FORUM EROTYCZNE - BEZTABU

FORUM EROTYCZNE - BEZTABU (http://beztabu.com/index.php)
-   OFF-TOPIC (http://beztabu.com/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Łódź-co warto zobaczyc? (http://beztabu.com/showthread.php?t=26909)

lance90 14-05-11 22:51

Łódź-co warto zobaczyc?

Niedawno powstał temat o tym co warto zobaczyc w Gdańsku, a że we wtorek razem z dziewczyną wybieram się do Łodzi postanowiłem założyc ten temat.
Może jest ktoś z tego miasta i moze poradzic co warto zobaczyc(nigdy nie byłem w Łodzi i nie wiem czego się spodziewac), gdzie można dobrze zjeśc a także jakie kluby warto odwiedzic aby się dobrze pobawic.
Nie będziemy miec wiele czasu więc chcielibysmy zobaczyc najważniejsze rzeczy.

Z góry dzięki za pomoc:)

paul_78 15-05-11 07:17

Szczerze mówiąc - niewiele. Jeżeli interesuje Cię XIX wieczna architektura przemysłowa, to trochę tego jest. Przy Piotrkowskiej jest kilka kamienic secesyjnych, dużo kamienic w stylu art deco. Kilka odnowionych, większość nie. Piotrkowska zaczęła zdychać odkąd postawili galerię łódzką, a zdechła zupełnie jak otworzyli manufakturę. Ogólnie Łódź to raczej paskudne, zdechłe miasto.

lance90 15-05-11 10:21

Dzięki. Tak też myślałem, że wiele ciekawego tam nie zobaczę ale skoro i tak mamy byc w Łodzi to trzeba coś robic w wolnym czasie;)

paul_78 15-05-11 11:03

Zależy, co chcesz robić - jak to, co wszędzie to idź do Manufaktury, można zjeść, wypić, obejrzeć film, posiedzieć w pubie itp. Ciekawie rozwiązane CH, bo część gastronomiczna jest wydzielona i siedząc w knajpie nie masz widoku na sklep z ciuchami. Ale centra handlowe są wszędzie, więc to żadna specjalna atrakcja. Piotrkowską można się przejść, ale jak pisałem - to już nie to, co parę lat temu. Piotrkowską zabiły centra handlowe.

Neverminder 15-05-11 14:41

Paul zdechły i paskudny to może i jesteś ty. To, że władza jest jaka jest, nie znaczy, że możesz uwłaczać jednemu z najbezpieczniejszych miast w Polsce powyżej 100 tyś. mieszkańców.
@lance
W Łodzi zobaczyć można na prawdę wiele, jednakże ciężko mi powiedzieć czego oczekujesz. Jak nie jesteś z dużego miasta, to pewnie wiele rzeczy dla siebie byś tu znalazł.
Nie będę oryginalny w tej kwestii, ale jak się już jest w Łodzi to trzeba obejrzeć kompleks handlowo - usługowy Manufaktura, zlokalizowany w zrewitalizowanych zakładach włókienniczych wraz z pałacem I.K. Poznańskiego. Zgodnie przyznają przyjezdni, w tym zagraniczni, że jest to miejsce niespotykane i ciężko o takie drugie. Był to projekt przez wielu bardzo krytykowany, gdyż uważano iż ze względu na występowanie już centrum handlowego Galeria Łódzka, Manufaktura się kompletnie nie opłaci, jednakże odniósł on ogromny sukces. Jako ciekawostkę podam, iż w znajdującym się tam hotelu Anders, zatrzymywali się muzycy z Depeche Mode. Tam też ponoć można dobrze zjeść i się napić. Jako, iż jest niedaleko, można stamtąd przejść w okolice starego rynku by zobaczyć wyróżniający się neogotycki kościół. Dalej warto udać się stamtąd w kierunku Placu Wolności, aby przespacerować się ul. Piotrkowską, chociażby po to aby zobaczyć charakterystyczne dla Łodzi kamieniczki secesyjne z roślinnymi ornamentami. Idąc dalej Piotrkowską na południe, zobaczyć wypada katedrę i Białą Fabrykę Geyera. Jako iż Łódź korzenie ma włókiennicze, elementem architektury który odwiedzić warto jest także fabryczny kompleks Księży Młyn. Szczególnie warto przespacerować się pomiędzy zabudową służącą niegdyś rodzinom robotników (dziś w większości zamieszkaną przez ich potomków), gdyż panuje tam taka swoista atmosfera zapomnienia. Jest to utrzymane miejscami w tak niezmienionym stanie, że można się poczuć jak by się było tam o 150 lat wcześniej.
Ewentualnie jak ktoś lubi, to można jeszcze odwiedzić Łódzkie parki, np. Julianowski, Źródliska, 3 maja, Zdrowie, gdyż w większości nie przypominają one miejskich parków w których mamy do czynienia z trzeba brzozami na krzyż. Nierzadko stykamy się w nich z okazami chronionymi np. ze względu na ich wiek. Las Łagiewnicki także jest miejscem wartym przespacerowania, ale to chyba raczej wycieczka na dłuższy okres czasu.
Można się także skusić na obejrzenie innej architektury, np. odnowionej Cerkwi prawosławnej przy ul. Kilińskiego, czy też zajrzeć do centrum handlowego Port Łódź z Ikeą. Czy też jak ktoś bardzo lubi, udać się do ogrodu botanicznego i zoologicznego znajdujących się w okolicach parku Zdrowie.
Zależy co kto lubi, wybierać jest w czym.

lance90 15-05-11 14:47

Wielkie dzięki:). Właśnie też o coś takiego mi chodziło jakieś parki, rynek. Bo trzeba wypełnic jakos dzień;).

A może ktoś polecic jakiś klub gdzie można w nocy się dobrze zabawic??:D

paul_78 15-05-11 17:49

Cytat:

Napisał Neverminder (Post 662477)
Paul zdechły i paskudny to może i jesteś ty. To, że władza jest jaka jest, nie znaczy, że możesz uwłaczać jednemu z najbezpieczniejszych miast w Polsce powyżej 100 tyś. mieszkańców.

Mogę, bo znam to miasto bardzo dobrze i bardzo się*cieszę, że już w nim nie mieszkam. Jeszcze parę lat temu Łódź żyła, obecnie nie - nie ma roboty, nie ma inwestycji a to co jest jest zaniedbane.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.