PDA

View Full Version : Czy poprzez robienie minetki albo loda mozna zarazic sie HIV'em lub innym syfem?

GigglY
24-08-06, 09:58
Witam! Ostatnio trapi mnie pewnie pytanie. Otóż zastanawiam sie czy poprzez robienbie minetki albo loda mozna zarazic sie HIV'em albo jakims innym syfem. W ogóle chodzi mi o kontakt jamy ustnej z narządami płciowymi. Jezeli dla kogos to pytanie wydaje sie absurdalne, to prosze niech ze mnie nie smieje, bo raczej jestem poczatkujacy w tych sparawch ;)
Prosze o odpowiedz!

Raine
24-08-06, 10:10
Nikt się z Ciebie nie śmieje - jak widzisz.

Oczywiście, jest możliwość zarażenia się wirusem HIV przy seksie oralnym - ślina uznawana jest za bezpieczną (żeby się zarazić, musiałbyś wypić jej kilka wiader ;>), natomiast nietrudno wyobrazić sobie niewielką rankę na języku etc. Jak jest z krwią - chyba sam wiesz najlepiej.

GigglY
24-08-06, 10:11
No dobrze ale czy po takim zabiegu mozna spokojnie przelknac swoja sline?

Raine
24-08-06, 10:15
Powiem tak:
Ogólnie ryzyko zarażenia się podczas minety/loda jest niewielkie. Znacznie mniejsze niż przy substancjach typu krew, sperma etc.

Myślę, że najlepiej na początku znajomości po prostu zrobić razem test. W dzisiejszych czasach to chyba nikogo nie zdziwi.

JOKER
10-10-06, 19:27
Nikt się z Ciebie nie śmieje - jak widzisz.

Oczywiście, jest możliwość zarażenia się wirusem HIV przy seksie oralnym - ślina uznawana jest za bezpieczną (żeby się zarazić, musiałbyś wypić jej kilka wiader ;>), natomiast nietrudno wyobrazić sobie niewielką rankę na języku etc. Jak jest z krwią - chyba sam wiesz najlepiej.
Nie wiem czy się nie naraże, ale chciałbym zwrócić uwage że pytanie dotyczyło "minety" (nie lubie tego określenia),a nie całowania, więc nie chodzi o śline ale o kontakt z innymi płynami ustrojowymi, więc możliwość zakażenia jest większa niż przy całowaniu.

damianski
10-10-06, 19:48
nie chcem siać popeliny ale chyba gdzieś czytałem czy słyszałem że w takim wypadku jest bardzo duze ryzyko zakażenia ale jak juz wspomniałem nie jestem tego pewien.

KrzysiekV
10-10-06, 19:55
Ogolnie u osoby przyjmujacej plyny ryzyko jest wieksze. U kobiety przy zwyklym stosunku 6 razy wieksze niz u mezczyzny. To samo z minetka, lodem. Jesli cos bierzez do ust, a masz tam rane, chcby mala, to wszystko moze sie dostac do krwi.

Radze uprawiac seks z osoba godna zaufania. No i mozna sie przebadac, jak to juz zostalo powiedziane.

_leon_
10-10-06, 21:56
ale wydaje mi sie ze jak sie robi minetke to mozna sie zarazic hifem poniewaz polyka sie nie sline partnerki tylko wlasnie ta wydzieline w ktorej jet wirus

Dan
11-10-06, 10:26
ale wydaje mi sie ze jak sie robi minetke to mozna sie zarazic hifem poniewaz polyka sie nie sline partnerki tylko wlasnie ta wydzieline w ktorej jet wirus

doladnie tak jak mowisz poniewa wirusem HIV mozna sie zarazic droga plciowa... a przeciez lizanie narzdow plciowych kobiety to wiadomo co