"Zapomniana" tabletka

Collapse
Ten wątek jest zamknięty.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrongWay
    Świętoszek
    • Sep 2006
    • 9

    Mercilon "Zapomniana" tabletka

    Witam, pisze w imieniu mojej dziewczyny. Jest trochę zabiegana i oderwana od rzeczywistości przez obronę i niechcący zrobiła małego babola z braniem tabletek.
    Tabsy bierze zawsze o 9 rano. Dziś wieczorem coś ją tknęło, żeby sprawdzić czy wzięła rano. Okazało się, że tabletka na dziś jest w opakowaniu, więc szybko ją wzięła. Chwile potem jednak coś jej zaświtało, że brała już dzisiaj, tylko przypadkowo tą, która miała być na samym końcu.
    W efekcie: przyjęła dziś dwie tabletki, około 9 00 i 22 30. Czy jutro rano powinna wziąć normalnie o 9, czy jutrzejszy dzień pominąć jako "zapomnianą", bo do 12h nic się nie dzieje?
  • gagatka
    Banned
    • Mar 2010
    • 329

    #2
    Spokojnie. Najpierw przetczytajcie ulotkę.

    Moim zdaniem powinna brać tabsy dalej codziennie o 9 rano - jak zwykle, do końca opakowania. Potem przerwa i zacząć nowe opakowanie normalnie.

    Skomentuj

    • wrongWay
      Świętoszek
      • Sep 2006
      • 9

      #3
      Jesteśmy spokojni, ale w ulotce nie ma nic na temat przyjęcia dwóch tabletek jednego dnia, dlatego napisałem tutaj

      Czyli według Ciebie powinna rano o 9 wziąć tabletkę? Czyli przyjąć trzy tabletki co 12 godzin?

      Odnośnie mojego pierwszego posta, to zamotałem się w ostatnim zdaniu, przecież robienie 1dniowej przerwy jest mega głupotą.
      Last edited by wrongWay; 25-06-10, 00:04.

      Skomentuj

      • gagatka
        Banned
        • Mar 2010
        • 329

        #4
        Napisał wrongWay
        Czyli według Ciebie powinna rano o 9 wziąć tabletkę? Czyli przyjąć trzy tabletki co 12 godzin?
        Powinna brać co 24 h jedną/następną i dalej normalnie co 24 h.

        Skomentuj

        • holly
          Perwers
          • Feb 2009
          • 1090

          #5
          Od pojedynczego przyjęcia podwójnej dawki nie stanie się nic złego.

          Będzie brała po prostu tabletki przez 20 a nie 21 dni, więc przerwa 7 dniowa zacznie się dzień wcześniej i kolejne opakowanie dzień wcześniej jak normalnie
          C'est la vie.

          Skomentuj

          • wrongWay
            Świętoszek
            • Sep 2006
            • 9

            #6
            No i niestety dziewczyna zrobiła po swojemu.
            W czwartek wzięła dwie tabletki (jedna rano, a druga omyłkowo po 22 ). A w piątek nie brała wcale, bo jej się wydawało, że tą na piątek już wzięła i będzie ok. dopiero w sobotę zażyła kolejną. Według mnie teraz piątek można uznać za dzień kiedy zapomniana była tabletka (choć świadomie..). Do końca zostały jeszcze 4 tab.

            "Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to
            przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po
            przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, następnego dnia należy rozpocząć
            przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie
            miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z
            drugiego opakowania."

            Więc tymczasowo seksu bez gumki niet?

            Skomentuj

            • holly
              Perwers
              • Feb 2009
              • 1090

              #7
              WrongWay sory ale coś masz nieogarniętą tą kobietę, skoro pisze jak byk w każdej ulotce a jej się coś "wydaje" więc robi według własnego widzimisię. Może niech ją przeczyta jeszcze raz, albo 30 razy jak nie rozumie. Albo w razie wątpliwości zadzwoni do swojego lekarza :/
              W ulotce do leku masz napisane wyraźnie co robić. Ja łykam yasmin i zgodnie z moją ulotką w takiej sytuacji tydzień w gumie i następne opakowanie bez 7 dniowej przerwy.
              C'est la vie.

              Skomentuj

              Working...