FORUM EROTYCZNE - BEZTABU

FORUM EROTYCZNE - BEZTABU (http://beztabu.com/index.php)
-   OFF-TOPIC (http://beztabu.com/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Najlepsza subkultura według Was (http://beztabu.com/showthread.php?t=30779)

fripin 15-04-12 17:07

Najlepsza subkultura według Was
 
Witam,
Chciałbym dowiedzieć się jaka według Was jest najlepsza subkultura. Wiem, że trudno jest jasno wskazać, bo każdy ma własne zdanie na ten temat. Która według Was od razu odpada, a która jest warta głębszego rozważania?

Ja uważam, że najlepszą subkulturą są metale (sam nim jestem) błędnie uważani za satanistów. Na pierwszy rzut oka odstraszający ale gdy jednak zagłębimy się w w tą subkulturę to okazuje się, że są to ludzie bardzo otwarci, pozytywnie nastawieni do innych z którymi można pogadać dosłownie o wszystkim. Nie liczą się poglądy polityczne i religijne - najważniejsza jest muzyka, bo to ona łączy fanów i sprawia, że są jednością.

A co Wy o tym sądzicie? Która subkultura jest według was tą numer 1?

Kata 15-04-12 17:14

Taaak... Może jeszcze ankieta? To naprawdę ma znaczenie, czy ktoś należy do jakiejś subkultury i do jakiej?

Kalilah 15-04-12 17:21

Obawiam się, że się lekko zestarzałam i już za bardzo nawet nie wiem w czym mogę wybierać ;)
Jednakże nie rozpatruję ludzi przez przynależność do jakiejkolwiek subkultury....

Edit: widzę, że już mam z czego wybierać, ale za mało wiem na ten temat, nie interesuję się tym.

fripin 15-04-12 17:39

Cytat:

Napisał Kata (Post 802838)
Taaak... Może jeszcze ankieta? To naprawdę ma znaczenie, czy ktoś należy do jakiejś subkultury i do jakiej?

Nie, według mnie nie ma to znaczenia ale napisałem ten post z ciekawości. Chcę wiedzieć Jakie Wy macie zdanie na temat poszczególnych subkultur.

AC-DC 15-04-12 17:43

Szczerze powiedziawszy wyrosłem, a że mam szerokie horyzonty muzyczne, to nie identyfikuję się wyraźnie z żadną subkulturą - bo co to za np. goth, co lubi posłuchać reggae i bluesa ^^

Temat nie na to forum szczerze powiedziawszy.

KP 15-04-12 17:44

Proszę o możliwie ścisłą definicję słowa 'najlepsza' w kontekście subkultur.

Nolaan 15-04-12 18:07

Dla mnie temat z gruntu ignorancki i n00bski, bo w ankiecie nie ma sublultury techno :cool:

Pomijając fakt, że założenie topiku jest z gruntu lipne. Nie ma lepszych i gorszych subkultur, wyłonienie najlepszej to próżny trud, zwłaszcza na zasadzie ankiety ilościowej członków każdej z nich.

Nolaan 15-04-12 18:20

Skejt to skejt. Jeździ na desce/bmx-sie, robi ewolucje, taki wyczynowiec miejski. HH słucha też, ale nie czynnie. Biernie.
A hiphopowiecprócz tego że słucha to często sam tworzy. Robi podkłady, fristajluje... Mniej więcej tyle. Przynajmniej podle moich skromnych zasobów wiedzy.

iceberg 15-04-12 18:22

A dla mnie najlepszą subkulturę stanowią ludzie nie należący do żadnej subkultury ;). Bez zobowiązań wynikających z jakichkolwiek ograniczeń, którym poddają się dobrowolnie w imię jakiegoś wyimaginowanego światopogladu. W czym ma być lepsze noszenie długich włosów od bycia łysym i vice versa? Czy nie identyfikowanie się z jakąś konkretną grupą oznacza, że nie mogę słuchać tworzonej przez ich przedstawicieli muzyki?
Tworzenie podziałów i alienacja a dodatkowo określanie wyższości jednej grupy nad innymi prowadzi do bezsensownych wojenek i kłótni...

Nolaan 15-04-12 18:24

Prawda. Dlatego ja się członkiem żadnej nie czuję.

Burbon2009 15-04-12 18:28

no spora różnica jest między skejtem i hiphop... przede wszystkim wygląd skejci chodzą w spodniach tzw jakby narobili w nie ( takie szerokie czesto opuszczone że widać majtki ) hiphopowiec bluza z kapturem spodnie ortalionowe/adidaski/czapka z daszkiem na nią nałożony kaptur a no i bluza musi być z kangurkiem. Ktoś powie że ten opis hipho.. pasuje do dresa no i często tak jest :) a wiąże to się z tym że rap jest to muzyka najbliższa młodym gniewnym bo tylko w rapie mówi się o problemach dnia codziennego.

słucham metalu/rapu ale nigdy nie będę się ubierał jak oni tylko dlatego że słucham takiej muzyki zresztą już dawno w lo każdy mówił mi że jestem indywidualistą i z tego powodu robie to co mnie się podoba/mówię co myślę/autorytetów nie uznaje jestem jedynie skłonny wysłuchać opinii kogoś z bagażem doświadczenia.

ps. " Kult jednostki,religijny,polityczny, będzie zawsze tym samym - ciemną stroną człowieczeństwa."

upocone jajka 15-04-12 18:53

chyba nie musze mowic co zaznaczylem ^^

Kata 15-04-12 18:57

Ekhm... z tą ankietą to była ironia :)

A co to jest grunge?

Cytat:

Napisał upocone jajka (Post 802905)
chyba nie musze mowic co zaznaczylem ^^

... i jest to jedyny głos ;)

Nolaan 15-04-12 18:58

Nie bądź śmieszny, Kozak :yawn: :cool:
Z ciebie taki dres jak ze mnie skinhead :D

Kata - kojarzysz Nirvanę, Cobaina i ich styl? No to to jest mniej więcej to. Flanelowe koszule, martensy i pogarda dla świata.

Hal 15-04-12 18:59

Nie rozumiem tematu;/ żle kojarzy mi się słowo subkultura.
Niech każdy nosi co chce i jak chce nie przeszkadza mi to pod warunkiem że jeden drugiego szanuje a co najmniej toleruje.

upocone jajka 15-04-12 19:02

Cytat:

Napisał Nolaan (Post 802912)
Nie bądź śmieszny, Kozak :yawn: :cool:
Z ciebie taki dres jak ze mnie skinhead :D.

co ty wiesz o zyciu :surprised

Nolaan 15-04-12 19:04

Tyle, żeby ciebie sklasyfikować jako członka subkultury tatuśków/pantoflarzy ^^

watch.out 15-04-12 19:08

a gdzie kurr.. Moherowe Berety? 8)

Falanga JONS 15-04-12 20:10

A gdzie kibole?

I kto to są hipsterzy?

Stela7 15-04-12 20:15

Słucham różnej muzyki,ubieram się klasycznie seksownie elegancko..nie mam tu ulubionych,kiedyś miałam.

PabloXM 15-04-12 20:20

Nie sa się wartościować subkultur. Tworzą one kulturę, więc to tak, jakbyś powiedział, że polska kultura z lewej strony Wisły jest super, a z prawej strony dno totalne.

Gayka 15-04-12 20:27

Cytat:

Napisał upocone jajka (Post 802905)
chyba nie musze mowic co zaznaczylem ^^

Dresi :lol:
Chwilę się zastanawiałam co to są dresi :lol:

Raine 15-04-12 20:35

A gdzie Ogejmowcy, Lole, Kartrofle i Wiara Lecha?
:goth:

Kata 15-04-12 21:32

Cytat:

Napisał Falanga JONS (Post 802965)
I kto to są hipsterzy?

Nie znasz ludzi, którzy wdziewają kocyki? ;)
http://artdecorevolution.files.wordp...nglasses-2.jpg

Falanga JONS 15-04-12 22:00

Jednym słowem śmiertelni wrogowie dresiarzy...;).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.