PDA

View Full Version : Mowa ciała :) (gdy mężczyźnie podoba się kobieta)

michalina21
22-01-11, 13:50
Pytanie do Panów :)
Bardzo mnie nurtuje odpowiedz na pytanie jakie gesty mężczyzny świadczą o tym ,że podoba Wam się kobieta? :headbang:

paffcio
22-01-11, 14:07
członek mi staje dotykając brody,strasznie krępujące;/

michalina21
22-01-11, 14:54
o to chyba oczywiste ..ale jakie inne sygnały ,gesty ...?

Zauważyłam,ze gdy kobieta podoba sie męzczyznie to prostują się,prężą aby chyba zrobic dobre wrażenie. Patrzenie w oczy ,dążenie do dotyku ?
jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?

Sexy_man
22-01-11, 15:06
Michalina, czy spodobał Ci się jakiś mężczyzna i zastanawiasz się czy możesz odczytać czy Ty jemu też wpadłaś w oko?

veritas
22-01-11, 15:29
Nie wiem jak inni ale po mnie od razu widać...
Jestem człowiekiem rozmownym, który potrafi rozbawić. Nie mam problemów gdy rozmawiam z dziewczynami.
ALE (bo przecież zawsze musi być jakieś ale) jeżeli jestem w JEJ obecności to milknę, język mi się plącze i jestem cholernie wstydliwy (czyli prawdziwy ja). Prężenie się? Bardziej mi to przypomian okres godowy orangutanów ;]

michalina21
22-01-11, 15:37
Michalina, czy spodobał Ci się jakiś mężczyzna i zastanawiasz się czy możesz odczytać czy Ty jemu też wpadłaś w oko?
Tak- zastanawiam się czy można odczytać coś z mowy ciała :cool:

Dromader
22-01-11, 15:47
Pochylamy się do przodu i bawimy się włosami :whistle:

Tak poważnie, to co do prężenia się - możliwe, ale to bardziej podświadome działanie. Tak to już jest, że w towarzystwie kogoś, kto nam się podoba, chcemy wyglądać jak najkorzystniej. Poza tym to na pewno patrzenie na daną osobę, gdy nawet nic nie mówi. Dążenie do dotyku - zdarza się, ale niekoniecznie. To już raczej przy uwodzeniu, chęci zainteresowania sobą.
Tak naprawdę u nas trudniej to zaobserwować. Bardzo często nie da się tego poznać, bo sygnałów nie ma, lub są bardzo niejednoznaczne. Lepiej na tym nie polegać, bo można się oszukać.

Sexy_man
22-01-11, 15:50
To uważaj, bo odczytywanie takich sygnałów może być zwodnicze.
Użytkownicy mogą Ci podawać swoje indywidualne zachowania, a nie muszą pasować do Twojego mężczyzny.

Poza tym, łatwiej jest coś odczytać po tonie głosu, po wypowiedzi, jak po samych gestach.

Podobno kobiety mają taką "intuicję", która pozwala im wyczuć czy coś jest na rzeczy.:)

John Anthony
22-01-11, 16:10
Zgodzę się z @Dromaderem, są bardzo różne sygnały.

Mowa ciała ogólnie oddaje stan emocjonalny (z pewną, różną u różnych ludzi dokładnością).

Jeśli facet się stresuje to będą klastry stresowe typu małe, intensywne ruchy dłoni, stóp, czasami da się zobaczyć przyśpieszony oddech.

Chęć zaimponowania faktycznie może spowodować przestawianie się tak, aby wydać się większym (typu właśnie prężenie), choć jest cienka granica między tym, a typowymi, dość naturalnymi pozycjami wskazującymi na pewność siebie i komfort psychiczny.

Ale nie ma bardzo prostych sygnałów. Ja w takiej sytuacji jestem raczej wyprostowany, ale bez napięcia, czasami obserwuję u siebie głowę lekko wychyloną w którąś stronę i smyranie ręką po brodzie. Podręcznikowo jest to zastanawianie się\ocena, choć tego też nie można brać za dowód, bo przecież facet może się zastanawiać nad tym co mu mówisz.

W tej sytuacji chyba najbardziej opłaca się posypać mało subtelnie własnymi sygnałami pozawerbalnymi (wachlowanie rzęsami, uśmiechy, itd.) i facet powinien się zorientować. Jeśli sam podejmie działanie to będziesz wiedziała że mu się podobasz.

PabloXM
22-01-11, 16:15
Zaczynam się uśmiechać i chichotać w obecności kobiety, na której mi zależy. O ucisku w gaciach nie wspomnę.

Greedo
22-01-11, 17:40
Jak robi z siebie idiotę to znaczy, że coś jest na rzeczy.
Co do tego ucisku w gaciach, no panowie, od samej obecności dziewczyny wam stoi no bez przesady.

PabloXM
22-01-11, 18:12
Oczywiście przypadek z drugiego zdania zdarza się niezwykle rzadko.

michalina21
23-01-11, 20:06
np. dotykanie ręki kobiety ? czy to moze cos oznaczac ?

kriserr
23-01-11, 20:57
np. dotykanie ręki kobiety ? czy to moze cos oznaczac ?

tak! Tzn ze ma ochote cie pocałowac ja tak robie i jak mi nie wychodzi moment pocałunku tzn ze kobieta kręci głową tak ze sie nie da,ale nawet wtedy zwinnym kocim ruchem przekręcam jej glowe i ją w koncu całuje ;p

Tajger
23-01-11, 22:27
zachowanie ? ...

ja np. jak ktoś mi sie bardzo podoba , to unikam kontaktu wzrokowego, chyba że jestem zamyślony to nie zwracam na to uwagi , bawie się dłońmi, tj trę je wzajemnie chyba ze skrępowania i dosyć często podnoszę prawą brew :D ..

tyle co sam u siebie zauważam :P

DSD
23-01-11, 22:43
Jak robi z siebie idiotę to znaczy, że coś jest na rzeczy.

O, to, to! Jak zobaczysz poważnego faceta który nagle przy Tobie zaczyna zachowywać się jak głupek to znaczy że właśnie mnie spotkałaś ;) A na serio, to próba zwrócenia na sobie uwagi, pokazania jak się jest dowcipnym etc. często prowadzi do efektu słonia w składzie porcelany. Jeśli ktoś zaczyna się przy Tobie głupio zachowywać to zazwyczaj oznacza to że mu na Tobie zależy... :headbang:

els
24-01-11, 18:03
O, to, to! Jak zobaczysz poważnego faceta który nagle przy Tobie zaczyna zachowywać się jak głupek to znaczy że właśnie mnie spotkałaś ;) A na serio, to próba zwrócenia na sobie uwagi, pokazania jak się jest dowcipnym etc. często prowadzi do efektu słonia w składzie porcelany. Jeśli ktoś zaczyna się przy Tobie głupio zachowywać to zazwyczaj oznacza to że mu na Tobie zależy... :headbang:

A od tego momentu nie dzieli nas dużo do totalnej klapy przed dziewczyną :yawn::yawn::yawn:

Facet robi z siebie idiotę przed laską i to raczej normalne.

albo

nie zwraca na ciebie w ogóle uwagi i chce żebyś ty się odważyła do niego podejść, albo czeka na moment "ataku" kiedy będziesz miała dość lamusów i zostanie on jeden. :rockon::rockon::yawn: Ale 2 takich jak ja nie ma, wiec zostają "popisywacze" :lol::lol::cool:

Arkadiuszz
24-01-11, 19:23
Jeżeli jest nieśmiały to możesz zauważyć nerwowe ruchy to nie jest trudne. Jeżeli trafisz na dosyć normalnego kolesia to raczej nie ma specjalnej mowy ciała tak z doświadczenia ja zawsze ramiona do tyłu i na dół klata do przodu i nie zmieniam raczej postawy chyba że gestykuluje ;p

michalina21
24-01-11, 19:32
A co uważacie na temat spojrzeń w oczy -takie długie spojrzenie cos dla Was znaczy ?

Tajger
24-01-11, 19:42
jak patrzę długo w oczy to albo szukam w nich prawdy , albo daję do zrozumienia że oczekuję czegoś więcej ;> ... cała filozofia

Arkadiuszz
24-01-11, 19:47
Oczy to zwierciadło duszy :) Czytałem gdzieś że kiedy znacząco patrzy się na kobietę to jej ciało zaczyna produkować chemikalia, które przywołują i inicjują uczucie zakochania i jest to potwierdzone naukowo więc imo. kontakt powyżej 4s lub częsty krótki oznacza zainteresowanie :D

Greedo
24-01-11, 19:49
Może próbuje sprawdzić czy odwrócisz wzrok i czy się zawstydzisz. Jesteś kobietą powinnaś wiedzieć kiedy podobasz się facetowi, a jak nie wiesz co znaczą jego gesty to go sprowokuj i zobacz co się wydarzy.

jezebel
13-02-11, 09:13
Niezależnie od przyjętej postawy, mężczyzna zainteresowany daną kobietą, zawsze będzie siedział lub stał ustawiony w jej kierunku. Może nawet rozmawiać z kimś obok, patrzeć na tę osobę, ale układ jego ciała będzie skierowany na kobietę, która mu wpadła w oko. Ewolucyjne przejście z czterech na dwie kończyny, pozwala nam lepiej eksponować swoje walory. Tak jednak robią mężczyźni zdecydowani. Taki który łypie okiem po sali i spogląda na boki spod byka, może chciałby okazać uwagę kobiecie, ale niewiele w nim odwagi i zdecydowania, co raczej nie daje pewności. Wg mnie o wiele więcej można wyczytać z mowy ciała mężczyzny w gronie samców - tam wyraźnie widać rywalizację, dystans, zniecierpliwienie, nerwowość, pewność siebie.
Za to kobiety w towarzystwie mieszanym da się rozszyfrować w ciągu dwóch minut.

michalina21
08-06-11, 07:36
co powinna zrobić kobieta aby dać w pewien sposób mężczyźnie do zrozumienia ,że tez nie jest jej obojętny.Jakie słowa .gesty ?

Zwyczajnie
08-06-11, 09:28
Niepohamowany nawyk łapania mnie za cycki. Tak, to zdecydowanie jego mowa ciała. :D

upocone jajka
08-06-11, 10:03
odsłaniam przedramiona ;/

Kamil B.
08-06-11, 10:22
co powinna zrobić kobieta aby dać w pewien sposób mężczyźnie do zrozumienia ,że tez nie jest jej obojętny.Jakie słowa .gesty ?
Jeśli słowami to po prostu "Nie jesteś mi obojętny" ;)
Uśmiechaj się do niego. Kobiecy uśmiech może zwojować naprawdę wiele. Patrz na niego. Swoim spojrzeniem powinnaś wyrazić swój stosunek do jego osoby. Może powiedziałem to trochę ogólnikowo, ale mam nadzieję, że wpadniesz na to jak tego dokonać :)

Kozak, a masz na przedramieniu wytatuowaną kotwicę, że je tak eksponujesz? :whistle:

upocone jajka
08-06-11, 10:44
nie kotwice, same romantyczności :pray:

Sajana
08-06-11, 10:48
Bardzo mnie nurtuje odpowiedz na pytanie jakie gesty mężczyzny świadczą o tym ,że podoba Wam się kobieta? :headbang:

nie wiem czy już padło, ale to ja zapytam - erekcja?
tak tak wiem nie jestem panem ale mam głód wiedzy ;)

michalina21
08-06-11, 11:21
Podobno. Ja rzadko kiedy , nawet dostajac oczywiste dla innych sygnały jestem ślepa. Nie zlicze ile razy koleżanki mi mówiły , że komuś sie podobam , a ja patrzylam na nie jak na istoty z kosmosu, zupełnie nie wiedząc o co im chodzi.
Podobnie było w obecnym związku, nawet sie klocilam, ze nie mają racji, i co? Jak zwykle się pomyliłam. Mi chyba trzeba wprost powiedziec, bo inaczej lipa :whistle:

Ja niestety mam tak samo.Nigdy nie mogę tego zachowania poprawnie odczytać. Ja również patrze na koleżanki dziwnie gdy mówią,że się komuś podobam.One coś widzą a ja nic a nic.^^ Dla mnie ważniejsze sa słowa niż odczytywanie gestów.:rolleyes:

michalina21
08-06-11, 11:23
nie wiem czy już padło, ale to ja zapytam - erekcja?
tak tak wiem nie jestem panem ale mam głód wiedzy ;)

To też prawda:lol: Ale potrzebujemy więcej dowodów:headbang: bo skąd mamy wiedzieć , że akurat na tego mężczyznę tak działamy:redface:

Sajana
08-06-11, 11:25
to w dużej mierze zależy od naszego nastawienia, jeśli jest choc trochę in plus wtedy zdecydowanie bardziej oczywiste są owe gesty czy zachowanie, natomiast gdy nie interesujemy sie wystarczająco 'obiektem' wtedy wałaśnie mozeby być slepi, wydaje mi sie ze dziala to w obie strony, choć mężczyźni częściej moga czynić nadinterpretacje ;)

upocone jajka
08-06-11, 11:37
choć mężczyźni częściej moga czynić nadinterpretacje ;)

o właśnie! np gdy jakaś poprawia sobie przy mnie włosy, tak roztrzepuje to zaraz wczytuje mi sie że taka chce sie ze mną ruchać ;/

Sexy_man
08-06-11, 12:13
Podobno

Asiu, bo Ty jesteś nietypową kobietą przecież.;)

michalina21
11-06-11, 08:42
może jeszcze ktoś udzieli odpowiedzi :)

jezebel
11-06-11, 09:55
Jesli to nie jest etap końskich zalotów polegający na wyreżyserowanym lekceważeniu, to kobieta poświęcająca czas rozmowie z danym mężczyzną, już daje mu sygnał zainteresowania. Jeśli jest w grupie, będzie prowokować sytuacje, by zostać sam na sam. Jeśli usiądzie, to ewidentnie skierowana w kierunku uwodzonego. Wzrok, oczy, to zdecydowanie ważny sygnał, jeśli spojrzenie spoczywa na kimś często i zdecydowanie dłużej, jeśli po kontakcie wzrokowym ONA jest speszona, to sygnał, że facet jej się podoba. Kobieta, która widzi na horyzoncie kogoś godnego zainteresowania nie zawsze musi bawić się włosami ale na pewno poprawia postawę, wysuwa atuty na przód (wypina pierś, poprawia dekolt, prostuje się). Uśmiech - tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Uśmiechanie się przełamuje bariery i jest wg mnie nieodłącznym sygnałem świadczącym o tym, że ktoś nam się podoba. To wszystko jednak musi trafić na podatny grunt - jeśli ten kontretny mężczyzna wychwyci nasze sygnały, zachowa się podobnie: będzie otwarty, będzie się uśmiechał, będzie podtrzymywał ze wszystkich sił rozmowę (naprawdę w niej uczestniczył), to jest duża szansa, że my kobiety jeszcze bardziej się temu wszystkiemu poddamy. Jeśli nasz uwodzony przybierze postawę w przygarbiu, bedzie cichutki, posępny, to joł fakin łej.

anduk
11-06-11, 20:28
Generalnie rzecz biorąc nie byłem nigdy zbyt lotny w podrywaniu, ale jeśli coś było na rzeczy z mojej strony to zawsze szukałem kontaktu, reszta sama się układała (albo i nie) ;)

michalina21
12-06-11, 07:47
jezebel (http://beztabu.com/member.php?u=5110), anduk (http://beztabu.com/member.php?u=19150) Dzieki za odpowiedzi w temacie ;) czekam na następne...:)

Neverminder
12-06-11, 18:58
W moim przypadku to chyba raczej ciężko zauważyć jakieś typowe gesty. Jak mi się jakaś kobieta podoba, to po prostu się na nią patrzę, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy wiem, że ona tego nie zauważy. Dziwnym jednak trafem zdarza się często, że obserwowana się wtedy spojrzy, co prowadzi do tego, że muszę zerwać wizualne połączenie :P (ktoś mi kiedyś powiedział, że kobiety czują obcy wzrok na sobie i chyba coś w tym jest). I jeżeli już dojdzie do rozmowy to staram za wszelką cenę zachować powagę i się nie spalić, a w przypadku gdy rozmawiam z większą grupą ludzi i podobająca mi się dziewoja jest wśród niej, to staram się jak najmniej do niej mówić i nie patrzeć się na nią prawie wcale. Także jeżeli o mnie chodzi, to potencjalnie interesująca mnie osobniczka, raczej tego nie zauważy, ale mogą zrobić to jej znajomi.

jezebel
12-06-11, 19:03
Nie wiem skąd przekonanie, że to czesto trudno dostrzegalne sygnały, skoro te sygnały wydobywają się z nas raczej nieświadomie. Nie mamy kontroli nad tym, jakie sygnały wysyłamy, po czasie możemy to jedynie analizować. Świadome są tylko te inicjowane.

michalina21
16-06-11, 19:20
jezebel (http://beztabu.com/member.php?u=5110) zgadzam sie z Toba.Ale możemy pisać o sygnałach jakie my u innnych osób zauważamy.Jak zachowywał się np kolega ( jeśli wiemy,ze jemu podoba się dana koleżanka) Takie obserwacje są bardzo ciekawe ;)

swiruska177
16-06-11, 19:23
próbuje stanąć jak najbliżej Ciebie :P nie koleżanki czy kogoś innego, zawsze jest w pobliżu.. tuż obok

michalina21
16-06-11, 19:27
próbuje stanąć jak najbliżej Ciebie :P nie koleżanki czy kogoś innego, zawsze jest w pobliżu.. tuż obok

:rockon:

;)czy tez zauważaliście takie sygnały ?>

Ja zauważyłam, że mężczyźni na widok kobiety ,która się im podoba osoby prostują się , prężą http://f.kafeteria.pl/emotikony/oczko.gif dlaczego ?

Bialy_wilk
16-06-11, 19:32
O ile pamiętam, ktoś już napisał, że chcą po prostu lepiej wyglądać. No cóż, popieram, bo sam chyba tak robię świadomie/nieświadomie :P. Zaś co do tego stawania... bliżej kogoś, to sądzę, że ktoś chce mieć po prostu drugą połówkę na widoku. Może prehistoryczny mechanizm obronny przeciwko innym potencjalnym partnerom?...

michalina21
17-06-11, 08:19
"Mężczyźni częściej przeciągają się, żeby zlikwidować napięcie mięśni, kobiety poprawiają włosy, żywo gestykulują i częściej mrugają powiekami."

http://www.agnieszka.com.pl/od_pierwszego_wejrzenia.htm

"Częste spoglądanie jej w oczy, zachęcanie do rozmowy, uśmiechanie się i potakiwanie, to sposoby okazania zainteresowania i przystępności. Są to tzw. "podpory" ośmielające partnerkę, dające jej odczuć, że jest mile widziana. Kiedy dostępność przeobraża się w pragnienie, na arenę wkracza dotyk. Dystans między dwojgiem maleje, przysuwają się do siebie. Kontakt wzrokowy i bliskość fizyczna - to wyraziste objawy pożądania."

http://www.agnieszka.com.pl/jezyk_ciala.htm

daj_mi
17-06-11, 12:28
Z moich obserwacji mężczyźni, gdy chcą okazać kobiecie zainteresowanie:
- nieco lepiej się ubierają
- stają nieco bliżej jej, poklepują po ramieniu, inicjują dotyk
- wodzą za nią wzrokiem, gdy przychodzi. odchodzi
- uśmiechają się dużo
- słuchają (w zasadzie początek znajomości to jedyny czas, gdy słuchają tak pilnie :D)
- w trakcie rozmowy są pochyleni ku kobiecie, nie zaplatają rąk
- łapią kontakt wzrokowy, ale dość szybko go porzucają, by za chwilę znów próbować nawiązać

Ale w zasadzie - to nie widzę wielkich różnic w zachowaniu kobiet i mężczyzn w tej sytuacji :>

lucas21
04-07-11, 16:51
Ja tylko okazuję zainteresowania mierząc ją wzrokiem aż sam wie, że mi zwróciła moją uwagę sobą, jak jest uśmiech z jej z strony to fajnie, jak nie ma to gorzej hehe.
co do mojego ubioru.. dżinsy, koszulka / dżinsy koszulka, koszula (nie jakaś go garniaka tylko wyjściowa croop, reserved) buty czarna/białe adidasy/nike na zmiane czasem puma. Dla dziewczyny i nikogo innego nie stroję się nigdy (jedynie dla babci :) ) jak nie spodobam się jej tak jak zywkle wyglądam to mnie to w... :)

NancyB
22-03-12, 19:53
Sprzeczne sygnały to także norma ? typowe unikanie wzroku po czym nagła zmiana i puszczanie oka , mruganie ? napinanie mięsni niby przypadkiem gdy wie że patrzę .... jest to świetny facet ale cała ta szopka wydaje mi się trochę dziwna czekam na działanie , ja się śmieję tzn uśmiecham na jego widok bo mi serducho rośnie i dziwię się że oboje robimy z siebie takich smarkaczy . Sytuacje utrudnia dla mnie fakt tkwienia w związku dla mnie na dzień dzisiejszy bez przyszłości i pewnie to jest przyczyna szukania uczucia gdzieś indziej .. tylko czy to naprawdę intuicja czy tylko moja bujna wyobraźnia >?