PDA

View Full Version : Erotyczne synonimy

Bender
06-05-05, 23:01
Wpadlem na taki oto pomysl. Moze stworzymy forumowy, "seksualny" slownik synonimow? Co wy na to? Czekam na wasze propozycje okreslen panisa | biustu | sromu | łechtaczki | odbytu | kopulacji
Mile widziane byloby aby ocenialiscie czy dane okreslenie podoba sie wam (+) jest wam obojetne ( ) lub nie lubicie go/ uwazacie za beznadziejne (-)
Jesli zbierze sie tego wiecej to uaktualnie 1st post zeby wszystko bylo w jednym miejscu :nerd:

Erotyczne Synonimy

penis - armata, banan, basałyk, ciulik, czerwonogłowy wojownik, drag, dłuto,drążek, dziobak, fiut(ek), flet, fujar(k)a, gałka to pieprzenia (fuck stick), generał, grucha, interes, kapucyn, korzeń, kuska maczuga, kutas(ek), lanca, laska, liza(cze)k, mały, męskość, miecz, "moc w spodniach", ogon(ek), pał(a/ka), penisek, pędzel(ek), przyjaciel, ptaszek, pyta, pyton, sprzęgło, stojak, synek, torpeda, wacuś, wąż, wał, żołnierz.

biust - balony, bar mleczny, bufory, cyc(ki/uszki), cysie, kragłosci, "kraina mlekiem i miodem płynąca", melony, mleczarnie, piersi, poduszeczki, półkule, wypukłości, zderzaki.

srom - bruzdka, brzoskwinka, cip(k)a, cipe(ncja/ńka), cipusia, córeczka, dziur(k)a, eden, es-emy, głebia kobiecości, gniazdko, jamka, kruszynka, kuciapka, kwiat(uszek) rozkoszy, mniejsza, muszelka, myszka, norka, otowrek, picz(k)a, pierwsza dziurka, pip(ci/k)a, podwozie, przyjaciółka, psioch(u/a), psioszka, różyczka, samara, sromotniki, szparka, wara, zagajnik, .

łechtaczka - cukiere(cze)k, dzyndzel(ek), guziczek (szczęścia), kamyczek, kropka, orzeszek, wisienka.

odbyt - czarna dziura, dup(ci/k)a, druga dziurka(+), kakaowe oczko, mniejsza dziurka, oko demona, otworek w dupci, pup(k)a, słoneczko, tyle(cze)k, tylnia dziurka, zadupie.

kopulacja - ars amandi, "bliskie spotkania 3 stopnia", bzykanie, ciulowanie, dymanie, figo-fago, igraszki, (ostra) jazda, ****ć, kochać sie, kopulować, ładowanie, oliwić (podwozie), pieścić się, posuwać, pójść do łozka, parzyć, przelecieć, ruchac, rzniecie, seksic sie, seksik, spać (z kims), stukanko, ten teges, trzeć, ujezdzac, zagłębić sie

Podobny Temat:

Jak nazywacie swoje miejsca intymne?

Piter
06-05-05, 23:05
Heh dobre :)

Penis - Gałka to pieprzenia (Fuck stick)
Piersi - Melony, balony
Srom - Wara, cipencja, sromotniki, es-emy

Gumka
06-05-05, 23:06
mi podoba się jak jak np. w opowiadaniach użyte jest słowo "muszelka" , "różyczka", albo "cipusia" :) A słowa "srom" nienawidzę!! :evil:

Piter
06-05-05, 23:10
Piczka tez fajnie brzmi.

Bender
06-05-05, 23:12
dodalem jeszcze pare slowek do ktorych moznaby dopisac synonimki
Gumka podsunela dobry pomysl - oceniania danych slow pod wzgledem sympati do nich
@ Gumka - nazwy w 1st topicu sa celowo jak najbardziej naukow zeby dac mozliwosc wypowiedzi i szukania bardziej kolokwialnych okreslen ;)

Piter
06-05-05, 23:14
Odbyt - Kakaowe oczko.

Gumka
06-05-05, 23:18
ale słowo srom to zdecydowana oblecha!! Język polski jest w tym momencie ubogi w nazewnictwo fachowe.. bo np. w prawie istnieje słowo: "konkubina" a to jest najwstretniejsze słowo świata:/ Ale wracając... picz (-) <- jak dla mnie :/

Piter
06-05-05, 23:21
Mi sie podoba piczka. Ale moze tez byc kruszynka albo cipciusia :-)

Alex
06-05-05, 23:31
Odbyt - Kakaowe oczko.

Koszmar!!! 8)
Nie cierpię tego określenia! Mówimy na to po prostu 'pupa'...

Gumka
06-05-05, 23:39
przypomniało mi sie jeszcze...
* łechtaczka - guziczek albo guziczek szczęścia

ładnie :)

Piter
06-05-05, 23:44
Koszmar!!! 8)
Nie cierpię tego określenia! Mówimy na to po prostu 'pupa'...
Mi tez sie nie podoba... Pupa ładniej brzmi, albo tyłeczek.

Bender
07-05-05, 00:02
penis - pała, pałka, drag(-), drążek(-), fiut, fiutek(+), fujarka(-), waż(+), penisek(+), przyjaciel(+), mały, pyta, kutas(-), kutasek(+), pyton(+), zołnierz(-),lanca(-), miecz, męskość, moc w spodniach(+).
piersi - cycki(-), cycuszki(+), cysie(-), kragłosci(-), półkule, poduszeczki(+), wypukłości(-)
srom szparka(+), pierwsza dziurka(+), otowrek(+), przyjaciółka(-), pioch(u/a), psioszka(+), kwiatuszek rozkoszy, cipka(+).
łechtaczka - dzyndzelek(+), guziczek(+), orzeszek.
odbyt - druga dziurka(+), pupka(+), dupka, tylnia dziurka, mniejsza dziurka(+).
kopulacja/kopulować seksik, seksic sie(+), ruchac(-), rzniecie(+), igraszki, figo-fago(+), ars amandi(-), posuwac(-), ujezdzac, (ostra) jazda(+), kochać sie, spać (ze soba)(-), pojść do łozka(-), pieścić sie(-).

romek-90-ols
07-05-05, 11:52
co do penisa... to jeszcze torpeda:D(jak to ktoś mówił "glancować torpede" i koń:D wiadomo.. od walenia:D
a co do cipeczki to jeszcze słyszałem określenie "głebia kobiecości":D to mi sie maxymalnie podoba...
a i co do kopulacji: ten teges albo zagłębiać się:D

moniulka
08-05-05, 15:55
u mnie jest tak ze cycusie to poduszeczki....cipeczka to coreczka a kutasek to synus i jak rozmawiam przy rodzicach ze trzeba popiescic synusia albo ze synek spi to nie wiedza o co chodzi :P

romek-90-ols
08-05-05, 20:00
heheheheh dobre:p

cizia00
08-05-05, 20:29
co do seksu, to znam okreslenie "zalac forme" :) spoczko

Bender
08-05-05, 20:35
zalać forme to znaczy wpasc, splodzic potomka ;) Nie uzywalbym tego do kreslenia seksu...

romek-90-ols
08-05-05, 20:41
umoczyć... to też chyba co do potomka.. ale niewiem:D

dziabag
08-05-05, 20:51
Fajny pomysl z tym slownikiem :)
penis - czerwonogłowy wojownik , generał , sprzęgło, wacuś
piersi - kraina mlekiem i miodem płynąca, mleczarnie, zderzaki
srom - Eden, muszelka, cipeńka
odbyt - czarna dziura, zadupie
kopulacja - bliskie spotkania 3 stopnia, bzykanie, ładowanie

cizia00
08-05-05, 20:52
:] niekoniecznie... ale mozliwe Bender :)

MetroBoy
11-05-05, 22:01
zalac forme tzn skonczyc w srodku , sposcic sie w srodku
a zalac form ponad norme to oznacza splodzic dzieciaczka :)

Raine
12-05-05, 09:19
dziabag.

Z Twoich wypowiedzi wyraznie bije fascynacja "Gwiezdnymi Wojnami" :] Nie przejmuj sie chlopie, to tylko tydzien. Jakos dotrwasz ;}

ptyS
12-05-05, 10:30
penis - ptaszek
piersi - najlepiej mowic piersi to najlepsze wdg mnei okreslenie :)
srom - muszelka brzoskwinka

MetroBoy
12-05-05, 15:04
srom - myszka (wedlug mnei bardzo slodkie :) )
penis- Pędzelek ( tez slodziutkie )

dziabag
14-05-05, 23:10
dziabag.

Z Twoich wypowiedzi wyraznie bije fascynacja "Gwiezdnymi Wojnami" :] Nie przejmuj sie chlopie, to tylko tydzien. Jakos dotrwasz ;}
Raine nie przecze lubie "Gwiezdne wojny" a ze wszystko mi sie kojarzy mi sie z sexem to pisze co mysle :D

Rojza Genendel
20-05-05, 21:14
Jestem tu nowa :redface: ...a temat b.ciekawy.
Oto moje propozycje:
penis - ciulik
piersi - cycuszki
srom - myszka,różyczka,dziurka
odbyt - dupcia,tyłeczek
kopulacja - stukanko,robienie sobie dobrze

Man
20-05-05, 21:33
penis - ciulik

:D baaardzo, ale to baaardzo oryginalne okreslenie. można zapytav o jego geneze? kto wymyślił tę nazwę?

Jenerał
21-05-05, 21:41
penis - basałyk
srom - samara

Jak penis = ciulik to seks = ciulowanie? :)

Bender
21-05-05, 23:10
Srom - bruzdka
Łechtaczka - kropka

Mysle ze jutro zbiore to co jest do kupy i wydam w 1st poscie ;)

M_M
22-05-05, 14:38
penis: maczuga, ptak, pisior :D, laga, laska
srom: jaskinka, gniazdko, pipka (pipeczka)
biust: cycuszki, balony,
seks: stukanie - czasem smiejemy sie z moja dziewzyna, jak cos pijemy (alkohol ;) ), ze trzebaby sie stuknac :D, posuwac - fajne okreslenie jak np. jestesmy w pracy, kiedy musze np. wyjsc musze posunac swoaja dziewczyne nie? (oczywiscie kiedy siedzi na krzesle :D)

Rojza Genendel
22-05-05, 17:17
Śląskie to jest o ile dobrze wiem-mówi sie tam "Ty ciulu".

Jenerał
23-05-05, 14:48
Slunzaki zawsze dziwne byli :P :]
tzn - w zyciu nie slyszalem
-
oczywiscie dziwni nie w sensie negatywnym, nie chcialem nikogo urazic :shifty:

Man
23-05-05, 15:54
Śląskie to jest o ile dobrze wiem-mówi sie tam "Ty ciulu".

hm, tez o tym słyszałem,ale zawsze mi się wydawało,że to ma wydżwięk negatywny.

Bender
24-05-05, 14:46
cipka - grota, skarb
penis- naganiasz, skarb

Bamboocha
24-05-05, 16:34
Hmm teraz mię się przypomniało:D
Miałem książkę "Dla przedszkolaka" czy coś takiego, tam stosowali nazwy:
penis - pisiak
cipka - kuciapa

Ładnie dzieci uświadamiali:D

Bender
27-06-05, 03:20
tyle nowych - moze wy cos jeszce dodacie?

ciern
27-06-05, 03:41
naprawde świetny pomysł z tymi synonimami.
gratulacje.

pozdr

Bender
27-08-05, 13:03
Spróboje odświerzyć :) Dodalem tez kilka nowych...

Falcon
27-08-05, 13:53
ja jestem ze slaska i czesto mowimy ty ciulu i to ma wydzwiek negatywny hehe a gdzie sie nie pojedzie to nikt inny nie wie o czym mowa :P

Rojza Genendel
27-08-05, 14:42
Ja ostatnio zasłyszałam "uszko gronostaja"...

radzio_z
27-08-05, 17:07
****unia - to takie połaczenie ostrości i delikatnosci:)

Rojza Genendel
27-08-05, 17:38
Ano... jest też stara, dobra łacina i greka...
Fallus, vagina, vulva, clitoris, anus...
Czasami lubię tak powiedzieć.

KIKUNIA28
28-08-05, 17:21
(-) na okreslenie piersi -bar mleczny , bufory, cyce, mleczarnia , nabiał .......minus dla okresleń na jadra to : dzwony, jajca ,nabiał, zbuki , wór ,torba ...............znane okreslenia na członek- armata , banan , dłuto , dziobak , flet , fujara, interes, grucha, korzeń ,kuska maczuga, pała, stojak, wał, laska, ogon ,kapucyn ...........cipka - dziurka , piczka, szparka, zagajnik, pipcia, kuciapka....

naamah
29-08-05, 12:19
ze słownika mojego kochanie to mam "podwozie" :) które regularnie "oliwimy" :razz: coby nie rdzewiało

koKOro
01-09-05, 22:29
ja znam jeszcze dodatkowe okreslenie na odbyt = oko demona

cóż za wyjątkowy post - NR 69 :)

gaga
01-09-05, 22:34
kto smaruje ten jedzie ;)

Bender
01-09-05, 23:38
hmm kamyczek i sloneczko? :)

Zebu
16-10-05, 19:57
penis - zając (dlatego, że chowa się do nory, a nie dlatego, że szybki), tłok, dozownik
piersi - rogale, jabłuszka, cytrynki
łechtaczka - poziomka, malina, landrynka, cukierek
srom - cipulka, motylek, kokoszka, kotek, diuna- kiedy jest wydepilowany
włosy łonowe - las(ek), łączka, chaszcze, krzaczory
pochwa - nora, norka,
odbyt - drugie oko cyklopa lub oko cyklopa
kopulacja - zagonić zająca do nory
gra wstępna - migdalenie
seks oralny - zbieranie malin/poziomek, ssanie landrynki/cukierka

Gumka
16-10-05, 22:34
odbyt - trzecie oko cyklopa?

Ale cyklop w mitologii ma tylko jedno oko, a nie 3. Czyż nie tak? Może zamiast cyklop powinno być "mutant" :P

Raine
16-10-05, 22:40
Co do cyklopów to pamiętam tyle, że ktoś kiedyś napisał na murze: "Rzut okiem = tragedia cyklopa" ;)

Mi podoba się określenie na penisa - "zaganiacz" albo nazywanie go swoim drugim imieniem, chociaż osobiście tego nie praktykuję - jaka byłaby frajda, nazywania swojej męskości per "Mikołaj"?

Gumka
16-10-05, 22:44
Mój kolega wychodząc z tego samego założenia co ty Raine, woła na swojego "Krystian"... Na pytanie dlaczego wybrał akurat swoje drugie imię odopwiedział:
-"Bo to *****we imię"!!!

:yawn:

Zebu
16-10-05, 22:51
odbyt - trzecie oko cyklopa?

Ale cyklop w mitologii ma tylko jedno oko, a nie 3. Czyż nie tak? Może zamiast cyklop powinno być "mutant" :P
:redface: Miało być drugie oko, jako zaprzeczenie, że cyklop ma TYLKO jedno oko. Dzięki za zwrócenie uwagi. :DPoprawione.
Może być trzecie oko. Jak wam się podoba, taki tekst:
"Namiętnie i głęboko, pocałuj mnie, w trzecie oko"?

Rojza Genendel
17-10-05, 18:20
Moje ulubione określenie na szeroko zachowania erotyczne i seksualne: mizianie się.

Gumka
17-10-05, 20:35
rojze - O TAK!!! Ja też uwielbiam to określenie:) Ale trochę je po swojemu "przekształciłam" i dopasowałam do swojego chłopaka i naszych zachowań. Znajomi kiedyś się z tego śmiali, a teraz sami tak na mnie mówią:P

Bender
06-02-06, 21:45
napłyneło troszke świeżej krwi - moze ktos cos doda (czyt. odkopuje)

szyderca
06-02-06, 21:50
Dode, to Ty Bender zostaw w spokoju :)

Akanid
06-02-06, 22:05
piersi: piersiątka, piersiątko
cipka: cipuszka, mala rybka

Gwiazdka
06-02-06, 23:23
Mam nowe- "pierożek" dla łechtaczki :)

Luk
06-02-06, 23:31
nie wiem czy bylo czy nie, ale mnie zawsze wymiata (smiac mi sie chce), jak sobie przypomne slangowe okreslenie na robienie minetki - ciurlanie dropsa :)

MyszkaZ
07-02-06, 15:25
A ja sobie wzielam na bardzo powaznie i przygotowalam swoja statystyke:
penis
++ pyton,
+ czerwonogłowy wojownik, drag, pyta, pyton, armata, zolnierz, męskość, ptaszek,interes, miecz,
- banan, dłuto, fiut(ek), flet, fujar(k)a, gałka to pieprzenia (fuck stick), generał, mały, penis, przyjaciel
-- basałyk, ciulik, drążek, dziobak, grucha,kapucyn, korzeń, kuska maczuga, kutas(ek), lanca, laska, liza(cze)k, "moc w spodniach", ogon(ek), pał(a/ka), pędzel(ek), sprzęgło, stojak, synek, wacuś, wąż, wał

biust
++ piersi
+ wypuklosci, kragłosci, poduszeczki, "kraina mlekiem i miodem płynąca",
- cyc(ki/uszki),
-- balony, bar mleczny, bufory, cysie, melony, mleczarnie, półkule, zderzaki.

srom
++ muszelka,
+ dziur(k)a, jamka, myszka, szparka, brzoskwinka, pipka
- cip(k)a, cipusia, eden, głebia kobiecości, gniazdko, kruszynka, kwiat(uszek) rozkoszy, mniejsza, norka, otworek, pierwsza dziurka, picz(k)a, podwozie, różyczka
-- cipe(ncja/ńka), córeczka, es-emy, kuciapka, picz(k)a, przyjaciółka, psioch(u/a), psioszka, samara, sromotniki, wara, zagajnik, bruzdka,

łechtaczka
++ guziczek
+ dzyndzel, cukiere(cze)k
- wisienka, orzeszek, kamyczek, kropka

odbyt
++ sloneczko, tyleczek
+ dupcia, dupka, pupka, tylnia dziurka, druga dziurka
- oko demona, mniejsza dziurka, otworek
-- kakaowe oczko, zadupie, czarna dziura

kopulacja
++ (ostra) jazda, kochać sie, rzniecie,
+ ars amandi, igraszki, pieścić się, pójść do łozka, spać (z kims), seksik, ujezdzac,
- "bliskie spotkania 3 stopnia", bzykanie, kopulować, posuwać, parzyć, przelecieć, ruchac, seksic sie,
-- ciulowanie, dymanie, figo-fago, ****ć, ładowanie, oliwić (podwozie), stukanko, ten teges, trzeć, zagłębić sie

Luk
07-02-06, 17:10
Luk ciurlanie dropsa?? ehhh do bani, nie podoba mi sie

mi tez nie, ale zawsze jak o tym pomysle mam ochote wybuchnac spazmatycznym smiechem :D

Rojza Genendel
07-02-06, 18:45
Kilka innych fajnych określeń na kobiece wyposażenie: puderniczka, wspólniczka, mona, kosmaczka :-) oraz firletka.

Y.T.
18-03-06, 02:43
osobiścia najczęściej używam zamienników:

penis - torpeda, faja
piersi - cyce, cycuchy
wagina - graża, grazia
łechtaczka - dzyndzel/ek
sex - dopalanie
odbyt - kakao, kiszka stolcowa, kloaka

marvin
18-03-06, 03:13
no, nie zapomnijmy o zwykłym i poczciwym siusiaku :)

Belleteyn
07-04-06, 10:15
penis
++ krecik,
+ ptaszek, ptasior, kutasek, czlonek, pałka, wacek
- banan, dłuto, fiut(ek), flet, fujar(k)a, gałka to pieprzenia (fuck stick), generał, mały, przyjaciel(zawsze mnie to smieszy)
-- basałyk, ciulik, drążek, dziobak, grucha,kapucyn, korzeń, kuska maczuga, kutas(ek), lanca, laska, liza(cze)k, "moc w spodniach", ogon(ek), pędzel(ek), sprzęgło, stojak, synek, , wąż, wał,

biust
++ piersi, cycuszki,
+ wypuklosci, kragłosci, poduszeczki, "kraina mlekiem i miodem płynąca",
- cycki,
-- balony, bar mleczny, bufory, cysie, melony, mleczarnie, półkule, zderzaki.

srom
++ muszelka,
+ dziur(k)a, jamka, myszka, szparka, brzoskwinka, pipka, cipka, różyczka
- cipusia, eden, głebia kobiecości, gniazdko, kruszynka, kwiat(uszek) rozkoszy, mniejsza, norka, otworek, pierwsza dziurka, podwozie,
-- , es-emy, kuciapka, picz(k)a, przyjaciółka, psioch(u/a), psioszka, samara, sromotniki, wara, zagajnik, bruzdka,

łechtaczka
++ guziczek
+ dzyndzel, cukiere(cze)k,perełka
- wisienka, orzeszek, kamyczek, kropka

odbyt
++ sloneczko, tyleczek
+ dupcia, dupka, pupka, tylnia dziurka, druga dziurka
- oko demona, mniejsza dziurka, otworek
-- kakaowe oczko, zadupie, czarna dziura

kopulacja
++ (ostra) jazda, kochać sie, rzniecie,seksik, numerek,
+ ars amandi, igraszki, pieścić się, pójść do łozka, spać (z kims), , ujezdzac,
- "bliskie spotkania 3 stopnia", bzykanie, kopulować, posuwać, parzyć, przelecieć, , seksic sie, bara-bara
-- ciulowanie, dymanie, figo-fago, ****ć, ładowanie, oliwić (podwozie), stukanko, ten teges, trzeć, zagłębić sie, ruchac

Skorzystalam z rankingu Myszki Z tylko lekko go "przemeblowałam", dodając troszkę od sibie.

livevil
07-04-06, 10:28
srom - bóbr
penis - kutafonik

Gems
07-04-06, 19:10
kopulacja - bara bara
tak mi się przypomniało:)

penis szczęście :) chyba wiadomo dlaczego
biust jeżeli mowa o miom to moje małe...
srom muszelka
łechtaczka gwiazdeczka... nie pytajcie, tak się przyjęło
odbty pupcia
kopulacja ,,małe co nieco" ale i tak zawsze jest wielkie coś:)

takich używam określeń

jontr
26-04-06, 16:01
Moje ulubione określenie na szeroko zachowania erotyczne i seksualne: mizianie się.

Moja luba "myzianiem sie" nazywa raczej uruchomienie u mnie funkcji smyrania jej po dloniach, pleckach, nozkach, brzuszku i wszedzie gdzie sie da.

Okresleniem na szeroko pojete zachowania erotyczne w naszym przypadku jest najczesciej staroswieckie "pokochac sie", "popiescic sie", "poseksic sie".

Aha - nie znalazlem perelki (bo muszelka chyba byla) - sami zgadujcie na co to ;)

No mojego przyjaciela ma wybranka mowi natomiast zwyczajnie "fiutek", ewentualnie "dragal"

luciferi
05-11-06, 23:51
piersi - bimbałki

obowiązkowo :)

Meg
06-11-06, 09:00
ja najbardziej lubie:
penis - fiutek, wacław
biust - cycuszki, cycusie, bimbałki
cipka (okreslenie srom nie cierpie) - cipka, pipka, brzokswinka, dziurka
odbyt - pupka, dupka, druga dziurka

magius28
31-01-07, 09:39
penis - chwościk, smyraczek, pieszczoch, nurek, flet
biust - pączusie, puszystości, jabłuszka, podusie
srom - tunel rozkoszy, studnia, jamka, grota,
łechtaczka - perełka, kropeczka, włącznik
odbyt - wejście zapasowe, rewers (to chyba jakiś numizmatyk wymyślił :D), back door

Chall
09-05-07, 16:57
Zawsze z moim chłopakiem określamy, że jak zachęcam go do zrobienia mi minetki to "Daję mu jeść", a on jak się tam dobiera to mowi, że jest głodny :P
A na łechtaczkę mówimy "Narząd homologiczny". Wzięte z "Biologii" Villee, a dokładniej ze zdania: "(...)łechtaczka, będąca tworem homologicznym do męskiego prącia"
Jak on chce się kochać to mówi, że trzeba go schować lub że mojemu przyjacielowi jest zimno :)
Najładniejsze określenie na srom (notabene kojarzy mi się to paskudne słowo z grzybem - smardzem) to poczciwa cipka.

k02m3n
11-08-09, 02:15
nie bylo jeszcze peknietego jeza :D ? a penis to rowniez szabelka :)