PDA

View Full Version : ¦winiobicie przy muzyce.


Pasek102
03-06-11, 16:00
Jaki¶ czas temu buszuj±c po stronce youtube natrafi³em na filmik przedstawiaj±cy ¶winiobicie.
Nie mam niæ przeciwko rze¼nikom. Wiadomo ¿eby by³y wêdliny , trzeba ubijaæ zwierzêta. Ju¿ tak skonstruowana jest natura. Jednak ten film z deka mnie zaszokowa³. Oni z tego ¶winiobicia zorganizowali ¶wiêto. Orkiestra , ¶winka ze wst±¿k± , widzowie.
Prawdopodobnie mia³o to miejsce u naszych po³udniowych s±siadów.

Czy kto¶ z was mo¿e mi wyja¶niæ charakter tej uroczysto¶ci i czy w Polsce takie rzeczy siê praktykuje ?

http://www.youtube.com/watch?v=J9odzY3x0Cc

UWAGA: Film zawiera drastyczne sceny.

Dawid
03-06-11, 16:06
Tak to jest jak siê pije przed a nie po :P

daj_mi
03-06-11, 16:11
Kiedy¶ praktykowa³o.

Dzi¶ to samo robi siê szybciej i ³atwiej, w rze¼ni.

dolarxyz
03-06-11, 16:22
Nieco inna tradycja, a ju¿ szokuje. Na Jamajce po ¶mierci bliskiej osoby jest weso³e ¶wiêto, a naszym kraju to nie do pomy¶lenia. Te¿ szokuje?

Pasek102
03-06-11, 16:31
U nas jest stypa. Te¿ weso³o

Maoam
04-06-11, 00:17
Nieco inna tradycja, a ju¿ szokuje. Na Jamajce po ¶mierci bliskiej osoby jest weso³e ¶wiêto, a naszym kraju to nie do pomy¶lenia. Te¿ szokuje?
Taa, weso³e ¶wiêto po czyjej¶ ¶mierci, ale w tym wypadku mamy do czynienia z rado¶ci± z powodu zabicia ¿ywej istoty.

Hagath
04-06-11, 02:34
Nie ¶wiêtuje siê samego faktu zabicia. ¦winia zwykle jest zabijana z jakiej¶ konkretnej okazji, wiêc to tê okazjê siê celebruje, nie ogóln± frajdê z poder¿niêcia zwierzêciu gard³a.