PDA

View Full Version : Białko u 15-latka

greenPower
21-12-06, 21:58
Witam,

jestem bardzo szczupłym chłopakiem :(... Widać mi żebra i wogóle. :sick:

Chciabym nabrać masy, ale tej mieśniowej,. Nie chce mieć tam jakiś wielkich barów, ale tylko żeby przytyć trosze mięśniowo.

Cwiczę karate, więc myśle czy nie dołożyć do tego białka dla szczupłych.^^ :rolleyes: .

Czy ktoś z 15latów z forum bierze białko?? Polecacie czy nie?

Nie chce postów typy"musisz więcej jeść"

Ja jem naprawdę dużo, ale nie widać skutków :angry:

CzarnY_2000
21-12-06, 21:59
Jeśli jesz duzo, to moze masz taką budowę ciała. Jedni sa grubsi, a inni chudsi.

Corleone
21-12-06, 22:07
jesc duzo to nie znaczy ze sie tyc bedzie :) trzeba odpowiednie skladniki w pozywieniu dobierac :lol: a bialko mozesz smialo wcinac... ale polecam jeszcze wegle do tego jakies oczywiscie :D jakies gainery poszukaj ...... tego pelno jest :headbang:

Monster
21-12-06, 23:59
białko to tylko sproszkowane jedzenie tak samo jak gainer.
Ułóż porządną diete z dodatnim bilansem kalorycznym.
tz. hardgainerom nie zaleca się dużych ilości białka do 1,8g na kg masy ciała gdyż białko ma efekt termogenny.
A nie widać skutków bo jesz pewnie syf zamiast zdrowego żarcia.

www.sfd.pl dział odżywianie posty podwieszone czytaj dowiesz sie jak ułożyć diete na mase oraz zachacz o podstawy odżywiania żebyś w ogóle wiedział po co i dla czego coś jesz.

I nie wierz w odżywki typu białko czy gainer najlepiej dostarczyć to co trzeba z jedzenia a nie z prochu bo nie ważysz 120 kilo więc spokojnie zapotrzebowanie zapełnisz normalnym jedzeniem. A za kase kup lepiej witaminy, omega-3

Karolinho
22-12-06, 16:23
czleniu to jest fotum erotyczne a nie porady mamusi .

koras_03
23-12-06, 16:21
na mase to bierze sie kreatyne.... bialko to ci duzo nie da...
a jezeli chesz naturalnie przybrac na masie to jedz na ssniadanie obiad i kolacje ryż z kurczakiem, moj kolega tak robil jak cwiczyl bo sztangi nei mogl podniesc a teraz pakuje ostro.
najlepiej wejdz na jakas stronke o kulturystyce, bedziesz mial tego pelno na www.google.com albo podbij do jakiegos kulturysty

Elomen
26-12-06, 02:33
2 tygodnie jedzenia w McDonald`s i masz 10kg więcej :lol:

pifo
26-12-06, 03:08
Jesteś jaki jesteś!
I tak Cię ktoś za to lubi!!! :rockon:
Nie próbuj tego zmieniać na siłę, bo nie tędy droga!!!
Kobiety ponoć uwielbiają miniaturki... :rolleyes:
Zainwestuj w to, co masz w najwyżej położonym punkcie własmego ciała. :whistle:
To pośrednie przyjdzie z czasem!!! :rockon:

Pozdro... :D

DajMiTęNoc
29-12-06, 23:46
Bialko i kreatyna nie zawsze dziala tak jak trzeba, zeby to zazywac nie mozesz palic pic itd.

Bralem to przez pewien okres zycia ale jako ze pale i pije po pewnym czasie serce zaczelo mnie bolec.

Wy****lem bialko za okno dostosowalem diete znalazlem kobiete ktora dobrze gotuje i waga rosnie.

Bystry
30-12-06, 09:22
hmn... sterydy : D mądra sprawa, chyba, żeby je sobie przepraszam w dupę włożyć i pogrzebać kijkiem :) !! on ma 15 lat !! po prostu za akceptuj siebie, ja też co prawda mam 16 lat i nie jestem jakiś super extra umięśniony :) moji znajomi to same habany i czasem tak głupio idzie szczupły człowieczek, a tutaj takie byki :) no, cóż, ale nie którzy się mnie po prostu boją :) szczupły, nie znaczy, że nie ma sił :)

Night Stalker
30-12-06, 12:27
kniazio i koras 03 - milczie jak macie takie głupoty *******ić. Jak boli to co napisałem to rozwinę wypowiedź.

69Gwiazdeczka
17-01-07, 15:38
Niektorzy bardzo szczupli nawet fajnie wygladaja, nie przejmuj sie :) Moj byly marudzil, ze jest chudy, a mi sie strasznie podobal :)

flpix
28-01-07, 21:33
Witam,

jestem bardzo szczupłym chłopakiem :(... Widać mi żebra i wogóle. :sick:

Chciabym nabrać masy, ale tej mieśniowej,. Nie chce mieć tam jakiś wielkich barów, ale tylko żeby przytyć trosze mięśniowo.

Cwiczę karate, więc myśle czy nie dołożyć do tego białka dla szczupłych.^^ :rolleyes: .

Czy ktoś z 15latów z forum bierze białko?? Polecacie czy nie?

Nie chce postów typy"musisz więcej jeść"

Ja jem naprawdę dużo, ale nie widać skutków :angry:
ja na twoim miejscu bym wziął białko, polecam Ci waniliowe z AktiVity, tylko lepiej żebyś wtedy przyłożył się do sportów siłowych, zacznij chodzić na siłke 2 razy w tygodniu i rób ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Skrzypol
04-02-07, 21:08
Stary sprawdzony sposób "na mase" to ryż na mleku. Smaczny i daje efekty, niestety szybko się brzydnie :)

Vaniol
10-02-07, 15:55
Jedz mało ale często, kup gainerka (ja uzywam Megabol Gainer 737 tani i jak narazie Ci wysarczy) do tego pompki, hantle, sztanga. Dużo mleka, miesa. Ja cwicze od pół roku, troche kreatyny i powiem Ci że też wygladałem tak jak Ty. Po tym pół roku nabrałem masy, zeberka juz nie wystaja jka kiedys, w łapie buły ^_^ a za tydzien 3 cykl kreatny to będzie fajnie ;D Tobie też to polecam

P.S. Rzuc palenie, ja 3 lata paliłem, nie pale już poł roku. To powinien być 1 krok. ^^

Ziomek6789
10-02-07, 16:37
wiedz ze sztuczne bialko psuje watrobe odklada sie w wielu narzadach po pewnym czasie plokujac przeplyw krwi jak chcesz nabrac masy ja ci polecam po cwiczeniach banany surowe jajka (oczywiscie bez skoruopy:)) i duzo duzo miesa POZDRO

Monster
10-02-07, 18:31
surowe jajka debilu są cieżko strawane!! nie wspomne o możliwości zarażenia się salmonellą i innym ustrojstwem.
po drugie to nie jest sztuczne białko tylko koncentrat uzyskany z różnych żródeł np. z jajek.

Chłopak musi wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i je zapełnić zdrowymi posiłkami, jeśli ma gdzieś braki wtedy można wspomóc się gainerem/ białkiem już o tym pisałem ale nie bazować na odżywkach.

Liczy się całość to co je a nie dana potrawa czy składnik czy odżywka, wszystko razem wyliczone ma to sens, na raty jest tylko stratą czasu.

Night Stalker
10-02-07, 18:39
Naprawdę nawet Jezusowi opadłyby te Jego święte ręce jakby przeczytał wypowiedzi co poniektórych "znawców"...

megabol
10-02-07, 20:00
Night Stalker zgadzam sie z toba.Poprostu lapy opdaja...
polecam kfd.pl i dzial dieta. Samo bialko na mase nie pomoze. jesli chodzi o mase to najwazniejsze sa weglowodany a dopiero na drugim miejscu bialko. Kup sobie jakiegos gainera i zobacz czy ci to pomoze. Do tego jakas dietke w miare staraj sie trzymac. jedz tak 2-3g bialka na kg ciala i jakies4-5g wegli na kg ciala.Powinno pomoc. jak cos to napisz do mnie na PW to pogadamy bo trenuje kulturystyke wiec co nie co wiem ;)
A jeszcze jedno. W dietce zrob nadwyzke kaloryczna o 500kcal.
Gainer 737 megabola to jeno wielkie gowno. Jest w nim bialko roslinne a do budowy masy potrzebujemy bialka ZWIERZECEGO! Jedz mniejsze posilki co 2-3 godz. Tak zeby wyszlo ich w ciagu dnia 5-6.
pzdr

Ziomek6789
11-02-07, 11:27
<monster> DEBILU PIER****NY jakos u mnie w klasie goscie wpieprzaja jajka od roku czasu i nic im nie jest moze gosc nie jest takim ******YM PSEM FRANCUSKIM JAK TY I NIE BOJI SIE SPURBOWAC CZEGOS INNEGO NIZ KALORYCZNE OBIADKI

megabol
11-02-07, 17:12
ziomus nie spieraj sie z monsterem bo on ma racje. Niektorzy moi znajomi tez pija surowe jajka i nic im nie jest ale byl taki co przez takie cos w szpitalu wyladowal wiec nie spieraj sie z nim.

Ziomek6789
12-02-07, 10:50
spoko Stary ale typek nie bedzie mmnie od debili wyzywal i tyle sprawa zmaknieta

przemoos
12-02-07, 16:54
jadlem bialka karnitynke i inne swinstwa nabralem na masie poszedlem na silke miesnie urosly mi w trybie natychmiastowym po 2 latach cwiczen eni zmiescilem sie w spodnie narciarskie porwale marynerke skora na bicepsach nei wytrzymala i mam rozstepy .. wspaniala sprawa jak ktos chce sie pakowac to potem niech mu wszystko wisi jegop sprawa polecam basen ...

Night Stalker
12-02-07, 17:20
mocno anaboliczna ta karnitynka musiała być, a może kreatynka ??
albo to świństwo się wogóle inaczej nazywało ?? dla mnie świństwo to saa, dla innych nie.
Jak się robi często cykliczne skoki to nawet ZMA nie pomoże ani maści na rozstępy.

Monster
12-02-07, 23:45
nie wyzywam cie smarku od debili tylko stwierdzam fakty ;-) bo nie dość że sam igrasz ze zdrowiem błądząc w niewiedzy to jeszcze innym "radzisz" więc zluzuj pośladki i poszukaj na byle jakim forum sportowym o spożywaniu jajek surowych i przekaż tą wiedze swoim kolesiom ziomalkom czy jak im tam. A jeśli nie trafia do ciebie samlonella to może trafi to że: takie białko bardzo ciężko przyswaja nasz organizm (tak także i twój twardzielu) czyli jest *****we mówiąc jednym słowem. więc jedz jajecznice lub na miękko albo gotowane, byle nie surowe

megabol przy szybkiej przemianie materi jaką zapewne ma autor posta zalecałbym białka 1,8g/kg
większe ilości = większa termogeneza organizmu i jeszcze szybsze rozpędzenie metabolizmu

Bouncy Dee
13-02-07, 09:13
Heh. Zastanawiam sie. PRzeciez autor tego topicu to moj rowiesnik... , ale ja sie tak niezachowuje :P. Sam niewiem co ze mna ;p. Hehe fizycznie 15 lat, psychicznie 25 ;) :P. A co do tematu, to chlopie w twoim wieku, to wystarcza hantle i odrobina jedzenia. Nic samo nie przyjdzie. Pokombinuj z ciezarkami. Rob malo, ale powoli i dokladnie. Ja po prostu np. przez tydzien mialem 3 kg na kazda reke, pozniej przez tydzien mi to niewystarczalo, to juz bylo 5 kg (po prostu, zebym robil malo, ale zmeczyl rece, bo po tym widze szybkie efekty u siebie) i tak az zawedrowalem po 10 kg narazie i to mi w zupelnosci wystarcza.

Axwell
13-02-07, 16:28
Ludzie, co wy za bzdury gadacie :| Jak widze teksty typu "białko ci nic nie da, na mase to tylko kreatyna" to aż mnie skręca ze smiechu :D :D
To nie jest forum o tej tematyce, a najlepsza porada jaka mogła tu pasć to juz padła na początku, bodajże link do najlepszego forum o kulturystyce w sieci: www.sfd.pl
Miłej lektury, powodzenia ;)

rooozycka91
18-02-07, 21:42
Moj chlopak bierze bialko tak dla siebie i jak wy to twierdzicie klaty, miesni i wogole, tylko ze on ma juz teraz prawie18lat. Mi na poczatki to sie nie podobalo ale teraz nic juz nie mowie na ten temat jest jak jest ale jesli chcesz nabrac miesni i wogole to polecam bialko- to duzo daje:)

buhert
18-02-07, 22:28
w takim wieku nie mozesz sie tym przejmowac!!

ja mam 17 lat mam 190cm i waze 60kg

Wage nabierzesz w wieku 18-20 lat jak przestaniesz rosnac
POZDRO

Bystry
24-02-07, 13:14
JA miałem podobny problem ... jedz :D normalnie i po prostu żyj :D masa sama przyjdzie :D

megabol
11-03-07, 18:59
Monster ja jednak polecam 2g/kg ciala poniewaz takie jest wsumie minimum zeby miesnie sie 'najadly'. Jedzy duzo weglowodanow (glownie zlozonych - jakies 5 do nawet 7 gram na kg wagi) i zrob nadwyzke kaloryczna o 500kcal. To napewno da efekty.

Schiller
16-03-07, 23:38
Wy****lem bialko za okno dostosowalem diete znalazlem kobiete ktora dobrze gotuje i waga rosnie.

Coraz bardziej mnie rozwalasz tekstami. Buahahah

Krokodyl
14-04-07, 21:45
moim zdaniem powinienes zaczac palic MARIHUANE.Kiedys tez nie mialem brzuszka a teraz mam xD

Bartexx_1994
02-02-09, 01:14
ja ćwicze zapasy i biore białko to daje mase mięśniową,,dostaniesz jej w ciągu 1 miesiąca

Kucyper
02-02-09, 02:12
Jestem chudy jak patyk, nigdy nie czułem potrzeby przyrostu masy po co ingerować to może mieć niekorzystne nastepstwa w pszyszłości.

izikxp
02-02-09, 02:31
przelicz sobie bilans kaloryczny jaki spozywasz na codzien, stopniowo dodawaj po 100 200 kalori i masa musi isc.
bialko odpada boś ty chudy :) gainer lepiej- bardzo duzo wegli polecam vitalmax 1.

do jednego "spacjalisty" w tym temacie pasuje nick :))
kazdy robi/bierze to co lubi niektórzy suplementacja niektórzy ssa.

polishfans88
03-02-09, 15:18
Najlepiej ułóz sobie diete dobrą i zacznij cwiczyc na siłce,zobaczysz ze sama masa ci pójdzie oczywiscie z dobrym planem treningowym..

Kamil B.
03-02-09, 16:44
A czy nie przyszło Wam do głowy ile lat ma ten temat?

Dla zainteresowanych odpowiednie forum (http://www.sfd.pl)

trust_noone
03-02-09, 18:53
Archeolodzy :P