FORUM EROTYCZNE - BEZTABU

FORUM EROTYCZNE - BEZTABU (http://beztabu.com/index.php)
-   Masturbacja (http://beztabu.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Mój facet ma problem z masturbacją (http://beztabu.com/showthread.php?t=18789)

Tarija 26-10-09 18:16

Mój facet ma problem z masturbacją

Słuchajcie ludzie jestem z facetem od 4 lat a dopiero nie dawno przyłapany na masturbacji przyznał się, że to jego problem od dawien dawna kiedy jeszcze sie nie znaliśmy. Zwracam się do was z prośbą co mogę zrobic, aby pomóc mu z tym problemem, gdyż już jest to na etapie kilku razy dziennie. co mogę zrobic, aby go rozładowac. w inny sposób, albo go czymś zając. Proszę o radę.

Hagath 26-10-09 18:21

Zacznijcie od znalezienia przyczyny. Masturbuje się tylko dlatego, że czuje niepohamowany popęd, czy może jest to np. sposób rozładowania nerwów? Trzeba pomyśleć, w jakich sytuacjach czuje nieodpartą potrzebę masturbacji i wyeliminować te sytuacje lub nauczyć się je rozwiązywać.

Niechciany__ 26-10-09 18:35

Dokładnie. Wiele lat temu, będąc na przełomie podstawówki i liceum, gdy miałem rozwiązać jakikolwiek problem, najpierw musiałem się zaszyć w WC i zrobić sobie dobrze, dopiero potem mogłem spokojnie myśleć o rozwiązaniu problemu. Dziś myślę, że chodziło o to, by przyjemność z masturbacji zagłuszyła uczucie strachu wywołane przez problem. Jak gdyby podobny powód do głuszenia problemów alkoholem. Na szczęście to już dawno minęło..

Tarija 26-10-09 18:41

Tylko, że do tej pory wszystkie nerwy wyładowuje na najbliższych nie wiem skąd się to bierze a problemy z alkocholem zniknęły wraz z moim pojawieniem się w jego życiu

Hagath 26-10-09 18:44

Z jednego nałogu w drugi plus nieradzenie sobie z emocjami. Moja droga, tu Ci nikt nie pomoże. Musicie zasięgnąć porady psychologa lub psychiatry.

Niechciany__ 26-10-09 18:56

O.. dokładnie.. Tarija.. Hagath chyba wyczerpała temat..

Mogę tylko OT dodać, o ile się nie pogniewasz, że 'Alcochol' to jest po angielsku a po polsku jest 'alkohol' ..

Junona 26-10-09 19:35

po angielsku jest 'alcohol'...

a sama masturbacja chyba jakims orgomnym problemem nie jest, chyba,ze kompulsywna. Zaburza to jego funkcjonowanie w spoleczenstwie? Chyba nie bardzo,skoro zauwazylas to dopiero po 4 latach.

Tarija 26-10-09 20:13

powiem tak wciagu 4 latach przyłapałam go 2 razy a że to facet i chodził na długie posiedzenie do kibelka wydawało mi sie to normalne, z tym że zaczyna to byc jego problemem, ponieważ sam mówił, że nie ważne gdzie jest to napada go chęc masturbacji w domu, pracy czy gdziekolwiek, no raczeej gdziekolwiek to nie robi ale chodzi potem strasznie spięty a poza tym nie chce iśc do specjalisty musze sama mu jakoś pomóc. nie wiem jak

Hagath 26-10-09 20:33

Jeśli na tym forum będzie ktoś, kto jest w stanie dać radę na problem ewidentnie kwalifikujący się do specjalistycznego działania, to chyba tylko ktoś, kto sam u owego specjalisty był z tym samym problemem. Wiesz, to trochę tak, jakbyś oczekiwała od siebie i od nas, że wyleczymy kogoś z epilepsji, bo ten ktoś nie chce iść do lekarza.

itikka 26-10-09 21:38

i tylko jedna uwaga do ciebie Tarija. Pierwsza zasada w takich problemach w zwiazku brzmi: tylko on moze sobie pomóc sam. ty, nie dosc, ze nie musisz, to z pewnoscia nie mozesz, po prostu to tak nie dziala.

jedyne co mozesz zrobic, to wspierac go w walce z problemem. jesli nawet to oznacza koniec zwiazku :(

no a sama masturbacja to oczywiscie nie problem, to objaw.

brzoskwineczka 26-10-09 22:05

Ktoś tu napisał, że z uzależnienia wpada się w uzależnienie. Taka jest teoria i niestety praktyka. Nie umiem jemu poóc, ale powiem coś do Ciebie - źle jest być uzależnionym, ale gorzej współuzależnionym. Bo ktoś kto zajmuje się kimś ma poczucie winy. Sama widzisz - dla Ciebie to jest problem, ale on do lekarza nie pójdzie.
Spotykałam się kiedyś z chłopakiem, który masturbował się prawie codziennie, wydawało mi się to być lekko za dużo. Porpsoiłam by przestał lub się ograniczył i udało się. Zrobił to dla mnie.
Jeśli Twój nie zrobi tego dla Ciebie a tym bardziej dla siebie, mimo że sam przyznał, że ma problem - nie rób sobie więcej krzywdy. Żyć z tym i wiedzieć, że nie można pomóc... nie warto.

Tarija 27-10-09 17:55

wydaje mi się, że każdy z was ma racje poprostu nie mialam jak mu pomóc, a tak jak większośc kobiet jestem opiekuncza wobec bliskich dlatego chciałam pomóc, ale może brzoskwineczka ma racje, z tym, że ten typ faceta powie, że nie zwracam uwagi i nie chce pomóc. W zeszłym roku był u psychologa ale dobrze, że poszedł sam bo ja bym ją pogoniła. Dobry psycholog stara się poznac pacjenta a ta wysłuchała to co on ogólnikowo powiedział i leki. Co to za psycholog o kant tyłka rozbic. Mam tylko jedno pytanie, czy to może brac się z tąd, że może za mało sexu uprawiamy? jak to jest z facetami na serio sex odgrywa jedną z ważniejszych ról w związku?

Hagath 27-10-09 18:14

Z tego, co wyczytuję z Twojego opisu sytuacji, jego masturbacyjny problem nie ma podłoża seksualnego, więc nawet, gdybyście się parzyli jak króliki, nic by się nie zmieniło. Myślę, że onanizm to w tym przypadku nie do końca kontrolowane wyładowanie stresu, czyli podobnie jak w części przypadków autoagresji.

-=Georg=- 27-10-09 18:35

Cytat:

Napisał Tarija (Post 417011)
Mam tylko jedno pytanie, czy to może brac się z tąd, że może za mało sexu uprawiamy?

Co to znaczy mało ? Raz dziennie, raz w tygodniu, miesiącu, raz na kwartał czy raz na pół roku ?
A może Twój facet ma po prostu duże potrzeby seksualne ?
Może jakby miał dużo i często to nie miałby siły i ochoty na "rękodzieło" ?

brzoskwineczka 27-10-09 18:47

Zgadzam się, ze skoro rozładowuje tak stres to nie ma tu wpływu częstotliwość tradycyjnego seksu. Jedni obgryzają paznokcie a inni znajdują inne rozrywki.

Tarija 27-10-09 19:09

tylko, że stres i złośc wyładowuje na wszystkich dookoła nie wie skąd to się bierze

Hagath 27-10-09 19:12

My tym bardziej nie wiemy.
Spróbuj jeszcze pogadać z nim o wizycie u specjalisty. Skoro teraz nie kontroluje, na kim wyładowuje gniew, to skąd pewność, że zawsze będzie miał kontrolę nad tym, jak to robi? Chcecie czekać, aż kogoś pobije?

Tarija 27-10-09 19:19

dzięki bardzo spróbuje

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.