W przypadku problemów z logowaniem wyczyść ciasteczka, a jeśli to nie pomoże, to użyj trybu prywatnego przeglądarki (incognito). Problem dotyczy części użytkowników i zniknie za kilka dni.

Polskie uczelnie wyższe, jak to jest?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • outgoing
    Perwers
    • Apr 2009
    • 807

    #31
    Napisał Eris
    Jestem ciekawa - kto za to odpowiada
    Zgodnie z konstytucją ustawodawca

    Napisał Eris
    Dlaczego tak sie stalo? Przeciez to nie dziala tak (chyba), ze ktos rzuci na imprezie haslo: zrobta 80% wyksztalconych i radosna tworczosc w postaci reformy edukacji zostaje wprowadzona w zycie.
    Ktoś wymyślił że tak będzie lepiej no i wprowadzono radosną twórczość polityków...

    Napisał Eris
    Niz demograficzny?
    Na pewno nie powinien to być niż demograficzny z punktu widzenia systemowego bo wtedy byłoby to tworzenie jeszcze kosztowniejszego systemu...ale **** wie co tam w głowach tych "geniuszy" się urodziło...

    Napisał Eris
    To, ze nikomu na uczelni nie chce sie pracowac ani monitorowac losow absolwentow i dlatego uczelnia dostaje kase od studenta a nie za publikacje naukowe/kariere zawodowa studentow?
    Dostają kasę, zeby przyjmować jak najwięcej studentów i tworzyć społeczeństwo oparte na wiedzy...problem polega na tym, że przy tym mysleniu obniża się poziom edukacji czyli de facto uczy się bandę kretynów...niestety nie da się uczyć na wysokim poziomie jak nie robi się badań...


    Napisał Eris
    Skoro juz jestesmy przy edukacji - kto i po co wymyslil kierunki zamawiane? Sama studiuje jeden z nich i wiem, ze jakies 95% absolwentow nie pracuje w zawodzie. Na niektore kierunki zapotrzebowanie jest - ale nie w polsce a idea "kierunkow zamawianych" to rozwoj POLSKIEJ gospodarki. Unia szuka taniej, dobrze wyksztalconej sily roboczej?
    Ja byłem ciekawy tego eksperymentu, no i zgłosiłem się do ministerstwa, że im to ocenię pod względem skuteczności to mi powiedziano że oni nie potrzebują ewaluacji i nie będą zbierali danych bo to i tak idzie z pieniędzy unijnych więc mają w dupie czy to działa czy nie...
    The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

    Skomentuj

    • glizdziarz
      Banned
      • Sep 2005
      • 1981

      #32
      Out tu masz trochę informacji ogólnych.


      Z tego co zdążyłem się zorientować kształcenie zawodowe ma głównie odbywać się poprzez kształcenie modułowe. teoretycznie fajna sprawa ale tylko teoretycznie. Kształcenie modułowe wymaga potężnych nakładów na bazę techno-dydaktyczną i zdolnych uczniów, którzy potrafią samodzielnie zdobywać wiedzę i mają chęć do samokształcenia.
      Najbardziej boję się o swoich podopiecznych z SOSW. Jak zwykle oni stracą. poprzednia reforma wprowadzająca egzaminy zewnętrzne wrzuciła ich do jednego wora. jeśli chodzi o część praktyczną egzaminu to się nie boję, bo oni są w stanie zdać na poziomie 80%. Za to teoria jak osiąga 50% to już jest sukces. Za długo by o tym opowiadać. Poszukaj jakiejś zawodówki kształcącej młodych ludzi z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim to zobaczysz sam.

      Skomentuj

      • Eris
        Perwers
        • Feb 2009
        • 851

        #33
        Napisał outgoing
        Ktoś wymyślił że tak będzie lepiej no i wprowadzono radosną twórczość polityków...
        Najgorsze jest to, ze czesc z tych ktosow ma tytuly naukowe przed nazwiskiem, wiec (teoretycznie) wiedza jak to wyglada od 2 strony...

        Napisał outgoing
        Dostają kasę, zeby przyjmować jak najwięcej studentów i tworzyć społeczeństwo oparte na wiedzy...problem polega na tym, że przy tym mysleniu obniża się poziom edukacji czyli de facto uczy się bandę kretynów...niestety nie da się uczyć na wysokim poziomie jak nie robi się badań...
        A czemu zamiast tego nie podniesc poziomu edukacji zawodowej? Przeciez DOBRYCH (a wiec posiadajacych pewna wiedze i umiejetnosc myslenia) fachowcow potrzeba najbardziej.


        Napisał outgoing
        Ja byłem ciekawy tego eksperymentu, no i zgłosiłem się do ministerstwa, że im to ocenię pod względem skuteczności to mi powiedziano że oni nie potrzebują ewaluacji i nie będą zbierali danych bo to i tak idzie z pieniędzy unijnych więc mają w dupie czy to działa czy nie...
        Pare dni temu widzialam (bodaj na stronie ministerstwa ale nie moglam znalezc ponownie, by podac linka) "statystyki" dot. rynku pracy, ktore podobno zostaly zrobione przed wdrozeniem projektu w zycie
        0statnio edytowany przez Eris; 01-10-10, 19:47.

        Skomentuj

        • outgoing
          Perwers
          • Apr 2009
          • 807

          #34
          Napisał Eris
          Najgorsze jest to, ze czesc z tych ktosow ma tytuly naukowe przed nazwiskiem, wiec (teoretycznie) wiedza jak to wyglada od 2 strony...
          W Polsce nie ma żadnego eksperta od ekonomii edukacji więc nie sądzę że ci ludzie mieli pojęcie co robią...

          Napisał Eris
          A czemu zamiast tego nie podniesc poziomu edukacji zawodowej? Przeciez DOBRYCH (a wiec posiadajacych pewna wiedze i umiejetnosc myslenia) fachowcow potrzeba najbardziej.


          Tu masz odpowiedź "wybitnego" pana profesora...pomiędzy 25 sek a 1 min właśnie tłumaczy że ponieważ 80% (zamiast 50% jak wcześniej) chce iść na studia to trzeba zmienić program żeby im to umożliwić...on tam wręcz wprost mówi że trzeba zmienić program tak żeby Ci mniej zdolni mogli też studiować, ergo obniżyć poziom nauczania znowu...w długim okresie zwyczajnie inflacjonujemy papierek i tyle...przecież to jakaś *******ona paranoja jest !!!!!


          Napisał Eris
          Pare dni temu widzialam (bodaj na stronie ministerstwa ale nie moglam znalezc ponownie, by podac linka) widnieja "statystyki" dot. rynku pracy, ktore podobno zostaly zrobione przed wdrozeniem projektu w zycie
          Jakbyś mi to znalazła to bym Cię ukochał
          The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

          Skomentuj

          • Eris
            Perwers
            • Feb 2009
            • 851

            #35
            Napisał outgoing
            W Polsce nie ma żadnego eksperta od ekonomii edukacji więc nie sądzę że ci ludzie mieli pojęcie co robią...





            Tu masz odpowiedź "wybitnego" pana profesora...pomiędzy 25 sek a 1 min właśnie tłumaczy że ponieważ 80% (zamiast 50% jak wcześniej) chce iść na studia to trzeba zmienić program żeby im to umożliwić...on tam wręcz wprost mówi że trzeba zmienić program tak żeby Ci mniej zdolni mogli też studiować, ergo obniżyć poziom nauczania znowu...w długim okresie zwyczajnie inflacjonujemy papierek i tyle...przecież to jakaś *******ona paranoja jest !!!!!
            No przeciez mlodzi garna sie do nauki, wiec trzeba im to umozliwic




            Napisał outgoing
            Jakbyś mi to znalazła to bym Cię ukochał
            Oficjalna strona internetowa Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku


            Mowisz, masz Nie jest to dokladnie ta strona (tam byly fragmenty tego raportu i pojedyncze zdjecia z komentarzem ministerstwa, ze jest to dowod na to, ze program jest idealnie dopasowany do potrzeb rynku) lecz lepsza wersja z logo ministerstwa. Zapewne juz to widziales.

            Nie znam sie na statystykach i calego "raportu" nie czytalam ale pierwsze co mi sie rzucilo w oczy to:

            1. W analizie dokumentow zostaly podane linki do artykulow ukazujacych sie na onecie i innych portalach internetowych(!)

            2. Badania robiono ok. 3 miesiace i jednak po rozpoczeciu projektu.

            3. Wykres 3. Dziwnym trafem po farmacji absolwenci nie maja problemow na rynku pracy a po biotechnologii (poza 10% najlepszych) trudnia sie akwizycja badz sa na bezrobociu.

            4. Prognozy na 2013 (tabela 1 i 2). Liczba brakujacych inzynierow w wielu przypadkach nie jest ogromna. Czasem wrecz nizsza niz liczba absolwentow.

            Do tego takie kwiatki jak deficyt gornictwa w lodzi o.o

            Skomentuj

            • Xenon
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1112

              #36
              Napisał Eris
              4. Prognozy na 2013 (tabela 1 i 2). Liczba brakujacych inzynierow w wielu przypadkach nie jest ogromna. Czasem wrecz nizsza niz liczba absolwentow.
              Skąd wzięłaś te dane o ilości absolwentów? Liczba brakujących inżynierów to różnica między popytem a podażą, nie ilość absolwentów.
              Do tego takie kwiatki jak deficyt gornictwa w lodzi o.o
              To żaden kwiatek. Pewnie chodziło o województwo łódzkie a nie samą Łódź, a tam przecież istnieje kopalnia węgla w Bełchatowie.
              A może po prostu będę... lamusę!

              Skomentuj

              • Eris
                Perwers
                • Feb 2009
                • 851

                #37
                Napisał Xenon
                Skąd wzięłaś te dane o ilości absolwentów? Liczba brakujących inżynierów to różnica między popytem a podażą, nie ilość absolwentów.
                Faktycznie, moj blad

                Napisał Xenon
                To żaden kwiatek. Pewnie chodziło o województwo łódzkie a nie samą Łódź, a tam przecież istnieje kopalnia węgla w Bełchatowie.
                Zgadza sie ale jakos trudno uwierzyc, ze z tego powodu nagle brakuje tylu specjalistow. To waska specjalnosc.

                Skomentuj

                • outgoing
                  Perwers
                  • Apr 2009
                  • 807

                  #38
                  Oo, ostatnio robiłem coś dla jednego z ośrodków badawczych w Polsce i takie kwiatki policzyłem:

                  No to zasięgnąłem do ustawy budżetowej 2009:

                  wydatki na więziennictwo w tys zl : 2 312 774

                  wydatki na całość szkolnictwa wyższego w tys zl : 11 655 511

                  ilość więźniów w Polsce za danymi UE na 2008 to około 90 000 w tym skazanych na bezwzględną karę pozbawienia wolności 75 000

                  ilość studentów w Polsce za GUSem w 2008 to 1 937 400 w tym w publicznych 1 276 937.

                  Matematyka mówi w skali rocznej:

                  Przeciętne środki na więźnia - 25,7 tys

                  Przeciętne środki biorąc skazanych tylko - 30,8 tys

                  Przeciętne środki na studenta - 6 tys

                  Przeciętne środki biorąc tylko uczelnie publiczne - 9,2 tys


                  Jak nie patrzeć to praktycznie trzy razy albo więcej...
                  Parodia ****a...
                  The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                  Skomentuj

                  • glizdziarz
                    Banned
                    • Sep 2005
                    • 1981

                    #39
                    Jaka parodia? To polska rzeczywistość. Nakłady na jednego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej są jeszcze mniejsze.

                    Skomentuj

                    • outgoing
                      Perwers
                      • Apr 2009
                      • 807

                      #40
                      Napisał glizdziarz
                      Jaka parodia? To polska rzeczywistość. Nakłady na jednego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej są jeszcze mniejsze.
                      A to nie powinno być jednak odwrotnie?
                      The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                      Skomentuj

                      • Hal
                        Perwers
                        • Oct 2010
                        • 1366

                        #41
                        Interesujący temat. Co prawda nie o sexie ale i w tym temacie d....pa czasami odgrywa swoję rolę. Przepraszam panowie ale musiałem.
                        Na poważnie. Czy zwróciliscie kiedykolwiek uwage na wizytówki przed drzwiami kierowników katedr i katedry sasiednie asystentów adiunktów? Te same nazwiska, a nawej jesli inne to po blizszym przygladnieciu sie jednak te same. Klany synów, córek, zieciów, synowych tatusiów profesorów. Dziedziczenie posadek wg klucza nazwiska kwitnie. wszyscy entelegentni. Ze swojego podwórka wiele przypadków widziałem gdy wygrywały miernoty z nazwiskiem a przegrywali swietni błyskotliwi absolwenci! Outgoing to chyba także Twoje podwórko sądząc po tematach! Dokad zmierza nasza nauka skoro nie inteligencja, wiedza, polot i ambicja sa jej wyznacznikami?
                        Erilen w którymś z postów napisał że (bardzo madrzy rodzice maja głupsze dzieci, a głupi rodzice madrzejsze) cytat może niedosłowny za co autora przepraszam ale idee-myśl oddaje. zatem dokąd zmierzamy? Cofamy się? kręcimy w kółko? Bo z pewnościę nie idziemy do przodu.
                        Kolejna kwestia to " naukowcy" z dorobkiem z przed lat wielu, bardzo wielu. Habilitowani-samodzielni którzy wzbudząją śmiech wsród studentów. Pieprzą na wykładach dyrdymały że hej. Ale co z tego sa samodzielni, nie do ruszenia. "autorytety". Świadomie i z rozmysłem czesto blokuja młodą krew.
                        Kończe. Na szczęście nie muszę już zabiegać o względy "samodzielnych"
                        0statnio edytowany przez Hal; 02-12-10, 17:15.

                        Skomentuj

                        • outgoing
                          Perwers
                          • Apr 2009
                          • 807

                          #42
                          Ja nazwiska nie mam...w Polsce już dawno nie studiuję...bo jak widać z moich postów jestem zniesmaczony poziomem polskiego szkolnictwa wyższego i panującymi w nim obyczajami...
                          The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                          Skomentuj

                          • Hal
                            Perwers
                            • Oct 2010
                            • 1366

                            #43
                            I masz rację, chociaż i w polskim srodowisku tzw naukowym jest bardzo wielu madrych i wartościowych ludzi. Ale... pieniądz gorszy wypiera pieniadz lepszy zatem...?
                            Outgoing mogłeś mnie żle zrozumieć zresztą słusznie. Mówiac o "podwórku" miałem na myśli uczelnie ekonomiczne ( z mojego tekstu to nie wynikało).
                            0statnio edytowany przez Hal; 02-12-10, 17:47.

                            Skomentuj

                            • outgoing
                              Perwers
                              • Apr 2009
                              • 807

                              #44
                              A propos funkcjonowania polskich uczelni:
                              The problem with dating dream girls is that they have a tendency to become real.

                              Skomentuj

                              • Hal
                                Perwers
                                • Oct 2010
                                • 1366

                                #45
                                Nie od dziś wiadomo że w dziekanatach największe zoje siedzą. Najchetniej kierowałyby do 101 - VC

                                Skomentuj

                                Working...