            • Mascot

              #21
              Ja tego nie czaję. Moim zdaniem jest za wiele religii, żeby chociaż jedna byla prawdziwa. W mojej opinii Bóg (o ile takowy istnieje) nie kontaktuje się z ludźmi, a przynajmniej nie bezpośrednio.

              Skomentuj

              • znowuzapilem
                SeksMistrz
                • Nov 2010
                • 3555

                #22
                Napisał PeggyBrown88
                A który ojciec pozostawia swoje dzieci, bez żadnych rad i zasad?
                Przecież mamy dekalog.

                Chrześcijaństwo jest jedyną słuszną religią bo jest religią cywilizowanych ludzi. Reszta to bydło, taka prawda.
                Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                Skomentuj

                • Mascot

                  #23
                  O, czyżby Katolik?
                  Fakt, Chrześcijaństwo jest najmniej hardcorowe, bo nie trzeba napletków ocbinać i można jeśc bekon

                  Skomentuj

                  • PeggyBrown88
                    Seksualnie Niewyżyty
                    • Feb 2013
                    • 273

                    #24
                    Bezpośrednio na pewno nie.
                    Ta ogromna ilość religii wynika zapewne z braku zrozumienia, często z powodu chęci wprowadzenia zmian, braku pokory, wygórowanego mniemania o własnych racjach i nieomylności, niektóre religie powstały wskutek przypadku. Wiele jest powodów, skąd tyle religii. Myślę, że najważniejsza odpowiedź to nasza niedoskonałość, która powoduje, że wszystko wokół chcemy udoskonalać, ponieważ sami tego nie możemy osiągnąć. I zamiast czasem przyjąć najprostsze, najczystsze prawdy, ludzie wciąż chcą czegoś więcej. I zamiast upraszczać życie, tylko je komplikują. I tak samo było z religiami. Przecież na początku była tylko jedna wiara, jedna religia. Ale widocznie zbyt "prosta", by ludzie mogli ją przyjąć.
                    "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

                    Skomentuj

                    • PeggyBrown88
                      Seksualnie Niewyżyty
                      • Feb 2013
                      • 273

                      #25
                      Napisał znowuzapilem
                      Przecież mamy dekalog.

                      .
                      Ale ja właśnie napisałam, że Bóg na pewno wyznaczył nam jakieś wytyczne.
                      "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

                      Skomentuj

                      • znowuzapilem
                        SeksMistrz
                        • Nov 2010
                        • 3555

                        #26
                        Napisał Mascot
                        O, czyżby Katolik?
                        Nie śmiem się nazywać Katolikiem choć nie ukrywam ze chciałbym i zamierzam kiedyś spróbować regularnie chodzić do kościoła.
                        Wiesz jak to mawiają "Bóg mnie nie kocha a szatan sie boi"

                        Peggy, acha, nie skumałem
                        Last edited by znowuzapilem; 12-04-13, 20:26.
                        Synek Ślonski - w barach szeroki, w żici wonski

                        Skomentuj

                        • Mascot

                          #27
                          Na poczatku wale nie było jednej wiary Starożytni Grecy wierzyli w grecki Panteon Bogów, a Sumerowie w Bogini Isztar, Marduka i takich tam

                          Skomentuj

                          • PeggyBrown88
                            Seksualnie Niewyżyty
                            • Feb 2013
                            • 273

                            #28
                            Jeśli przyjmujesz, że starożytna Grecja to początek ludzkości, to masz rację. A ja przyjmuję wersję, że kiedy Bóg stworzył ludzi, dał im jedną religię, jedną wiarę.
                            "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."

                            Skomentuj

                            • Mascot

                              #29
                              Napisał PeggyBrown88
                              Jeśli przyjmujesz, że starożytna Grecja to początek ludzkości, to masz rację. A ja przyjmuję wersję, że kiedy Bóg stworzył ludzi, dał im jedną religię, jedną wiarę.
                              No, nie początke ludzkości, bo takowy był w środkowej Afryce i jużvtam były jakieś nieokreslone bożki Jeśli hcodzi o te znajome cywilizacje, to chyba włąśnie na Bliskim Wschodzie powstał pierwszy pieniądz oraz normalna religia.
                              A przykazania są po to, żeby ich przestrzegać w państwie. To coś jak kodeks prawa,tylko nie każe Cię sąd, tylko bóg, prze co masz być przestraszona wiecznym potępieniem , niż ukarania przez sąd i nie popełniać złych rzeczy

                              Skomentuj

                              • Mascot

                                #30
                                Jane, zgadzam się z Tobą.

                                Skomentuj

                                Working...