W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Wielki słownik BT

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nolaan

    #16
    Pieprzyć:

    1. Przyprawiać potrawę pieprzem.
    2. Uprawiać seks, niekoniecznie ostry.
    3. Gadać od rzeczy.

    Skomentuj

    • anduk
      Koci administrator
      • Jan 2007
      • 3901

      #17
      Napisał erilen
      tak jak informatyk to nie serwisant kompów
      To jest dopiero ciekawostka lingwistyczna

      Słowo informatyk podpięte jest pod wszystko co ma wspólnego z informatyką czyli zarówno ciągnięcie kabli od internetu i wiercenie dziur w ścianach (ustawienie połączenia dhcp i spingowanie bramy po montażu), informatyk w firmach administracji państwowej (panie Tadziu, drukarka mi papier zjadła pomocy!), informatyk robiący 'stronki internetowe' (web designer, web developer, programista mvc itp. ) a już o wgłębianiu się w takie meandry jak testerzy oprogramowania, team-leaderzy, key account managers nie wspominam
      If you try and take a cat apart to see how it works, the first thing you have on your hands is a non-working cat.

      Skomentuj

      • erilen
        Ocieracz
        • Aug 2009
        • 144

        #18
        Się wie. chodziło mi głównie o analogię (terapia - serwis), oraz podkreślenie, że psychologia to nie nauka o terapii ludzi, jak informatyka to nie nauka o serwisowaniu, ani nawet kompach). swoją drogą ciekawe ilu ludzi (klasy "Familiada") odpowiedziałoby poprawnie o czym traktuje informatyka :> Dla mnie takim jej rdzeniem jest algorytmika.
        0statnio edytowany przez erilen; 22-11-10, 06:55.
        Chrześcijaństwo uczyniło wiele dla miłości czyniąc ją grzechem.
        Anatole France

        Skomentuj

        • glizdziarz
          Banned
          • Sep 2005
          • 1981

          #19
          Erilen zboczeńcu...

          Skomentuj

          • e-rotmantic
            Perwers
            • Jun 2005
            • 1556

            #20
            Napisał erilen
            Dla mnie takim jej rdzeniem jest algorytmika.
            NIEPRAWDA. Jak sama nazwa wskazuje, rdzeniem informatyki jest INFORMACJA. I właśnie wyraz informatyka sponsoruje mój dzisiejszy post.
            Informatyka jest to nauka o przetwarzaniu informacji, a nie tylko o komputerach. Komputery są najpowszechniejszym narzędziem w informatyce.

            Skomentuj

            • Nolaan

              #21
              Dżizas, a myslałem że to ja mam bzika na punkcie rozkminiania znaczenia słów...

              Skomentuj

              • erilen
                Ocieracz
                • Aug 2009
                • 144

                #22
                Napisał e-rotmantic
                NIEPRAWDA
                O'rly? Zastanawiałem się tylko czy pobudzę kogoś do definiowania raczej algorytmiki niż informatyki
                Chrześcijaństwo uczyniło wiele dla miłości czyniąc ją grzechem.
                Anatole France

                Skomentuj

                • Rojza Genendel

                  Pani od biologii
                  • May 2005
                  • 7704

                  #23
                  Egoizm, egotyzm, egocentryzm- brzmiące podobnie i dlatego często mylone pojęcia:

                  Egoizm- nadmierna albo wyłączna miłość do samego siebie. Egoista kieruje się przeważnie własnym dobrem i interesem, nie zwracając zbytniej uwagi na potrzeby i oczekiwania innych. Odnosi wszystko do siebie, patrzy na świat poprzez pryzmat "JA", nie uznaje wewnętrznie systemu wartości społecznie akceptowanych.

                  Egotyzm– przesadne kierowanie zarówno własnej, jak i cudzej uwagi na siebie samego, nieustanne myślenie o sobie i nadmierne zajmowanie się własną osobą (niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne, czy negatywne) przy jednoczesnym zajmowaniu swoją osobą całego otoczenia.

                  Egocentryzm– tok rozumowania, który polega na centralnym umiejscowieniu własnej osoby w świecie. Przekonanie o tym, że jest się najważniejszą osobą, a świat "kręci się wokół niej".

                  (za Wikipedią)
                  Obecnie funkcjonuje na ateista.pl

                  Skomentuj

                  • glizdziarz
                    Banned
                    • Sep 2005
                    • 1981

                    #24
                    degrengolada staczanie się; upadek moralny a. materialny.
                    Etym. - fr. dégringolade pot. 'jw., spadek wartości (pieniądza)' od dégringoler 'staczać się'.

                    Atawizmem (łac. atavus - przodek) nazywamy powtórne wystąpienie cechy fizycznej bądź zachowania charakterystycznych dla odległych przodków osobnika, u którego wystąpił atawizm. W dużej mierze dotyczy także zachowań i emocji wynikających z pierwotnych instynktów przodków/osobników tej samej rasy we wczesnym okresie rozwoju rasy/gatunku np. okresie prehistorycznym. Podłoże "atawizmu" uzależnione jest od predyspozycji psycho-fizycznych osobników współczesnych a wynikających ze stopnia ich 'zezwierzęcenia' lub podatności na zachowania powszechnie uznawane za pierwotne lub prymitywne.

                    W XIX wieku Cesare Lombroso sformułował pseudonaukową teorię o związku atawizmów z "niższą rasą" i cechami przestępców. Silnie rozwinięte łuki brwiowe, duża żuchwa, długie ręce, nadmierne owłosienie ciała miały być wyznacznikami genetycznej/rasowej niższości.

                    a juści - zaprawdę powiadam wam, prawda najszczersza

                    azaliż - «partykuła wprowadzająca pytanie retoryczne, np. Azali droga, na którą wstąpiła, godna jest pochwały?»

                    Skomentuj

                    Working...