W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Studia - przydatne czy nie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    Podałem to akurat bo glownym argumentem utrzymywania habilitacji jest to że to podnosi kwalifikacje akademikow i studenci wiedza że pracując z dr hab mają teroretycznie lepszego wykładowcę. Tzn. srodowisko argumentuje że zniesienie habilitacji obnizy poziom nauczania.
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

    Skomentuj

    • dolarxyz
      Erotoman
      • Mar 2010
      • 578

      Tytuł naukowy to jedno, a sposób przekazywania wiedzy to drugie. Dlatego nie sądzę, żeby zniesienie habilitacji obniżyło poziom nauczania. Znam magistrów, którzy o wiele lepiej przekazują wiedzę niż doktorzy z habilitacją.
      Kto pod kim dołki kopie......

      Skomentuj

      • Seryjniak
        Świętoszek
        • Sep 2011
        • 24

        Myślę że nie wszyscy młodzi pracownicy chcieli by zniesienia habilitacji po pierwsze jest to jakiś cel w karierze który chce się osiągnąć i wiążący się z nim prestiż a po drugie w obecnym układzie to prawie jak emerytura samodzielnego nikt z państwowego nie wyrzuci I tak znacznie zracjonalizowali system habilitacyjny w nowej ustawie - nie trzeba pisać opasłego tomiska opartego na wymyślonych badaniach wystarczy mieć odpowiednio godny i pokaźny dorobek.

        Skomentuj

        • Hal
          Perwers
          • Oct 2010
          • 1366

          a tak zapytam, kto ocenia czy jest on godny czy niegodny ten dorobek ?

          Skomentuj

          • Corleone2
            Seksualnie Niewyżyty
            • Feb 2007
            • 284

            niestety jest dzis tak, ze studia sa zupelnie nie potrzebne, jesli sie ma konktakty - wystarczy matura i prawo jazdy - takie zycie, takze jesli ktos mysli inaczej, tez sie z nim zgodze bo roznie bywa w moim regionie niestety nie, uklady uklady uklady i jeszcze wieksze uklady
            " Mieszkam w wieży Babel, a piętro niżej mieszka diabeł. Gdy idę wyrzucić śmieci, przybijam mu grabę ... "

            Skomentuj

            • MrrrAucin
              Erotoman
              • Feb 2009
              • 630

              Corleone, nie można mówić, że studia są zupełnie nie potrzebne. Po jego zakończeniu dostajesz odpowiednie uprawnienia do wykonywania określonego zawodu. Oczywiście można sobie doskonale i bez tego w życiu poradzić, ale jeśli ktoś jest ambitny i chcę się uczyć, to czemu nie? Tak na marginesie to sucha wiedza przekazywana studentom tak w zasadzie niewiele się przydaje, większość tej wiedzy zdobywa się w praktyce.

              Skomentuj

              • Corleone2
                Seksualnie Niewyżyty
                • Feb 2007
                • 284

                dlatego tez sie z Toba zgodze sam jestem po mgr, lecz niestety, dzis ratuja tylko znajomosci
                " Mieszkam w wieży Babel, a piętro niżej mieszka diabeł. Gdy idę wyrzucić śmieci, przybijam mu grabę ... "

                Skomentuj

                • Burbon2009
                  Erotoman
                  • Jun 2009
                  • 571

                  Mrruacin i tu Cie zaskocze według mojego profesora od organizacji to podobno amerykanie zazdroszcza nam tego że u nas uczy sie teori bo jak wiadomo w ameryce uczą się praktyki i woleli by większość czasu poświęcić na teorie.

                  Skomentuj

                  • e-rotmantic
                    Perwers
                    • Jun 2005
                    • 1556

                    Z doświadczenia wiem, że na konieczność znajomości i układów narzekają głównie życiowi nieudacznicy.

                    Skomentuj

                    • Burbon2009
                      Erotoman
                      • Jun 2009
                      • 571

                      z doświadczenia wiem że w naszym kraju żeby dostać się do pewnych instytucji niestety trzeba mieć znajomości więc nie pitol że tylko nieudacznicy tak uważają bo znajomości bardzo pomagają.

                      Skomentuj

                      • e-rotmantic
                        Perwers
                        • Jun 2005
                        • 1556

                        Napisał Burbon2009
                        z doświadczenia wiem że w naszym kraju żeby dostać się do pewnych instytucji niestety trzeba mieć znajomości
                        Jakież to instytucje? W grę wchodzi tylko budżetówka. Fakt - to jeden wielki układ, który można olać i szukać na dużo szerszym polu prywatnym. Nieudacznicy nie dopuszczają tego faktu do świadomości.

                        Skomentuj

                        • Burbon2009
                          Erotoman
                          • Jun 2009
                          • 571

                          no tak zgadza się ale we wcześniejszym poście tego nie napisałeś a ktoś kto starał się dostać do banku/energetyki itp etc nie jest nieudacznikiem bo tam żeby się dostać trzeba mieć na prawde spore plecy.

                          ps. wiem jak oni zatrudniają więc nie ma co się sprzeczać

                          Skomentuj

                          • e-rotmantic
                            Perwers
                            • Jun 2005
                            • 1556

                            Napisał Burbon2009
                            a ktoś kto starał się dostać do banku/energetyki
                            Po pierwsze, to nie jest sfera budżetowa. Ba, podałeś jedne z najlepiej prosperujących branż. I rozumiem, że one są mega dochodowe, chociaż panuje w nich nepotyzm? To się kupy nie trzyma. Widziałeś gdzieś chyba 3 przypadki na krzyż, które nie tworzą reguły. Albo mylisz układy i zatrudnienie z polecenia. Epoka układów i układzików dawno minęła z prostego powodu. Mamy kapitalizm, a tu rządzi pieniądz. A pieniędzy nie zarabia się zatrudniając ziomów, tylko ludzi kompetentnych.

                            A może Tobie chodzi o stanowiska od prezesa w górę? Tam muszą grać rolę znajomości. Na wysokich stanowiskach posiadanie znajomości jest jedną z ważniejszych kompetencji.
                            0statnio edytowany przez e-rotmantic; 01-10-11, 00:26.

                            Skomentuj

                            • outgoing
                              Perwers
                              • Apr 2009
                              • 807

                              Napisał Burbon2009
                              Mrruacin i tu Cie zaskocze według mojego profesora od organizacji to podobno amerykanie zazdroszcza nam tego że u nas uczy sie teori bo jak wiadomo w ameryce uczą się praktyki i woleli by większość czasu poświęcić na teorie.
                              Tja polscy profesorowie od organizacji...
                              The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                              Skomentuj

                              • Hal
                                Perwers
                                • Oct 2010
                                • 1366

                                chyba od dezorganizacji

                                Skomentuj

                                Working...