W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wierzycie w przeznaczenie? Determinizm jednostki i świata.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kasica
    Ocieracz
    • Oct 2011
    • 129

    #61
    Ciągle się waham , z jednej strony mamy wpływ na swoje życie , podejmujemy decyzje , dokonujemy wyborów ....
    Z drugiej , często obserwując wszystko z perspektywy czasu trudno mi się oprzeć wrażeniu , że fatum , los , Bóg , przypadek , rządzi tym wszystkim w przewrotny sposób .

    ps.
    przypomniała mi się końcowa scena z filmu Adwokat Diabła - w sumie jesteśmy tylko ludźmi
    0statnio edytowany przez Kasica; 25-10-11, 06:49.

    Skomentuj

    • Lilia_tygrysia
      Świętoszek
      • Oct 2011
      • 17

      #62
      Jasne jest, że zdania są podzielone ale wszyscy dążymy w życiu do tego żeby przeżywać określone uczucia. Chcemy być zadowoleni z życia, jedni wierzą w przeznaczenie, inni - nie. Myślę o tym która postawa jest lepsza, jakie poglądy gwarantują więcej radości ? Są ludzie którzy odpowiedź znajdują np. w religii.

      Skomentuj

      • Kathy
        Ocieracz
        • Nov 2011
        • 125

        #63
        Zdecydowanie pół na pół- skoro różne magiczne głowy zerkają na naszą przyszłość to jakaś tam ogólna jest "ustalona" - ale jak przykładowo kichnę lub dobrze beknę a nie miałam takiego zamiaru to już coś zmieniłam w "planie" i dalej będzie się toczyło już z innej górki
        1) Dzisiaj jest lepsze niż wczoraj
        "Ssij a droga, mleczna będzie twoja" :-D
        * **cztery Dorosłe litery To IDEAŁ** *
        "Nie z kim ,a jak"

        Skomentuj

        • barmetr
          Perwers
          • Feb 2009
          • 1399

          #64
          Trudno zrozumieć mi determinizm w obecnych czasach, gdy pienądz czyni człowieka szczęśliwym. Społeczny determinizm opisany przez Karola Marksa nie sprawdził się, bo robotnicy okazali się być egoistami, niezdolnymi do poświęceń.
          Myślę jednak, że pewnych zdarzeń nie można uniknąć w związku z drugą osobą np. kłótni, nieporozumień. Dlatego nie należy się nadmiernie starać o uniknięcie takich zdarzeń, bo to nie pomoże. Być może jeśli ktoś ma się ze sobą rozejść, to i tak to rozstanie nastapi.

          Skomentuj

          Working...