FORUM EROTYCZNE - BEZTABU

FORUM EROTYCZNE - BEZTABU (http://beztabu.com/index.php)
-   Masturbacja (http://beztabu.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Masturbacja kobiety - grzech? (http://beztabu.com/showthread.php?t=16569)

Gogol 16-07-09 17:19

Masturbacja kobiety - grzech?

Pytanie do tych dla których religia ma jakieś znaczenie. Czy masturbacja kobiety - to grzech? Bo mężczyzny to wiadomo - marnowanie nasienia a nasienie to prawie życie poczęte (choć wiadomo, że im dłuższy czas bez wytrysku tym, gorsza jakość nasienia).
Ale u pań - nic się nie marnuje, sama przyjemność i rozładowanie napięcia. Ale gdzieś przeczytałem, że to przyjemność nienależna, nieuprawniona czy jakoś tak - a więc grzech!

anduk 16-07-09 17:30

Jeśli należysz do sekty zwanej kościołem katolickim to masturbacja zarówno kobiety jak mężczyzny jest grzechem :)

Praktyki seksualne mogą służyć jedynie prokreacji oraz umacnianiu więzi współmałżonków.

Karookarolina 16-07-09 17:40

Dokładnie :) Określa się to pięknym terminem:samogwałt :)

Nilieth 16-07-09 18:16

Cytat:

Napisał Gogol (Post 354348)
Pytanie do tych dla których religia ma jakieś znaczenie. Czy masturbacja kobiety - to grzech?

Ano grzech, niezależnie od tego, czy coś się tam marnuje, czy też nie. Wystarczy, że wstukasz w google swoje pytanie, a wyskoczy Ci kilka artykułów na ten temat np. taki oto z katolik.pl:

http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1848

Jest tu cały akapit dotyczący masturbacji obu płci <Kuszenie Ewy>. M. in. ten cytat potępia akt samogwałtu, resztę doczytaj sobie sam. :)

„Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym”

EDIT: Hm. A to ciekawostka...Z góry założyłam, że chodzi o chrześcijaństwo. Na myśl mi nie przyszło, że może być mowa o jakiejś innej wierze. Ech, ta polska mentalność ;)

Ćwierćnuta 16-07-09 18:20

A grzech według jakiej wiary? Chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu?

glizdziarz 16-07-09 20:22

Masturbacja nie bez przyczyny zwana jest samogwałtem. Wszak występuje się wtedy przeciw naturze. Ciało nasze to nie zabawka. Onanizm niszczy ciało i duszę.

Gogol 16-07-09 20:30

Cytat:

Napisał glizdziarz (Post 354427)
Onanizm niszczy ciało i duszę.

O k..wa!!!

YoungStallion 16-07-09 21:41

Cytat:

Napisał Gogol (Post 354430)
O k..wa!!!

:lol:

dfasdf1 16-07-09 22:40

Natomiast wg biblii, nie jest to grzech, tylko pozostaje się nieczystym do wieczora tego samego dnia. Niema tego złego!

Ćwierćnuta 16-07-09 22:42

Pierwsze słyszę... A może jakiś cytat na poparcie tej teorii?

Nilieth 16-07-09 22:44

Cytat:

Napisał Gogol (Post 354430)
O k..wa!!!

Gogol, nie stresuj się człowieku. To, że glizdziarz nie dodał emotki ,,;)" nie oznacza od razu, że jest święcie przekonany o słuszności tejże teorii na temat destruktywnego wpływu onanizmu na stan naszego ciała oraz ducha. :D

Albo i jest? Kto wie? Zapewne tylko on sam... ;)

daj_mi 16-07-09 23:09

Nutka:

Kpł 15, 16
" 16 Jeżeli z mężczyzny wypłynie nasienie, to wykąpie całe ciało w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. "

Za: http://www.cytatybiblijne.pl/tag/masturbacja/

Ćwierćnuta 16-07-09 23:20

I gdzie tu wzmianka o tym, że to nie grzech?

glizdziarz 16-07-09 23:52

Wtedy rzekł Juda do Onana: Obcuj z żoną brata swego i wypełnij wobec niej obowiązek powinowatego, aby zachować potomstwo bratu twemu. (9) Lecz Onan, wiedząc, że to potomstwo nie będzie należało do niego, ilekroć obcował z żoną brata swego, niszczył nasienie swoje, wylewając je na ziemię, aby nie wzbudzić potomstwa bratu swemu. (10) Panu nie podobało się to, co czynił, dlatego i jego pozbawił życia.

Yoshua 17-07-09 00:02

i o to glizdiarz dal ladny przyklad na to, jak daleki w swej nadinterpretacji jest kosciol katolicki, i sam ustala co jest grzechem a co nie.

glizdziarz 17-07-09 00:09

Masturbacja też łączy się z traceniem nasienia.

Yoshua 17-07-09 00:12

Cytat:

Ale tu o stosunek przerywany bardziej chodzi niż masturbację.
tak, dokładnie. A jeszcze dokładniej o sprzeciwienie się jednemu z (plemiennych na dobrą sprawę) praw. I nie chodzi tu wcale o to, że nasienie się zmarnowało, tylko o fakt, że nie przyjął żony brata swego. Ale kościół katolicki na podstawie tego tekstu uznał też, że taka masturbacja też jest zła.
Są za****śći, prawda? ^_____^

glizdziarz 17-07-09 00:22

Wszak dostaliśmy ciała nasze nie jako zabawki a jako narzędzia mające służyć na chwałę najwyższego.

daj_mi 17-07-09 02:10

Ja się odniosłam tylko do nieczystości ;)
Dajcie spokój temu kościołowi, jaki jest, taki będzie, nie za wiele się zmienia.

peter84 17-07-09 02:23

Djacie sobie spokój z wiarą a przynajmniej na takim portalu.. Sekta kościelna nie pozwala na nic co związane jest z przyjemnością a księża mają dzieci itp.. Wielka patologia tak akceptowana przez społeczeństwo.. Każdy grzeszy ale wszyscy siedzą cicho.. Się nóż w kieszeni otwiera jak czytam ;)

Lieutenant Nox 17-07-09 06:16

A jak ja sobie tak przejrzałem, te wasze posty, to się zastanawiam, czy moja dusza ma coś przeciwko mojej radości płynącej z masturbacji. Toż moja dusza śpiewa - o ile istnieje (jestem ateistą^^).
Kobieta kiedy już raz posmakuje orgazmu będzie sobie dogadzać tak czy inaczej, wcześniej raczej dziewczyny się nie masturbują, z tego co pytam koleżanki, to je to nie kręci - póki co xd
Moim zdaniem nie wiedzą co tracą :D

peter84 17-07-09 13:00

Moja poprzednia utrzymywała, że nigdy tego nie robiła, obecna mówi, że kiedyś przede mną nie mając nikogo zdarzało jej się w wannie ale to raczej też sporadycznie.. Chyba facet to facet ;)

Nolaan 17-07-09 17:54

A pewnie, że kobieca masturbacja to grzech. Wszystko co jest związane z kobietami jest grzeszne, bo kobieta to twór od samego swego stworzenia wykoślawiony i wypaczony, jako to żebro Adamowe, z którego została ulepiona. I będzie ona narzędziem szatana aż do skończenia świata, o czem zaświadcza Apostoł Jan:
Cytat:

"I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. 4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. 5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica: <<Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi.>>"
Objawienie św. Jana: 17, 3-6
W związku z powyższym wszelkie czynności jakich się kobieta podejmuje są grzeszne. Samogwałt także. Howgh.

glizdziarz 17-07-09 17:58

Dokładnie panie Nolaan

dfasdf1 17-07-09 18:17

Cytat:

Napisał Ćwierćnuta (Post 354495)
I gdzie tu wzmianka o tym, że to nie grzech?

A gdzie tu wzmianka, że to jest grzech? pisze o tym, że jest się nie czystym, nic więcej. Co ważniejsze, dokładnie mówi jak długo jest się nieczystym, więc nawet jeżeli interpretujemy to w sposób nieczystość-grzech to jest się grzesznikiem tylko do ściśle wyznaczonego czasu.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.