PDA

View Full Version : Mirena Mirena? Opinie, wrażenia, pytania...

eroticon
01-03-06, 11:38
Czy któraś z forumowiczek stosowała lub zamierza stosować Mirenę?
Jaki wpływ ma ona na organizm kobiety, zmniejsza krwawienie? reguluje okres? itp.
Zamierzamy zmienić metodę antykoncepcji z tabletek na coś równie skutecznego i z dostępnych materiałów informacyjnych Mirena wypada dość korzystnie.

master7
06-03-06, 23:34
A niby po co??

Mirena posiada wszystkie wady wkładki domacicznej złagodzone tylko stopniowo uwalnianymi hormonami. Lepiej już zostań przy tabletkach.

Bender
07-03-06, 22:08
Ale ma tez plusy takowej :) I nie wymaga pamietania.

master7
07-03-06, 23:28
Ale chodzi o problemy z pamięcią czy o antykoncepcję? :P

A serio to chyba już lepiej Depo Provena - hormonalne zastrzyki co 3 miechy

Bender
08-03-06, 23:34
O pamiec... Jak i o ekonomie. Jest to jedna z tanszych metod i ma chyba najnizszy miesieczny koszt jesli chodzi o antykoncepcje...

master7
09-03-06, 23:04
Miesięczny może i tak ale po rozłożeniu kosztów na 5 lat co jednorazowo daje niezłą sumkę. Tabsy można mieć już za około 10 pln miesięcznie i to chyba nie jest barierą. Poza tym Kobieta to specyficzna inwestycja i nie wszystko można przeliczyć na pieniądze. Liczy się jeszcze komfort, poglądy itp itd

Bender
10-03-06, 13:51
a jaki poglad jest takim by byl przeciwny spirali a sprzyjajacy tabsa?
Do tego komfort wkladki jest chyba wiekszy bo pamietac nie trzeba. Pamietam ze jedna forumowiczek miala wlasnie takie cudo i bardzo chwalila

master7
10-03-06, 14:22
a jaki poglad jest takim by byl przeciwny spirali a sprzyjajacy tabsa?

Na przykład taki, że zapłodniona komórka to już jest człowiek. Wkładka właśnie tak działa - nie pozwala zagnieżdzić się jaju (oczywiście również spowalnia plemniki - tak działają uwalniane jony miedzi). Hormony w mirenie działają tylko jednofazowo - zagęszczają śluz.
Poza tym jest to zawsze ciało obce w organiżmie.

W przypadku tabsów w ogóle nie dochodzi do owulacji i na tym mechanizmie opiera się antykoncepcja.

Co do komfortu to żaden z nas nie jest kobietą więc możemy tylko pospekulować :)

julianna
18-01-07, 10:04
Ale chodzi o problemy z pamięcią czy o antykoncepcję? :P

A serio to chyba już lepiej Depo Provena - hormonalne zastrzyki co 3 miechy
nie zapoznales sie z objawami ubocznymi tego zastrzyku, ja juz miałam go i dzekuje bardzo za niego

evika
18-01-07, 22:58
Mam to cudo od 3 lat, i bardzo sobie chwalę. Komfort fizyczny i psychiczny. Hormon, który uwalnia sie miejscowo, powoduje nienarastanie śluzówki macicy, co jest przyczyna zaniku miesiączek, i niezagnieżdżania sie jaja. Jesli jeszcze do tego dodać zmniejszenie bolesności przy miesiączce, to już cudownie jest.. Polecam wszystkim. A tabsy nie sa obojetne dla watroby, i nie każdy je dobrze toleruje. Ta wkładka jest SUPER. zaznaczam,ze wczesniej miałam dwie inne, i było mi z nimi źle.

julianna
19-01-07, 11:15
A ja sie zastanawiam jakia zastosowac antykoncepcje, teraz zadna, bo karmie piersią.
Lekarz proponowal mi własnie Mirenę, ale mam spore obawy i boje sie jej zakładania.
Prawie jestem zdecydowana na plastry, ale moge jeszcze sie odmyslić.